Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobnie jak "zalezna".

 

Jestem uwikłany w toksyczne, domowe relacje i nimi przesiakłem, dodatkowo i materialnie i psychicznie sam bym

sobie nie poradził.

Przecież samemu w domu bym w końcu zwariował, starzy wyjeżdzali na 2 tygodnie, to się czułem po paru dniach

w domu jak na innej planecie, kompletnie zdezorientowany i ogłupiały, zdziczały i pełen lęku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samotność to moja cecha charakterystyczna i do tej pory jakoś sobie radę dawałem, ale teraz czuję, że nie jest mi z tym dobrze. Nie umiem nawiązywać znajomości, nie jestem typem towarzyskim, mam swój wewnętrzny świat odmienny od przeciętnych ludzi i stąd też takie moje miejsce na tym świecie. Często dawałem się wykorzystywać tylko po to, żeby być chociaż przez trochę częścią czyjegoś świata, spełniałem czyjeś prośby itp. Ale żadnych relacji poza "cześć" przy spotkaniu nie nawiązałem. W ogóle zauważyłem, że najciekawszych ludzi w życiu spotkałem przypadkiem, nie szukając znajomych, to jakby oni znaleźli mnie. Niestety w zasadzie wszystko to było na poziomie internetu, jeden mieszka na drugim końcu Polski a drugi za oceanem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często dawałem się wykorzystywać tylko po to, żeby być chociaż przez trochę częścią czyjegoś świata, spełniałem czyjeś prośby itp. Ale żadnych relacji poza "cześć" przy spotkaniu nie nawiązałem.

 

Jakbym słyszał swoją historię.......często zmieniałem całkowicie swoje plany, poświęcałem masę swojego czasu by komuś było łatwiej i dzięki temu był mi wdzięczny i może mnie polubił. Nawet w trakcie przeczuwałem, że przesadzam z byciem pomocnym ale nie przeszkadzało mi to bo myślałem, że tak trzeba.....ch**a nie trzeba. Teraz te osoby nawet cześć mi nie powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Dokładnie, ja teraz pracuje zdalnie jako programista webowy i cholernie doskiera samotnośc. Wcześniej w szkole/innej pracy chcąć nie chcąc gadało się z różnymi typami, albo chociaż przyłączało do jakiegoś kółeczka i słuchało opowieści.

 

Jest ktoś w wieku 20-25 z krk lub okolic ? Może jakiś wspólny wypad do kina/koncert/ jakieś piwo w weekend ? Zawsze to chyba ciekawsza forma spędznia czasu niż czaić się w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja na samotność najbardziej pomaga poczucie obowiązku ale samotnym można być nawet w grupie czasami ważna jest bliskość.

Tutaj też trudno kogoś poznać ale czasami się udaje są odpowiednie działy, zloty etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby powstać osobny wątek, gdzie ludzie samotni, chcący nawiązać wirtualny kontakt deklarowali by swoją aprobatę do rozmów, np. poprzez maila, gg, czy pw. To by ułatwiło kontakty. Ja np. nie napiszę ot tak do obcej osoby, bo nie wiem czy ona chce gadać czy nie, no i nie chcę się narzucać. A tak to bez problemu można pisać. Ci którzy przypadną sobie do gustu będą dalej kontynuować rozmowy. Jeśli samotnych byłoby sporo to zawsze ktoś z kimś na pewno by nawiązał nić porozumienia. Nie wiem czy to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby powstać osobny wątek, gdzie ludzie samotni, chcący nawiązać wirtualny kontakt deklarowali by swoją aprobatę do rozmów, np. poprzez maila, gg, czy pw. To by ułatwiło kontakty. Ja np. nie napiszę ot tak do obcej osoby, bo nie wiem czy ona chce gadać czy nie, no i nie chcę się narzucać. A tak to bez problemu można pisać. Ci którzy przypadną sobie do gustu będą dalej kontynuować rozmowy. Jeśli samotnych byłoby sporo to zawsze ktoś z kimś na pewno by nawiązał nić porozumienia. Nie wiem czy to dobry pomysł.
Ty zawsze masz dobre pomysły ;) ,ale myślę ,że ludki się tutaj poodnajdują jakoś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×