Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od dzisiaj wystartowałem z wellbutrinem, aktualnie czuję się jak na małej kresce fety. :pirate::great:

 

-- 04 kwi 2016, 13:32 --

 

Mogłem nie pić kawy godzinę temu, konkretnie mnie rozniosło, przez ssri już zapomniałem co to znaczy być podkręconym i mieć ciary przy słuchaniu starej muzy, oj nosi, nosi. :mrgreen:

 

zazdroszczę takiej reakcji na wellbutrin :) , ja brałem 300mg na czczo i zapijalem mocna kawa i nic . może to z fluo tak się robi ?? w miksie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ashton, @benzowiec: z czasem sie uspokoi jak sie organizm do dawki przyzwyczai. nie mowie, ze nie bedzie pobudzal, ale na pewno nie tak intensywnie jak przy starcie/zwiekszeniu dawki..

@kat - to prawda, ja laczylem z paroksetyna, ale w sumie gasila ona wellbutrin, dokladnie to taka sama bajka jak z gaszeniem ognia i jednoczesnym dolewaniem benzyny. jak skonstatowal po pewnym czasie moj lekarz albo sie pobudzamy albo uspokajamy. poza tym hydro to nie jest opcja na dlugoterminowa terapie, tolerka skoczy. ewentualnie moze jakies snri stestuj (nie wiem co juz brales). ja wenlafaksyny nie bralem, ale bralem anafranil ktory dziala tez i na serotonine i na noradrenaline i powiem, ze bylo wieksze wywazenie miedzy uspokojeniem a pobudzeniem, a pobudzal tez konkretnie. jakby wellbutrin byl tanszy to bym sobie go testowal w polaczeniu z czyms innym. ale widze ze ten lek nie tylko nie tanieje ale nawet drozeje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak fluo ma się do lęku ? Czy nadaje się dla osoby z ciężką depresją z towarzyszącym lękiem i niepokojem ?

 

Za pierwszym razem zrezygnowałem po 9 dniach z powodu silnego lęku i niepokoju.

 

Teraz biorę 35 dzień i jest coraz lepiej. Ale dorzuciłem sulpi i mianse.

 

Przy samej fluoksetynie byłem na L4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence dlaczego fluoksetyna z ssri?
Dlatego, że najmniej mnie zamulała z ssri wszystkich, które brałem, poza tym można schudnąć i ma antagonizm 5htc2, a to duży plus tego leku!!

 

gówno mnei zamuła jak skurwysyn , dziś zmniejszyłem na 10mg , brałem 46 dni . nie polecam. zmarnowany czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence dlaczego fluoksetyna z ssri?
Dlatego, że najmniej mnie zamulała z ssri wszystkich, które brałem, poza tym można schudnąć i ma antagonizm 5htc2, a to duży plus tego leku!!

 

gówno mnei zamuła jak skurwysyn , dziś zmniejszyłem na 10mg , brałem 46 dni . nie polecam. zmarnowany czas

Napisałem, że najmniej, co nie znaczy, że w ogóle nie zamula, ale wez też po uwagę, że sama choroba może cie też przymulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Napisałem, że najmniej, co nie znaczy, że w ogóle nie zamula, ale wez też po uwagę, że sama choroba może cie też przymulać.

 

ale w ogole nie czuję poprawy po fluo wcale , po za tym że jestem spokojniejszy . w ogole na mnie nie podziałało a jak zwiększyłem dawkę to czułem odrealnienie i nie ogarniałem tv . i nie chcę się nic na niej mi robić . to nie jest dobry lek

 

-- 04 kwi 2016, 19:25 --

 

Ashton nie przypominam sobie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluo zajebista. W moim przypadku nie nasilała lęków, no może trochę na początku. Zresztą jak będziesz ją brał przez dłuższy czas zwłaszcza w większych dawkach to za jakiś czas i tak dopadnie cię serotoninowa zamuła. I wyjdzie ci z tego taka paroksetyna w sumie. Te leki na początku brania różnią się profilem działania, a po jakimś roku stosowania "są panie na jedne melodie" , #potwierdzoneinfo

 

-- 04 kwi 2016, 22:10 --

 

Vengence dlaczego fluoksetyna z ssri?
Dlatego, że najmniej mnie zamulała z ssri wszystkich, które brałem, poza tym można schudnąć i ma antagonizm 5htc2, a to duży plus tego leku!!

