Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Na zatykanie nosa po takich lekach, mogą pomóc sterydy donosowe od alergologa. Ja brałem taki spray na alergię, to przy okazji przestał się nos zapychać po kwetiapinie. Jednak ja uważam, że nie warto wchodzić w sterydy, żeby potem narobić sobie kłopotów z nadnerczami, z powodu skutku ubocznego psychotropów.

A jeśli zatyka ci się nos na tym leku, to prawdopobonie wszystkie antyhistaminowce będą cię zatykać. Pozostaje więc męczenie się z tym skutkiem ubocznym, który raczej nie zniknie, albo po prostu odpuścić sobie ten rodzaj leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma po trittico efekt zatkanego nosa ? Jeśli tak to jak sobie z tym radzicie ?

 

miałam zatkany nos i do tego suchość śluzówek nosa i paszczy, pobiegłam do apteki i kupiłam nawilżacz do nosa, nie żaden lek, tylko nawilżacz naturalny, o taki

https://www.doz.pl/leki/p6575-Fitonasal

 

-- 04 lis 2015, 19:32 --

 

Stupidgirl - na mnie nasennie przez dłuższy czas działał dobrze. :)

 

mi pomaga spać bez przebudzeń, ale jak już zasnę, a z tym nadal mam problemy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na dawce trazadone 100mg jak bralem 25mg I 50mg zoloftu to spalem jak dziecko a teraz biore 100mg Zoloftu I mam problem z bezsennoscia w ogole nie chce mi sie spac. Nie czuje w ogole na codzien zadnej energi I ciezko jest mi funkcjonowac. Niewiem Co mam z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez suche śluzówki, suche gardło i przez to zmogła mnie infekcja. Stosuje Nosolan i Glosal.

Poza tym jestem padnięty i wykończony. Zero sił...

achino, łączę się w bólu.. :/

 

Ten lek jest szkodliwy dla zdrowia. Dzis obudzilem sie z masakrycznie suchym pyskiem, jezykiem przyklejonym do podniebienia. Dzis caly dzien kaszle. Ten lek prowadzi do chorob ukladu oddechowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wenlafaksyny? Z tego co czytam męczysz się z lękami, a ona wbrew pozorom świetnie się sprawdza w nerwicach. A w wysokich dawkach działanie noradrenaliny nie przebija (moim zdaniem) serotoniny, więc i lęków nie powinna nasilać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobujcie na te wysuszanie sluzowek albo nawilzacz powietrza nawet w nocy go wlaczyc, aldo wieszac an kaloryferach mokre pranie lub mokre szmaty. Jak mialam male dziecko czesto chorowala an krtan i to pomagalo.powodzenia jaw ide na badanie blednika i cholernie sie boje, xanaxik juz wziety....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu dojść do ładu i składu... Swojego czasu dość długo brałem trazodon, krótko nawet 300-450mg i nigdy nie miałem żadnej suchości w j. ustnej, wysuszonej śluzówki, ani nic z tych rzeczy. :bezradny: Co to jest niesamowita suchość w pysku z rana +metaliczny posmak to zaznałem po zopiklonie.

 

-- 6 lis 2015, o 17:15 --

 

Czy ktos oblatany w temacie bylby w stanie podpowiedziec z czego wynika glowne dzialanie nasenne trazodonu? Oraz od jakiej dawki nalezy traktowac trazodon jako majacy istotny wplyw na SRI?

 

Prawdopodobnie z antagonizmu rec. 5-HT2a, w mniejszym stopniu z blokady/odwr. agonizmu rec. histaminowego H1, blokady receptora alfa1-adrenergicznego. Jako istotny SRI to będą dawki 150-300mg. Trazodon posiada dość słabe powinowactwo do transportera serotoniny. Co ciekawe głównym metabolitem trazodonu jest mCPP- "narkotyk", który został u nas zdelegalizowany wraz z 1 lipca tego roku (Grupa II-P). :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To współczuję, takich objawów. Ja np. po 3 latach fluoksetyny zmieniłem na Trazodon, który niestety pogorszył sprawę. Trazodon brałem mało i krótko bo przez kilkanaście dni. Główną dawkę malutką 75 mg brałem przez 2-3 dni. Wcześniej zaczynałem od symbolicznych dawek: 3-4 dni 0,25 mg, 0,5 mg 4-5 dni. W sumie lek zaskoczył (w mojej ocenie negatywnie) po kilkunastu dniach, ale musiałem odstawić ze względu na poważne zawroty głowy, migreny, zaburzenia widzenia, lęki, odrealnienie itd. Taka moja "uroda", że jak lek zaskakuje, zmienia się coś w mojej percepcji to mnie dosłownie rozkłada i paraliżuje. Mam problem, żeby zaakceptować te jazdy... Od kilkunastu dni jestem czysty, i ciekawi mnie kiedy trazodon całkowicie wypłukuje się z organizmu?

Swoją drogą dziś zauważyłem cholernie wysokie tętno jak na mnie 125, którego nigdy wcześniej nie miałem . Czy to może być wina trazodonu, nawet jeśli nie biorę go już kilkanaście dni? A może tak organizm reaguje na brak od 5 tygodni fluo? A może to moje choróbsko się przypomniało w ten sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowane mam zaburzenia depresyjno-lekowe mieszane, ale z przewagą czego to nie wiem, bo po 3 latach fluo trudno mi wychwycić pewne zamaskowane rzeczy po leku :P Po 3 latach w sumie "wygodnego" zombie stanu z fluo, zachciało mi się rzucać fajki przy pomocy wellbutrinu, ale eksperyment nieudany bo fajek nie rzuciłem, byłem negatywnie nabuzowany i nastrój poszedł w dół, ale obudziło mi to libido :twisted: . Poznałem fajną osobę i postanowiłem szybko przywrócić swoją seksualność - dlatego trittico. Tutaj niestety też eksperyment nieudany, bo musiałem odstawić ze względu na uboki. Libido w jakimś malusieńskim stopniu się podniosło, ale rozregulowało wazniejsze rzeczy :( Niestety pewne upierdliwe dolegliwości wróciły i teraz postaram się powalczyć bez leków, poczekać na swoje libido i sprawność "sprzętu" ;) oraz skupić się na psychoterapii. Co z tego wyjdzie? Nie wiem, do leków mam uraz i się ich trochę boje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×