Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was zażywających Alvente pije często alkohol? Bo mi się zdarza, wiem że to nieodpowiedzialne, ale nie mogę inaczej. W zasadzie nie piłam tylko na początku brania, czyli jakieś 3 dni. Nie wiem więc czy to co odczuwam, to sprawa leku, czy mieszania go z alkoholem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

wlasnie sie zarejestrowalam :) i witam serdecznie wszystkich.

Mam pytanie.Moj brat (32 lata)- nie wiem jak to ujac - "rozsypal sie, jak potluczone lusterko na setki kawaleczkow" - sytuacja jest naprawde straszna. Dzis po jego pierwszej wizycie u psychiatry otrzymal Nitrazepam i Alvente. Pierwsze tabletki bedzie bral dzis na wieczor. Straszliwie sie o niego martwie, a jesli chodzi o srodki tego typu nie mam orietacji kompletnie. Czy to dobre leki?Czy moglby mi ktos powiedziec troszke wiecej o tym, czy choc jego mysli sie wycisza?

z gory dziekuje,

Anna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem wenlafaksynę (alwenta) pół roku. Przy dawce 150mg czułem delikatne pobudzenie i chęć do pracy, potem czułem że przestał lek działać więc zwiększyłem do 225mg i znów czułem pobudzenie i chęc do pracy, potem znów nic nie czułem zwiększyłem do 300mg potem do 375mg i jakoś to było ale dawka już była zbyt duża więc musiałem zrezygnować z tego leku.

do 225mg skutkiem ubocznym była senność a potem czym większa dawka to było lepiej i nie odczuwałem skutków ubocznych. W zasadzie potem to nie czułem że łykam te 5 czy sześć pigułek dziennie.

Pewnie gdybym zwiekszył jeszcze to bym czuł się jeszcze lepiej. Ale mój psychiatra oczy postawił gdy mu o tym powiedziałem. W sumie i w tym czasie dawki 355mg wenlafaksyny zacząłem łykać Wellbutrin 150 a potem 300mg

Teraz jestem na Wellbutrinie 300mg ale szukam czegoś co poprawi mi samopoczucie, bo napęd mam już ok

Leki antydepresyjne mogę łykać garściami i nie czuję skutków ubocznych

a przy neurolyptykach wystarczy najmniejsza dawka i nie ma szans bym wstał z łóżka

Dziwne to wszystko

Pozdr

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anna_78, ja odczułam działanie już po pierwszej kapsułce, niestety skutki uboczne utrzymywały się dość długo, bo około miesiąca ;/ ale to na pewno zależy od organizmu - jeden będzie tolerował lepiej, a inny gorzej, jak to jest ze wszystkimi tego typu lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17 lat i mam to od paru miesięcy. Jeszcze to są natręctwa powiązane z fobią eklezjogenną. Przepisała mi lekarka leki przeciwlękowe: Cloraxen,

od natręctw i usypiający Imovane.

Te leki mało są skuteczne jak dla mnie, cały czas borykam się z tą popier... chorobą... :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, miałaś rację, po ponad miesiącu brania Alventy jest lepiej, może nie rewelacyjnie, ale lęki się uciszyły, zostało trochę negatywnych myśli... Zobaczymy, co będzie dalej... Zastanawiam się, jak długo będzie na mnie ten lek działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, czy będzie "cud" tego nie wiem, ale się staram... bez mojego nastawienia, leki same nie pomogą i mimo, że życie porządnie mi dokopało, nie przestanę walczyć, bo wiem, że wtedy może być jeszcze gorzej... Zbyt długo walczę, żeby się podać i wrócić do punktu wyjścia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam biore odpowiednik efectinu z UK efexor XL juz 8 dzien narazie w dawce 37,5 przez 2 tyg pozniej mam brac 75 przez 4 tyg i zgłosic sie do lekarza po dalsze wytyczne :D

I tu moje pytanie ponieważ moja Pani dr wmówiła mi świetne działanie przeciwlękowe tego leku, a do tego zabrała mi xanax, jednak w moim wypadku z tymi lękami to teraz różnie bywa, czyli dalej je mam :(

Chciałem sie dowiedziec po jakim czasie zaczął na was działać efectin w jakich dawkach i jakie ma działanie przeciwlękowe?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo dobry lek. Pierwszy lek, który postawił mnie na nogi i to bez efektów ubocznych. Nie jestem senna, ale śpię normalnie (co mi się dotychczas rzadko zdarzało). Nerwicowe objawy prawie całkowicie zniknęły, mam sporo energii i chęci do życia, przykre dolegliwości zniknęły, czarne myśli zniknęły.

Mało tego, że przesypiam noc - to jeszcze do tego mam niesamowite sny (podobno tak może być po velafaxie). Za każdym razem są to bardzo treściwe i realne historie - każdej nocy dzieje się coś ciekawego i za każdym razem jestem kimś innym (raz np byłam żoną Michaela Jacksona i miałam z nim trójkę dzieci :mrgreen: - obudziłam się i ze śmiechem powiedziałam "o k****").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×