Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Wujek_Dobra_Rada

 

Tylko się cieszyć że dobrze działa u Ciebie. :great: A jak z takimi sprawami jak np. ze "złe myśi" itd? Chociaż nie wiem czy takie miewałeś (chodzi mi o samobójcze myśli). Dobrze śpisz po nim? Bo ja mam koszmary na maxa albo jakieś popieprzone sny, budzę się mokry cały i od razu mam lęki. Lek biorę od 20 września czyli już sporo czasu .

 

to nie jest lek dla ciebie, on dziala za silnie noradrenalinowo u ciebie i jest przez to gorzej.

potrzebujesz czego innego, innego antydepresanta ssri (lexapro, zoloft w duzej dawce) + neuroleptyk jakis np. solian, sulpiryd, fluanxol itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczuliście coś podobnego? Mianowicie: muzyka po tym anafranilu ma zdecydowanie taki głębszy wahlarz barw, bas jest taki mięki i taki z tyłu, średnie tony wysunięte mocniej do przodu. Ogólnie poezja. Wszytko takie głębsze i bardziej melodyjne. :)

 

 

to normalne na takich silnych serotoninowcach:). Zarowno audio jak i wizual jest po prostu wspanialy. Coś podobnego zaobserowalem na zejsciu z lsd...magia leków;)

 

W moim przypadku takie efekty sa po paro..aczkolwiek anafranil tez bralem...oba podobnie dzialaja z tym ze na paro czlowiek ma bardziej wyyje***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno. Lek biorę 18 dni a napisane jest, że rozkręca się po ok. 3 tygodniach. Czyli mogę się jeszcze czegoś lepszego spodziewać? :smile:

 

nic podobnego, tylko na poczatku te leki powoduja takie efekty, potem efekt zanika - dzieje sie to stopniowo, no ale moze bedzie cud i bedzie ok caly czas, ale to rzadko sie zdarza, bardzo rzadko, to raczej ewenement.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, biorę anafranil już od kilku miesięcy. To pierwszy lek który mi pomógł na zaburzenia lękowe (SSRI nie działały) Jednak mam po nim uciążliwy objaw uboczny- ciągłą senność i zmęczenie. (co prawda wieczorem często nie mogę zasnąć, bo mam natłok myśli, ale jak już zasnę to mogłabym spać i 12 godzin)

Lekarka dołożyła mi do tego mozarin, żeby mnie trochę aktywizować, ale jakoś szczególnego efektu nie widzę :(

Miał ktoś taki problem i znalazł jakąś radę- lek zastępczy albo coś dodatkowego co zmniejszy to zmęczenie?

Pomóżcie, proszę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozarinu biorę malutko- 5 mg. Na mnie wszystkie leki działają już w minimalnych dawkach albo w ogóle nie działają. Ponoć mam jakiś nietypowy metabolizm leków.

A próbował ktoś z was doxepinu? Są jeszcze jakieś inne trójpierścieniowce dostępne na polskim rynku? Może jakiś inny lek z tej grupy by miał to samo działanie pozytywne, a mniejsze efekty uboczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez Anafranil poprawiał napęd i brałam rano. Nie mulił i nie usypiał, ale dodawał energii. Za to wieczorem,około 21 nadchodziła mila naturalna senność i spalam jak dziecko. Bez wybudzeń i przerw do rana. Korzystnie działał u mnie jakość snu, byłam po przebudzeniu bardzo wypoczęta.

 

[Dodane po edycji:]

 

Basia777, jeśli zmiana leku nie wchodzi w grę, można by pomyśleć o jakimś aktywizującym neuroleptyku. Fluanxol na przykład dobrze wpływa na napęd, stosowany jest także przeciwlękowo.

Amitryptylina działa w teorii dużo bardziej uspokajająco od Anafranilu, ale można próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×