Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Lekarka też powiedziała, że objawy mogą się utrzymywać ok. 2 tygodnie. Ale i tak się boję. Człowiek naczyta się w internecie, a potem sobie wyobraża różne rzeczy.

W razie czego będę pisać tu, liczę na Wasze wsparcie, bo ja jestem w tym temacie zupełnie zielona. Zabieram się za czytanie całego wątku.

 

[Dodane po edycji:]

 

Wczoraj wieczorem stwierdziłam, że po tym leku mam źrenice wielkie jak talerze.. Dziś od rana bez zmian. Jeśli chodzi o osoby bliskie, to oni wiedzą, że biorę Alventę i są przygotowani na takie objawy. Ale obcy lub znajomi dziwnie patrzą, niektórzy pytają albo się śmieją. Nie chciałabym, żeby pomyśleli, że biorę narkotyki, a z drugiej strony nie chcę też mówić, że biorę antydepresant. Macie jakieś sprawdzone teksty lub sposoby na to?

 

[Dodane po edycji:]

 

Alventy część kolejna.. To już trzeci dzień.

Wczoraj przez dobre pół godziny miałam okropne zawroty głowy, ściskanie w brzuchu i szybkie bicie serca. Najgorsze jest to, że zaczęło mi się to w tramwaju i bardzo się bałam :( potem mi przeszło (jak przyszedł po mnie narzeczony) i nastał taki błogi spokój + spowolnione ruchy i nieco bełkotliwa mowa.

W nocy przez jakieś pół godziny nie mogłam zasnąć, bo jak czułam, że już sen przychodzi, to nagle czułam znów takie ściskanie w brzuchu i serce szybciej mi biło, jakbym się przestraszyła. Potem przechodziło.. A potem znów to samo. I tak kilka razy.

Dzisiaj jest już nieźle, trochę mi się ręce trzęsą i czuję takie jakby motylki w brzuchu - jak przed jakimś ważnym wydarzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w wątku.

 

Od dwóch tygodni przyjmuję wenlafaksynę. I nigdzie nie mogę się dowiedzieć o co chodzi z wychwytem zwrotnym noradrenaliny. Leczę się już wiele lat, przetestowałam "trochę" leków (m. in. sertralinę i paroksetynę - z nimi przygoda kilkuletnia, czemu zmieniono mi lek - inna broszka, nieważne), tam wiedziałam o co chodzi. :smile:

 

Do ciężkiej chjlolery ;) , łażę po tym necie jak kot szukający kuwety i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie: co powoduje wychwyt zwrotny noradrenaliny.

Z tego, co do tej pory doczytałam wynika, że powinnam chodzić jak galareta, trząść się i inne takie smaczki. Noradrenalina, adrenalina (ta mocniejsza).

 

A przecież wenla działa również przeciwlękowo...

 

Nic nie rozumieć.

 

I jeszcze jakby mi ktoś o dopaminie też mógł co nieco powiedzieć byłabym wdzięczna.

W życiu jeszcze nie brałam SNRI i moja przygoda dopiero się zaczęła.

Chcę ogarnąć to wszystko najlepiej jak się da.

 

Dziękuję z góry. 8)

 

Pozdrawiam,

 

Ranny Ptak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wenla dziala na noradrenaline od 150

75 glownie na serotonine

Tez nieczuje jakos tej noradrenaliny,choc nie jestem senna,kiedys jak bralam wenle to o dziwo bylam senna i jakos latwiej mi sie zebrac do dzialania,wiec moze jednak troche ta noradr nie umiem tego wytlumaczyc z ta noradr.

Na dopamine dziala raczej lekko od 225,ale czuc ta dopamine,taki "banan" na buzi czasem czasem lekka euforia nie mylic z mania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek, dokładnie. Każdy inaczej reaguje. Ja byłam mega pobudzona, dostałam napędu, ale tez okropnych natręctw myślowo-ruchowych, lęków i ciężkiej bezsenności. Nie mogłam zasnąć ani w dzień ani w nocy i cale życie przewijało mi się przed oczami. Zakończyła się ta przygoda myślami samobójczymi i odstawieniem wenlafaksyny na dobre.

