Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Zgagai nie mam tylko ból w nadbrzuszu, uczucie pełnści, i nawet po ryźance mnie boli nie mówiąc o czymś ciezkostrawnym. Przeraża mnie myśl źe będę musiał nagle odstawić trittico jak ledwo zdlazłem na 225mg

 

-- 01 sty 2016, 20:48 --

 

W ulotce oczywiście jest ale tam wszystko jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro, trittico nie ma takich skutków ubocznych, więc nikt nie będzie Ci go odstawiał. Prędzej można sobie załatwić żołądek złą dietą i NLPZ czyli ibuprofenem albo kwasem acetylosalicylowym.

Jeśli boli Cię około 20-30 minut po zjedzeniu i kiedy masz pusty żołądek to klasyczne objawy nieżytu - kilka dni lekkostrawnej diety i ranigast powinny pomóc. Jak po tygodniu nie będzie lepiej to po skierowanie na gastroskopię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem Trittico kilka lat na sen w dawce 100mg i nigdy nie mialem problemow zoladkowych. Uwazam, ze to dobry lek o malej ilosci skutkow ubocznych.

 

-- 01 sty 2016, 22:02 --

 

Ja bralem Trittico kilka lat na sen w dawce 100mg i nigdy nie mialem problemow zoladkowych. Uwazam, ze to dobry lek o malej ilosci skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro, stres jak najbardziej może dołożyć kamyczek do ogródka jeśli chodzi o zapalenie śluzówki żołądka - stresujesz się, wytwarza się więcej kwasu i podrażnienie gotowe.

Pamiętaj tylko, żeby brać to trittico po zjedzeniu czegoś, tak jest lepiej dla żołądka i kuruj się w spokoju.

 

-- 02 sty 2016, 17:51 --

 

jaro, jak tam Twój żołądek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie właśnie dostałem do kuracji 25mg trittico bo od kilku dni się nie wysypiałem...

dziś obudziłem się mega wypoczęty....

 

-- 03 sty 2016, 15:10 --

 

mowilismy Ci ze maloprawdopodbne to ze Trittico to powoduje.... te dolegliwosci...

w 70% to nerwica i masz nadprodukcje kwasów żoładkowych itp... poza tym nic nie robi się na własną rękę, tylko konsultuje się z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie zmieniam leków na własną reke lekarz mi zmniejszył dawkęz 300 na 100mg/teraz jestem na200mg i dołożył 3x dziennie coaxil tydzień było Oki ja zmniejdzylem o 50mg ale następne zejście o 50mg doprowadziło mnie do depresyjnej vegetacji. I już trwa to 7. Dni. Nie wiem czy to nawrót choroby czy skutek zmniejszenia dawki i się wyrówna kiedyś? Tylko jak to przetrwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecze się na depresję,lęk,ZOK i bezsennośc ,ponadto do trazodonu biorę dwa razy dziennie po 15 mg flupentiksolu.

 

I jak ty się na tym czujesz, jak kiedyś 1,5 mg wziąłem flupentiksolu i dochodziłem do siebie prawie dobę :mrgreen:

 

Zależy mi na lekach które silnie uspokajają i redukują lęk,dlatego biorę takie leki i w takich dawkach.Czuje sie na tych lekach (i ich dawkach) nieco mniej pobudzony co mnie cieszy,nie likwidują ona jednak pobudzenia i lęku w zadowalającym stopniu,ale lepsze to niż mój stan sprzed okresu farmakoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można łączyć Trittico z Anafranilem? Na przykład 100 mg Trittico wieczorem i 37,5mg Anafranilu rano.

 

Nie ma między nimi negatywnej interakcji, więc można (sprawdzałam na http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list). Ale generalnie chyba lepiej pytać o to lekarza, a nie forumowiczów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie trazadon przestal w ogole dzialac nie czuje sie za dnia wypoczety w ogole nie spie po nocach. Biore go w dawce 100mg. Mam tez znowu oslabiony metabolizm bo nie moge polknac tej tabletki. Czy ten lek mogl przestac dzialac po stosowaniu dlugotrwaly biore go od 2013 listopada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od 2 tygodni, 75 mg. Póki co nie widzę żadnej różnicy, ale wiadomo że to jeszcze za krótko.

 

Czytałam, że jest często przepisywany na bezsenność i trochę mnie to zdziwiło, bo mówiłam lekarzowi, że ze snem problemów żadnych nie mam. Ponoć ma mi pomóc wyciszyć moje lęki i poprawić samopoczucie - zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie skojarzyłam tego z przyjmowaniem leku, ale zauważałam u siebie wzrost libido. Dopiero po poczytaniu waszych postów skojarzyłam fakty. Przez kilka ostatnich miesięcy moje potrzeby seksualne niemal kompletnie zamarły, już dawno nie byłam na to wszystko tak obojętna. A teraz libido wzrasta i ja tego nie chcę :/ Tyle miałam spokoju, a teraz znów to wraca.

 

Czy też tak mieliście po Tritico? Taki nagły wzrost libido? Bo u mnie z poziomu zero skoczyło niestety dość wysoko :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×