Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Hm. Kofeina+ bupropion:

"Caffeine increases toxicity of bupropion by unspecified interaction mechanism. Possible serious or life-threatening interaction. Monitor closely. Use alternatives if available. Keep bupropion dose as low as possible as seizures may occur."

Medscape/WebMD

 

bzdury , ja dziś wypiłem z 4 kawy i do tego zarzuciłem 15mg metylo , jem jeszcze NALT + DLPA , ale jestem tylko na 150mg bupro .

 

na 300 mg piłem sporo kaw i normalnie . :)

 

-- 07 maja 2016, 01:21 --

 

tak czy siak i tak jestem ciągle zmęczony i śpiący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zdarza się na wysokich dawkach bupro (>450-600mg?) i wysokich dawkach kofeiny. Ja ostatnio robię sobie przerwę od kofeiny, bo za bardzo mi tolerancja wzrosła, 640mg jednorazowo mi ledwo starcza (zawartość kofeiny w kawie jest różna ale przyjmując uśrednioną wartość 70mg to jest to odpowiednik ponad 9 kaw), z tym że ja głównie sączę energetyki i mam kofeinę w prochu, ale mocną kawę też lubię wypić. Chociaż znam ludzi którzy biorą więcej niż 1g kofeiny/d i nie przyjmują jej doustnie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad dodaniem wellbutrinu do anafranilu zeby byc troche bardziej rzeski. Chcialem tez dodac cos co jednoczesnie obizyloby mi poanafranilowa prolaktyne. Slyszalem, tylko ze w przypadku hiperprolaktynemii bupropion dziala tak srednio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczałeś prolaktynę u siebie po klomipraminie(Anafranil) i faktycznie jest podwyższona czy opierasz to na ogólnych przesłankach? Bupropion to nie jest lek na zbijanie prolaktyny w każdym razie, choć pośrednio może tak działać przez blokadę DAT(aczkolwiek słabszą niż blokada NET).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie, ale raczej napewno podskoczy, zwlaszcza przy dluzszym stosowaniu. Tyle, ze wlasciwie tlpd/ssri wywalaja nadmiar serotoniny, ktora z kolei przytlacza dopamine co jest glownym powodem podwyzszonej p. Moze gdybym stosowal wellbrutrin bylaby mniej wiecej jakas rownowaga(chociaz wiadomo, ze i tak prym wiodla by raczej serotonina..)

 

-- 11 maja 2016, 21:30 --

 

Generalnie nie chce rzucac 10ciu roznych lekow na pobudzenie, na prolaktyne na jeszcze inne uboki; mialem nadzieje ze wystarczy jakis jeden. Jakkolwiek gdzies czytalem ze stymulanty np. metylofenidat nie ingeruja zbytnio w gospodarke prolaktynowa.

Jest jeszcze ewentualnie taka szansa ze, anafranil ktory biore jakies 3tygodnie i pare dni temu wskoczylem na 150, moze wreszcie zacznie troche pobudzac.. bo ostatnio albo robie kime w dzien albo ide spac o 21 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bupropion to nie jest lek na zbijanie prolaktyny w każdym razie, choć pośrednio może tak działać przez blokadę DAT(aczkolwiek słabszą niż blokada NET).

Wg PDSP blokade DAT ma silniejsza niz NET. Ciagle widze to u ludzi i nie moge zrozumiec, czy lezy tutaj jeszcze jakis dodatkowy mechanizm, czy jednak blad nie jest po mojej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bupropion to nie jest lek na zbijanie prolaktyny w każdym razie, choć pośrednio może tak działać przez blokadę DAT(aczkolwiek słabszą niż blokada NET).

Wg PDSP blokade DAT ma silniejsza niz NET. Ciagle widze to u ludzi i nie moge zrozumiec, czy lezy tutaj jeszcze jakis dodatkowy mechanizm, czy jednak blad nie jest po mojej stronie?

 

Hmm, faktycznie pdsp tak podaje, dzięki za head'sup, muszę to zweryfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The mechanism of action of bupropion (Wellbutrin) has not been fully elucidated, although it appears to primarily block the reuptake of dopamine as well as norepinephrine (Ascher et al., 1995). Specifically, bupropion and its metabolites have shown to inhibit striatal uptake of the

selective DAT-binding radioligand (11)C-bCIT-FE in vivo achieving DAT occupancy ranging from approximately 14% (Meyer et al., 2002) _ 26% (Learned-Coughlin et al., 2003; Szabo et al., 2003) at doses (150—300 mg daily) found to be therapeutic in double-blind, placebo-controlled studies for MDD (Reimherr et al., 1998). This degree of DAT occupancy appears to be equivalent to that achieved after a single oral dose of methylphenidate 5—10 mg in human volunteers (Volkow et al., 1998).

bupropion maluch, metylo duży fiat ;)

 

Bupropion has also been reported to have mild affinity for the norepinephrine transporter (Foley and Cozzi, 2002), although some researchers have argued that the effect of bupropion on norepinephrine is primarily through an increase in presynaptic norepinephrine release (Dong and Blier, 2001).