 

Schudnąć można na początku, fakt, ja zgubiłem z 5 kg, ale po roku odrobiłem to z grubą (dosłownie) nawiązką.. Oczywiście mówię o sobie, ale myślę, że nieprzypadkowo przyrost masy na SSRI w przeważającej liczbie był badany w perspektywie nie dłuższej niż rok. Zresztą są na NCBI jakieś badania, które potwierdzają to co mówię - tj. powolny ale konsekwentny przyrost masy nawet na fluoksetynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluo zajebista. W moim przypadku nie nasilała lęków, no może trochę na początku. Zresztą jak będziesz ją brał przez dłuższy czas zwłaszcza w większych dawkach to za jakiś czas i tak dopadnie cię serotoninowa zamuła. I wyjdzie ci z tego taka paroksetyna w sumie. Te leki na początku brania różnią się profilem działania, a po jakimś roku stosowania "są panie na jedne melodie" , #potwierdzoneinfo

 

popieram !

 

-- 05 kwi 2016, 02:07 --

 

jeszcze większej depresji dostałem niż miałem , ja pierdole myślałem że to niemożliwe . wyje*ać w pizdu ro fluo do kosza , niech się wypłukuje z organizmu bo zaraz się potne , sram na leki . bez nich lepiej . ogólnie mam dość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa tygodnie już na bupro 150mg. Są chęci do pracy i działania, ale brak jakoś zadowolenia z tego. Na fluo zadowolenie było, ale za to nic nie robiłem kompletnie. Na bupro ostre i szybkie myślenie, przechodzenie z myśli i planów od razu do działania. Problemy z pamiecią krótkotrwałą. Libido w dół o dziwo, nie mam ochoty zupełnie. Na bupro stałem się fobikiem społecznym, problemy w kontaktach z ludźmi, napięcie i niechęć do ludzi, zupełne przeciwieństwo fluo, gdzie byłem wyluzowany, empatyczny, prospołeczny, rozmowny etc. Stałem się hejterem. Nasilony niepokój i napięcie, pomagam sobie hydroxyzyną. Nie jest to idealny lek, ale i tak lepiej niż na fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No korci mnie trochę by dodać fluo, zniwelowałoby to zapewne nieprzyjemne skutki uboczne bupro, ale brałem już taki zestaw w zeszłym roku. Prowadzę jakieś tam zapiski od 2010 roku. Bupro+fluo "leżę, nic mi się nie chce".

 

moim zdaniem chuja warte są te miksy bupro z SSRI , przyćmi i tak słabą dopaminę od bupro i motywacji żadnej nie będzie , hamowanie wychwytu zwrotnego dopaminy z bupro jest jakieś 15-20% , zaś hamowanie wychwutu zwrotnego z SSRI, serotonininy jakieś minimum 85% , wniosek nasuwa się sam , dopamina jest w kontrze do serotoniny i zaleję i tak tą marną dopaminę z bupro . dostałbyś taką sertalinę z dodatkiem NRI.

sertalina mocniej daje na dopaminę od bupropionu , ale co z tego jak zalewa ją serotonina i jest zmuła tylko . tak samo jak z łączeniem bupro z SSRI . z tym że bupro ma jeszcze NRI . więc dostałbyś takie SNRI , a dopamina przyćmiona od SSRI , więc o motywacji i chęciach nie ma mowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No korci mnie trochę by dodać fluo, zniwelowałoby to zapewne nieprzyjemne skutki uboczne bupro, ale brałem już taki zestaw w zeszłym roku. Prowadzę jakieś tam zapiski od 2010 roku. Bupro+fluo "leżę, nic mi się nie chce".

 

 

Dokładnie ten sam stan mam teraz. Mam połączony Wellbutrin 300mg i Fevarin. Mam wrażenie, że dawka 150 mg działa na mnie lepiej niż 300 mg, ale lekarka upiera się "Brać 300mg". No i tak siedzę bez pracy, za każdym razem jak próbuję zabrać się do pisania CV to po prostu ręce mi opadają i aż mnie odrzuca od komputera. Nic z tego nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×