Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Okularnica, moje doswiadczenia są wręcz odwrotne. Podczas brania Anafranilu o motylkach mogłam zapomnieć ;)

Jednak pociesze cie, ze po odstawieniu leku wszystko wraca do normy.

 

Wiola bierze małe dawki klomipraminy, ja brałam 150- 225 mg i niestety sfera seksu wtedy dla mnie nie istniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostałem Anafranil jako mój pierwszy antydepresant, miałem go brać wraz z olanzapiną na odstres i depakiną jako stabilizatorem. Jedyne co z tego trio jako tako mi pomogło to olanzapina, która mocno usypiała z początku, ale z czasem zmniejszyła myśli natrętne, ból głowy, no i lepiej się spało. Co do nastroju to cały czas był fatalny. Anafranilu starczyło mi na niecałe 4 tygodnie. Teraz nie biorę nic i jest koszmar...

Mam zdiagnozowane zaburzenia lękowe z depresją. Słyszałem że Anafranil to najsilniejszy z antydeprów, czy jeśli on mi nie pomógł to już jestem skazany na tą deprechę? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż Anafranil na ogół pomaga szybko, niecałe cztery tygodnie na tym leku mogą nie wystarczyć aby odczuć poprawę. Pełne działanie antydepresyjne występuje po dwóch miesiącach regularnego brania leków. Na początku przyjmowania antydepresantów stan pacjenta często się pogarsza. Moim zdaniem niepotrzebnie przerwałeś terapie- teraz trzeba zaczynać wszystko od początku. Jak najszybciej zgłoś się do lekarza i kontynuuj leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Ja zrozumiałam ,że okularnicy chodzi o stan zakochania, nie o sex. Libido mi zaburza, ale faktycznie biorę nie dużą dawkę więc nie jest tragicznie.

 

Wiola, ja odniosłam wrażenie, ze chodzi jej o uczucie pożądania. Ale naturalnie mogę się mylić, a sama zainteresowana milczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni zaczęłam brać Anafranil na nerwicę i natrętne myśli oraz depresję.Pierwsze co odczułam to uspokojenie, lekkie otępienie, ale było to raczej dobre uczucie. Jednakże przestarszyłam się po ostatniej nocy, gdy obudziałam sie o 3 nad ranem i miałam dziwne stany, podobne do psychotycznych. Poczucie dezorientacji, dziwne nieskladne,pulsujące myśli przewijające się przez głowę, których nie dało się zatrzymac. Swiadomośc tez była bardzo zamazana.Bardzo zestresowałam się tym stanem, więc pewnie stąd doszło przyspieszone bicie serca i pocenie.Z trudem się pozbierałam Dzisiaj też nie czuję się za dobrze, trochę wpadam stan oddalenia od rzeczywistosci, a bardzo tego nie cierpie.Stresuję się też przed nocą, że znowu się to pojawi. Nie wiem może to minie? Może to zwykłe skutki uboczne? Ktoś miał podobne przygody? Nie wiem czy powinnam brać dalej ten lek...Boję się ,że będzie ze mną gorzej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o uczucie zakochania;)

 

Ja po 2,5 tygodniach brania mniejszej dawki o połowię tabletki w środę zdecydowałam się jednak wrócić do poprzedniej dawki. W tym okresie miałam dużo czynników wyzwalających nerwicę i nie chciałam sobie radzić z dodatkowymi natrętnymi myślami, dlatego powróciłam do większej dawki.

Przez te 2,5 tygodnia na mniejszej dawce czułam się ok, ale pod koniec zaczęło mnie nachodzić takie wewnętrzne napięcie, natłok myśli- w które starałam się nie wierzyć, jednak one wciąż były i powodowały dyskomfort;) Możliwe, że było to związane z napięciem przedmiesiączkowym, które akurat wtedy miałam, jednak mimo wszystko zdecydowałam się powrócić do 150 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Anafranil zadziałał anty-łaknieniowo.. już przez dietę, którą stosuję powoli zaczynam mieć jadłowstręt, ale na Anafranilu zapominam nawet o zjedzeniu śniadania.. brak kompletnie komunikatu o tym, że organizm potrzebuje pokarmu, a wcale kolacji tudzież obiadokolacji późno nie jadam, więc teoretycznie rano głód odczuwać powinnam. a ja ani apetytu, ani stricte głodu.

 

poza tym męczy mnie płytki sen, albo budzenie się między 2-3 nad ranem, oczy jak 5zł i spać się nie chce, albo mam problemy z zaśnięciem i zasypiam 2-4h później od momentu położenia się.. do tej pory brałam dawkę 75mg na noc, po dzisiejszej wizycie kontrolnej i stwierdzeniu, że to co powyżej napisałam jest raczej normalne, pani doktor zwiększyła mi dawkę do 100mg na dobę, ale większą rano (75), a mniejszą późnym popołudniem (25) .. zobaczymy jak po tym ułoży mi się ze snem, bo póki co z tym najbardziej cierpię. choć suchość w gębie i spanie z butelką mineralnej przy poduszce też wdaje się we znaki :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu powróciła nerwica. Nie wyobrażam sobie, żeby znowu wróciły takie dni jakie miałam kilka miesięcy temu, kiedy nic nie robiłam, siedziałam, myślałam cały czas tylko o swoich natrętnych myślach, płakałam i trzęsłam się ze strachu. Nie zniosę tego po raz kolejny. Myślałam, że to już przeszło;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×