Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie czuję się ok...

Byłam dzisiaj na imprezie i wypiłam 5 kieliszków wódki- trochę mnie głowa pobolała...

P.S. Swoją drogą obserwuję skutki brania leku, o których bym w życiu nie pomyślała- od kiedy biorę Anafranil jestem łagodna jak baranek, nie denerwuję się prawie w ogóle;)

 

-- 30 sty 2011, 19:49 --

 

Melduję się dzisiaj;)

Już drugi dzień na dawce 75- nie mam zbytnio fizycznych dolegliwości, jedynie nachodzą mnie natrętne myśli, którym się nie daję.

Chciałabym się spytać kto z Was bierze niedużą dawkę- taką do 37,5- czy też macie niskie libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wiola za radę. Jednak na razie nie wybieram się do lekarza więc spróbuję zmniejszyć dawkę do 37,5. Jeśli mi się to nie uda to powrócę ze spuszczonym ogonem do Anafranilu i poproszę o trittico. Jednak na razie, gdy już biorę tylko połowę dawnej dawki, nie będę znowu jej zwiększać.

Nie powiem, nachodzą mnie nerwicowe myśli, ale na razie daję sobie jakoś radę :smile:

Jutro a najdalej pojutrze chcę zminimalizować dawkę do 37,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R., A co myslisz o kombinacji paroksetyna+klomipramina? = kastracja? ;/

 

Gdybyś mógł na takim zestawie, to wpisali by cie do Ksiegi Rekordow Guinessa :P

 

Ze wszystkich eserajów i trójpierścieniowych wprawdzie niewielkie, ale jednak perspektywy mam przy fluo. Dobrze działają na libido flupentixol, mianseryna, bupropion i trazodon. Dlatego tak się trzymam uparcie tego Lerivonu, a idealne połączenie to dla mnie mianseryna plus Fluanxol. Jest wtedy i ochota i możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R., A co myslisz o kombinacji paroksetyna+klomipramina? = kastracja? ;/

 

Gdybyś mógł na takim zestawie, to wpisali by cie do Ksiegi Rekordow Guinessa :P

Aż tak źle? :shock:

Na początku samo paro sprawiało problemy, ale przeszło po 3 miesiącach. Domyślam się, że nawet po dołączeniu anafranilu, też powinno... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz, Seronil bodajże, bo sam Anafranil u mnie słabo działa na natręctwa. Pytałam o inne połączenia lekarza, ale mi odradzał. Zwłaszcza sertraline z klomipraminą uważał za niebezpieczne.

 

Nie przyszło ci do głowy, żeby brać sam Anafranil w dawce powiedzmy 150 mg? Masz działanie na wszystkie neuroprzekaźniki i paro ci niepotrzebna. Ogólnie im mniej leków tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym dosyć poważnie. Anafranil działa wybitnie dobrze jak wenlafaksyna. Ośmiele się powiedzieć, że nawet lepiej. I za darmo jest ;)

Mi lekarz zapisał Anafranil, gdy paro nie chciało mi zaskoczyć jakoś w 5-6 tygodniu. Powiedział, że to ostry duet, ale powinienem być zachwycony. I jestem ;)

 

-- 31 sty 2011, 23:27 --

 

Z drugiej strony po co kombinować? Standardowa dawka paroksetyny- 20 mg i 75 mg anafranilku i jest wybitnie. Szkoda, że mało tu facetów, co by mogli się wypowiedzieć, jak sfera sexualna wygląda po dłuższym braniu A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Efectin i mogę stwierdzić, ze Anafranil jest o wiele lepszy. Nie nakreca negatywnie i nie wywoluje lęków.

Skoro pasuje ci połączenie z paroksetyną i lekarz zalecił to bierz. U mnie wzorowo się spisywała kombinacja klomipramina-mianseryna, ale Lerivon brałam na sen, bo Anafranil pobudzał.

Leki trójpierścieniowe w przeciwieństwie do SSRI nie wywołują trwałych uszczerbków w sferze seksualnej. Po odstawieniu wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, chętnie zapodałabym zamiast mojego zestawu 150 mg Anafranilu, bo czuje się zawsze na nim wspaniale, ale niezbyt dobrze działa mi obecnie na serce no i mam przy nim kilka skutków ubocznych, które nie mijają przy dłuższej terapii. Przy fluo z mianseryną mam przynajmniej jakieś szanse na udany sex, Anafranil go wyklucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×