Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jestem jakaś dziwna czy co, ale na mnie Seronil w ogóle nie działa. Biorę już miesiąc i ani nie mam większej motywacji ani nie zmniejszył mi się apetyt (wręcz przeciwnie, jestem cały czas głodna). Zanim zaczęłam brać ten lek czułam się źle, ale przynajmniej miałam siłę rano wstać i coś zrobić w ciągu dnia. Nawet dosyć regularnie ćwiczyłam. Teraz jestem tak senna, że wstanie z łóżka zajmuje mi dwie godziny, a wieczorem nie mam siły się nawet umyć tylko padam na twarz. Do tego stałam się zupełnie obojętna na wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dilajla13, piszesz, ze lek na Ciebie nie dziala, a po chwili wypisujesz w jaki sposob na Ciebie dziala. Przeczysz sama sobie. Jednakze fluoksetyna jest najdluzej rozkrecajacym sie SSRI (nawet do 3ch miesiecy), stad nic dziwnego, ze jeszcze nie widzisz mocnych efektow. Ale patrzac na to, jak na Ciebie dziala (obnizenie motywacji, sennosc, apatia) radzilbym odstawic ten lek i zainteresowac sie innymi lekami (nie doradze jakimi, bo nie znam Twoich objawow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dilajla13, piszesz, ze lek na Ciebie nie dziala, a po chwili wypisujesz w jaki sposob na Ciebie dziala. Przeczysz sama sobie. Jednakze fluoksetyna jest najdluzej rozkrecajacym sie SSRI (nawet do 3ch miesiecy), stad nic dziwnego, ze jeszcze nie widzisz mocnych efektow. Ale patrzac na to, jak na Ciebie dziala (obnizenie motywacji, sennosc, apatia) radzilbym odstawic ten lek i zainteresowac sie innymi lekami (nie doradze jakimi, bo nie znam Twoich objawow).

 

Źle się wyraziłam. Chciałam napisać, że nie działa na mnie tak jak powinien. Właśnie mam dylemat czy dalej brać ten sam lek i czekać te 3 miesiące aż coś zaskoczy czy go zmienić. Poza tym to moja pierwsza przygoda z lekami i wydaje mi się trudne do określenia, co jest moją reakcją na jakieś zdarzenia a co wpływem leków. Ale tak jak piszesz, warto spróbować czegoś innego. Pogadam o tym z psychiatrą na następnej wizycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się już wytrzymać ponad 3 miesiące :) (nie mam zamiaru do tego wracać jeśli życie mnie nie zmusi) bez większych problemów. Jedynie lekkie trzęsienie się rąk jest wkurzające w moim zawodzie. Dobrze poczuć się chociaż w połowie tak jak kiedyś. 3 miesiące to już jakiś wyznacznik. Sen spokojny, codzienność nie jest kolorowa jak kiedyś, ale już nie przytłacza. Wszystkim życze powodzenia, i mam nadzieje ze uda się wytrwać dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się już wytrzymać ponad 3 miesiące :) (nie mam zamiaru do tego wracać jeśli życie mnie nie zmusi) bez większych problemów. Jedynie lekkie trzęsienie się rąk jest wkurzające w moim zawodzie. Dobrze poczuć się chociaż w połowie tak jak kiedyś. 3 miesiące to już jakiś wyznacznik. Sen spokojny, codzienność nie jest kolorowa jak kiedyś, ale już nie przytłacza. Wszystkim życze powodzenia, i mam nadzieje ze uda się wytrwać dłuższy czas.

 

Czyli paradoksalnie poprawiło ci się po odstawieniu leków!? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Chyba za dużo teog było, i powinienem zrezygnować po Escitilopramie, ale nie miałem wtedy odwagi.

 

Fuloksetyna pobudzała na tyle by spędzać noce bezsennie,

Tradzon zamulał tak, by iść przez życie na kolanach.

 

Teraz tylko doraźnie neruol SR, i starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Chyba za dużo teog było, i powinienem zrezygnować po Escitilopramie, ale nie miałem wtedy odwagi.

 

Fuloksetyna pobudzała na tyle by spędzać noce bezsennie,

Tradzon zamulał tak, by iść przez życie na kolanach.

 

Teraz tylko doraźnie neruol SR, i starcza.

To elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę, jedynie co zostało mi do uregulowania to sprawy uczuciowe, bo jednak tutaj trzeba trochę czasu by wszystko wróciło na właściwe tory. Ciesze się, że nie muszę już codziennie znieczulać się by przezyć każdy kolejny dzień. Czasem doskwiera ta nerwica. Ale naszczęscie jestem w stanie w miare normalnie funkcjonować, i cieszyć się każdym kolejnym dniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znieczulać sie fluoksetyna huehue ;)

 

Czy ktoś brak oporowe dawki tego szajsu? 80-100?

Psychiatra sugeruje a ja się waham. W sumie psychiatra do zmiany ale to jeszcze chwila. Szału z bioxetinem nie ma, ale nie oczekuje cudów biorąc pod uwagę inne środki psychoaktywne, które regularnie zażywam... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma po fluoksetynie bez względu pod jaką handlową nazwą objaw w postaci utraty ostrości widzenia? Mam wadę wzroku, ale zauważałam od jakiegoś czasu, że są takie dni lub godziny w ciągu dnia, że widzę gorzej, że nie mogę czegoś przeczytać, tak mi się nagle wzrok tępi. Przeczytałam ulotkę i tam stoi, że mogą być jakieś jazdy ze wzrokiem. Zasmuciło mnie to, bo ja pracuję wzrokiem, to znaczy muszę widzieć bardzo dokładnie, co robię, a tu taki klops mi się zdarza. To może minie? Nie wyobrażam sobie na dziś odstawienia leku lub jego zmiany, zwłaszcza że bardzo źle znoszę większość specyfików, jakich do tej pory próbowałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Bioxetin, jedną tabletkę dziennie, już chyba niebawem będzie z rok. I wcale nie mam pewności, że te problemy z widzeniem to leki. Może problem ze wzrokiem, a może to jakiś objaw nerwicowy... Jest to jednak bardzo deprymujące, bo raz widzę lepiej, a raz bardzo źle, a przecież gdyby pogorszył mi się wzrok, to byłoby cały czas źle. Więc to chyba jednak albo lek, albo jakiś objaw nerwicowy. Nie wiem, jak to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym opisać wam swoją sytuację i podzielić się z wami swoimi problemami.

Otóż z pewnej przyczyny dostałem depresji. (mniejsza o powód- nie chce o tym pisać).

Dostałem wpierw paroksetyne, pozniej anafranil i na dokładkę jeszcze prefaxine czy wleaksetyna czy jakoś tak .

Leki nie pomogły. Później był epizod z citalem i wellbutrinem. Też nie pomogły.

Moja depresja trwa już z 4 lata. Po lekach dostałem zaburzeń seksualnych (najprawdopodbniej od nich- no bo od czego innego).

I tak śmigałem z swoim kompletnym brakiem pożadania i przyjemnosci podczas seksu jakiś rok.

Wkurzyłem się próbowałem leczyć testosteronem. Nie pomogło.

Ostatnio dostałem fluoksetyne. Po fluoksetynie ram pam pam, myślałem że coś ona zaczyna działać i będzie moje libido się poprawiać. Szczególnie 1 stycznia kiedy wzialem 1000 mg witaminy C i miałem orgazm jakiego długo nie zapomne. Było git. Pomyślałem że jaki byłem głupi że tak łatwo się poddałem i nie brałem leków dalej. Dziś mija dwa dni odkąd wziąłem witaminę c. Strzepałem się iiii.... kompletna katastrofa tak samo jak zawsze. Myślałem że może ta fluoksetyna zacznie działać ale nic z tego.

Jest ktoś kto wyszedł z tej anhedonii polekowej? I czemu tylko po witaminie C mam udany bądź wmiare udany seks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czemu tylko po witaminie C mam udany bądź wmiare udany seks?

 

na to Ci nikt nie odpowie . Nie wiadomo dlaczego . Ważne ,że witamina działa . Ja tylko po ropinirolu swego czasu miałem nieziemskie orgazmy ,,, ale to dawno .

Wniosek jest jeden , że jak Ci ta wiatmina pomaga to tylko się cieszyć , ekonomicznie kupić opakowanie kilogramowe ( pakować w kapsułki ) i jeść przed seksem , czy jak tam sobie ustawisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×