Regardless of the exact mechanism, the overall effect of bupropion appears to be a dose-dependent increase in brain extracellular dopamine and norepinephrine concentrations (Li et al., 2002; Nomikos et al., 1989). In addition, bupropion also appears to non-competitively inhibit the a3b2-, a3b4-, and a4b2-nicotinic acetylcholinergic receptors in vitro (Fryer and Lukas, 1999; Slemmer et al., 2000; Miller et al., 2002; Bondarev et al., 2003).

 

za: Dopaminergic-based pharmacotherapies for depression, George I. Papakostas *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amfetamina jest mimo wszystko bardziej noradrenalinowa niż dopaminowa(w przeciwieństwie do mety), poza tym w wysokich dawkach(tj. spore dawki uliczne albo zwielokrotnione dawki terapeutyczne Adderallu) jest neurotoksyczna, nie na żarty- zresztą meta też o ile nie bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie kokaina musi być trabantem albo syrenką podług tego porównania. :lol:

Kokaina to raczej Polonez, a metamfetamina to Audi 100 :mrgreen:

 

Amfetamina to ultra debilny pomysł na leczenie depresji, jak w sumie większość narkotyków. Może poza grzybami zawierającymi psylocybinę, czy micro-dosingu LSD :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

csrpk, A ja Ci polecam baclofen.Sam stosuję i poprawia mi lekko nastrój,dodaję motywacji i ogólnie pobudza.Tylko trzeba trafić z dawką u mnie to jest 50mg.Często gęsto łącze go z benzo dla podbicia efektu sedacyjnego i całkiem całkiem to wychodzi.

Wejdź na 225mg anafranilu wtedy pubudzenie noradrenalinowe już czuć,mnie fajnie pobudza bez nasilenia lęków.Ale jeszcze ciągle czekam bo nie działa tak jakbym tego chciał.

 

 

bralem baclofen ale go odstawilem. za duzo lekow dzialajacych na gaba -lamotrygina, klony2mg doraznie, kiedys dodawalem backlo i faktycznie podbijalo ale wtedy to juz sito w glowie sie robi. leki i natrectwa juz mi powoli schodza, jeszcze troche energii by sie przydalo jak mam wolne to ide spac o 21-22 albo czasem spie cale dnie jak wroce z silowni. o kant dupy troche.. nie wiem czy nie bede musial wellbutrinu dorzucic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up up

Gdyby byłoby to zgodne z prawdą to byłby to raczej komplement niż ujma, bo hyperreal pod względem poziomu organizacji i wiedzy psychofarmakologicznej niektórych użytkowników przewyższa niejedną grupę dyskusyjną. Ale cóż, ostatnia wymiana zdań miała charakter mocno ironiczny. Jeszcze na tyle nie och.ujałem, żeby legitymować ćpanie i sprowadzać je w białych rękawiczkach do medykalizacji. Kiedy piję szklaneczkę whisky czy zapalam lolka to robię to dlatego, że okazjonalnie lubię, a nie ze względu, że etanol jest pozytywnym allosterycznym modulatorem podjednostki delta w receptorach GABA-A, a kannabinoidy działają przeciwzapalnie i neuroprotekcyjnie, doszukując się w ich mechanizmach wyimaginowanego potencjału terapeutycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało kto jedzie na tym leku w monoterapii więcej niż parę miesięcy, a jak się go połączy z SSRI, to wtedy SSRI kładzie kapę na Wellbutrin i w sumie pieniądze w błoto. Brałem kiedyś, chętnie zrobiłbym drugie podejście do tego leku, w następującym zestawie: 150 mg bupropionu (dawka wbrew pozorom skuteczniejsza niż 300 mg) + 40 mg buspironu + 300 mg trazodonu na noc. Tylko ta cena... :/ Właśnie ciekaw jestem połączenia z trazodonem, bo z SSRI brałem i nie polecam łączyć. Wellbutrin brany solo w miarę upływu czasu nakręca huśtawki nastrojów i to poddenerwowanie i konfliktowość , które naprawdę w niektórych sytuacjach dziwnie wygląda z boku i może rodzić podejrzenia o bycie nerwowo chorym (u mnie tak bylo) :lol: Po wejściu na 300 mg lek zaczął wyłączać się w pewnych momentach, zaczęły pojawiać się dni, kiedy nie miałem paradoksalnie siły wstać z łóżka, byłem totalnie rozbity i zalękniony. Więc nie radzę spieszyć się ze zwiększaniem dawki.