Teraz sądzę, ze Efectin jest niezłym lekiem na depresję z apatią i zahamowaniem lub anhedonią, ale przyjmowanie go bez benzo, neuroleptyków lub innych uspokajaczy w rodzaju mianseryny, trazodonu lub mirtazapiny, zanim się rozkręci, jest naprawdę chybionym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam tez mega pobudzenie, chodzilam jak ten kroliczek z reklamy baterii duracell :mrgreen: Cale dwa tygodnie dzien w dzien po 10 godzin chodzilam na wycieczki do lasu, i jak wracalam to nadal chodzilam :mrgreen: W sumie napedowo na mnie b dobrze dzialalo, albo dostawalam takich napadow ze ogarnialam cale mieszkanie w pol godziny lacznie z umyciem szyb! :mrgreen: A w nocy buch, i budzilam -jezeli w ogole zasnelam-z lękiem, masakryczne bicie serca.....I do rana nie spalam. Mineło wszystko po 2,5 tygodnia a calkowicie po m-cu. Teraz utrzymuje sie w stanie takim, ze mi sie chce, ale jest to zrownowazone :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam niebezpieczne, ja od ponad 1.5 roku biore bez kapsulki i nic mi sie z zoladkiem nie dzieje, kapsulka jest tylko po to zeby Ci sie uwalnialo stopniowo. Niech odysypuje polowke i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, co organizm to reakcja całkiem inna.

 

Zaś co do przyjmowania wszelkiego SSRI/SNRI zanim się rozkręcą bez wsparcia benzo, neuroleptyków (tych nie brałam ale wiem, że są ok)... to dla mnie nie tyle chybiony pomysł co horror. Ale naprawdę co człowiek to inaczej. Są ludzie, którzy sobie radzą bez "wspomagaczy", praca czy szkoła... Ja bym do toalety nie doszła. :hide:

 

PS agusiaww: hah, lekko prychnęłam śmiechem - ale takim sympatycznym. :105:

 

Dziękuję Wam za odpowiedzi, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam tez mega pobudzenie, chodzilam jak ten kroliczek z reklamy baterii duracell :mrgreen: Cale dwa tygodnie dzien w dzien po 10 godzin chodzilam na wycieczki do lasu, i jak wracalam to nadal chodzilam :mrgreen: W sumie napedowo na mnie b dobrze dzialalo, albo dostawalam takich napadow ze ogarnialam cale mieszkanie w pol godziny lacznie z umyciem szyb! :mrgreen:

Ile mg bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kapsułce masz granulki, przy odstawianiu niektórzy (w tym ja to też robiłem) odsypują te granulki redukując dawkę. Już pisałem ze 100 razy, że z dawki 75 nie ma sensu. Można spokojnie zredukować do 37,5 i wtedy bawić się w odsypywanie ;)

 

RannyPtak, Ja brałem 9 miesięcy dawke 75 o przedłużonym uwalnianiu pod nazwami Velafax,Alventa, Velaxin, Venlectine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak wtedy bralam 37,5 mg minelo mi po ok m-cu. Pozniej sie ustabilizowalo.

Anna faktycznie serce tez walilo -szczegolnie w nocy wybudzalam sie i lul, lup lup, ale jak przeszly te skutki uboczne to ok.

Wujek czytaj mnie dokladnie, to bylo na pocztaku brania, i nie wypowiadaj sie za mnie, bo ludzi wprowadzasz w blad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bieszczadniczka, typowe objawy, tez tak mialam na poczatku. Zrenie Ci powinny zejsc szybciej po okolo dwoch tygodniach. Najlepiej by bylo gdybys miala zwolnienie na m-c, wtedy spokojnie bys sobie przeczekala te objawy. Co do ludzi, to niestety, jak sa zrenice powiekszone to od razu sie nasuwa ze bierzesz narkotyki :shock: dlatego wlasnie lepiej miec zwolnienie dopoki to nie zejdzie. Ewenetualnie mozesz powiedziec, ze bierzesz lek neurologiczny na migrene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym lekiem - niezłe, dzięki. Myślę, że tak będę musiała mówić. Nie mogę wziąć zwolnienia - ostatni rok studiów, muszę być na bieżąco.

 

Dziś minął dzień czwarty z Alventą i jest masakra. Objawy fizyczne niezbyt dokuczliwe - ciągle te motyle w brzuchu, jakbym non stop się czymś denerwowała, źrenice nadal wielkie, apetyt w zasadzie zerowy - zjadłam, bo musiałam. Da się z tym żyć.. Ale psychika mi siadła całkowicie. Cały dzień przeleżałam martwiąc się o milion dziwnych rzeczy, samoocena leży i kwiczy, płakać się chce.

 

[Dodane po edycji:]

 

Dzień piąty. Czuję się jak zombie. Samoocena i humor nadal leżą i kwiczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×