Aha, i sprzedawanie tego za cenę dwa razy większą niż w momencie wejścia na rynek to czyste skurwysyństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało kto jedzie na tym leku w monoterapii więcej niż parę miesięcy, a jak się go połączy z SSRI, to wtedy SSRI kładzie kapę na Wellbutrin i w sumie pieniądze w błoto. Brałem kiedyś, chętnie zrobiłbym drugie podejście do tego leku, w następującym zestawie: 150 mg bupropionu (dawka wbrew pozorom skuteczniejsza niż 300 mg) + 40 mg buspironu + 300 mg trazodonu na noc. Tylko ta cena... :/ Właśnie ciekaw jestem połączenia z trazodonem, bo z SSRI brałem i nie polecam łączyć. Wellbutrin brany solo w miarę upływu czasu nakręca huśtawki nastrojów i to poddenerwowanie i konfliktowość , które naprawdę w niektórych sytuacjach dziwnie wygląda z boku i może rodzić podejrzenia o bycie nerwowo chorym (u mnie tak bylo) :lol: Po wejściu na 300 mg lek zaczął wyłączać się w pewnych momentach, zaczęły pojawiać się dni, kiedy nie miałem paradoksalnie siły wstać z łóżka, byłem totalnie rozbity i zalękniony. Więc nie radzę spieszyć się ze zwiększaniem dawki.

Aha, i sprzedawanie tego za cenę dwa razy większą niż w momencie wejścia na rynek to czyste skurwysyństwo.

Mam to samo od kilku dni, dosłownie nie mam siły wstać z łóżka, a nawet jak mi się uda to dosłownie umieram. :pirate: , dawka 300mg, chyba zmniejszę na 150mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało kto jedzie na tym leku w monoterapii więcej niż parę miesięcy, a jak się go połączy z SSRI, to wtedy SSRI kładzie kapę na Wellbutrin i w sumie pieniądze w błoto. Brałem kiedyś, chętnie zrobiłbym drugie podejście do tego leku, w następującym zestawie: 150 mg bupropionu (dawka wbrew pozorom skuteczniejsza niż 300 mg) + 40 mg buspironu + 300 mg trazodonu na noc. Tylko ta cena... :/ Właśnie ciekaw jestem połączenia z trazodonem, bo z SSRI brałem i nie polecam łączyć. Wellbutrin brany solo w miarę upływu czasu nakręca huśtawki nastrojów i to poddenerwowanie i konfliktowość , które naprawdę w niektórych sytuacjach dziwnie wygląda z boku i może rodzić podejrzenia o bycie nerwowo chorym (u mnie tak bylo) :lol: Po wejściu na 300 mg lek zaczął wyłączać się w pewnych momentach, zaczęły pojawiać się dni, kiedy nie miałem paradoksalnie siły wstać z łóżka, byłem totalnie rozbity i zalękniony. Więc nie radzę spieszyć się ze zwiększaniem dawki.

Aha, i sprzedawanie tego za cenę dwa razy większą niż w momencie wejścia na rynek to czyste skurwysyństwo.

Mam to samo od kilku dni, dosłownie nie mam siły wstać z łóżka, a nawet jak mi się uda to dosłownie umieram. :pirate: , dawka 300mg, chyba zmniejszę na 150mg

 

Nie wytrzymałeś.... eeeeech.... :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wytrzymałeś.... eeeeech.... :nono:

No, ciężko wytrzymać jak coś nie działa, w dodatku szkodzi, jutro biorę 150mg.

 

Proponuję odjutra.... może Twoje doświadczenie w autoeksperymentach pomoże mi w dobraniu czegoś do Wellba na lęk, bo sam Well nie daje rady ... niestety....zależy mi, aby to nie był SSRI itp, który zakłóci działanie Wellba i spowoduje skutki uboczne typu: tycie, brak libido itp....

Teraz biorę Well solo i fajnie napędza, ale ten strach.... :why: chcę czegoś co mi pomoże, ale bez uboków.

Lekarz mi zalecił Esci jak powróci lęk, ale poczytałam ulotkę i nie chcę go brać.... Proszę o ew.sugestie i z góry :uklon:

 

-- 15 maja 2016, 17:45 --

 

Vengence - coś z cytatami poszło nie tak, ale to do Ciebie ... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×