Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Na co zmienić paro, gdy ma się problem z lękami? Chodzi mi o lek na którym będę miała szansę zrzucić gratisowe 10 kg, które wpędza mnie codziennie w głęboką depresję :-( (próbowałam, diet i ćwiczeń na paro- o kant dupy).

na wenlafaksynę oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na parogenie 10 mg od konca maja. Moge powiedziec ze pomoglo. Jednak dzis.mialam rano megasny atak paniki. Zrobilo mi.sie slabo, od razu rewolucja w brzuchu, serce jak mlot, dreszcze brrrr minelo po godzinie... ale takie ataki podczas samej nerwicy mialam codziennie. Cale wakacje jednak bylo ok wszystko. Mysle ze czasami jeszcze moga zdarzac.sie.takie sytuacje tylko ze ja.zawsze mysle ze to juz koniec, ze umieram... zabezpieczam sie wtedy dzwonie do mamy, do meza i mowie ze cos sie zlego dzieje.potem wszyscy sie z tego smiejemy ale mi.zbytnio do smiechu nie jest kiedy sobie o tym pomysle... jestem na 10 mg bo karmie.piersia i jakos chce.wytrwac jak najdluzej w sumie to pomoglo na tyle ze na co dzien jednak zapominam.o nerwicy i.tylko takie syt jak dzisiejsza.mi o niej.przypominaja i sprawiaja.ze.odwiedzam forum :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznacz42, ja tez biore 10 mg seroxatu, bo jestem w ciazy i nie moge zwiekszyc dawki...czasem zdarza sie jakis lekki atak, ale naprawde jest roznica pomiedzy tym co bylo...

mysle, ze takie ataki raz na x czasu to normalne- najwazniejsze, ze nie pojawiaja sie tak czesto jak kiedys ( u mnie byly codziennie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zmienić paro, gdy ma się problem z lękami? Chodzi mi o lek na którym będę miała szansę zrzucić gratisowe 10 kg, które wpędza mnie codziennie w głęboką depresję :-( (próbowałam, diet i ćwiczeń na paro- o kant dupy).

woowoo, Na wenlafaksynę albo na sertralinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nedo0000, Nie powiedziałbym, że sertralina jest słaba przeciwlękowo. Wręcz przeciwnie. W moim przypadku działa silnie przeciwlękowo. Tak jak kiedyś wenlafaksyna.

 

-- 16 wrz 2015, 20:43 --

 

nedo0000, No a poza tym jak możesz twierdzić, że sertralina jest słaba na lęki skoro polecana jest w fobii społecznej związanej przecież z lękiem pośród ludzi, myślach natrętnych u podstawy których leży lęk, itd. Co? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać, że sertra jest słabsza na lęki od paro (tak było u mnie) - mnie mocniej pobudzała (co miało też swoje plusy, bo dodawała energii i nie było takiej zmuły).

a fluo ??? możesz porównać działanie serty do fluo ? :)

 

-- 17 wrz 2015, 10:14 --

 

szaraczek bo taki ma teoretycznie profil serta i fluo mają profil aktywizujacy a esci i paro anksjolityczny czyli przeciw lękowym tyle teoria ale wiesz każdemu inna podnieta ;) i serta też działa b. dobrze przeciwlękowo - jak np. u Ciebie :) - ale ma komponentę pobudzajacą tak jak fluo i może paradoksalnie powodować zwiększenie lęków przez działanie aktywizujace ale generalnie wszystkie ssri mają leczyć z depresji i zniwelować lęki ...

 

najważniejsze by zadziałały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, brałem fluo, u mnie nie było podobne do sertry, chociaż ja brałem sertrę w różnych dawkach, najwięcej speedowała w dawce 200 mg. Fluo doszedłem do 40 mg, u mnie to był łagodny lek, bez pobudzenia, stosunkowo mało uboków, czułem, że jest słabszy serotoninowo od sertry, o paro nie wspominając. Chociaż fluo nie brałem długo, góra miesiąc. Najdłużej brałem sertrę i paro. Czuję, że paro jest najmocniejsza serotoninowo, chociaż sertra zaraz za nią - mimo tego chyba ten efekt dopaminowy sertry powoduje, że nie jest tak skuteczna na moje lęki jak była paro. Paro w wyższej dawce, brana przez parę miesięcy była bezkonkurencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, brałem fluo, u mnie nie było podobne do sertry, chociaż ja brałem sertrę w różnych dawkach, najwięcej speedowała w dawce 200 mg. Fluo doszedłem do 40 mg, u mnie to był łagodny lek, bez pobudzenia, stosunkowo mało uboków, czułem, że jest słabszy serotoninowo od sertry, o paro nie wspominając. Chociaż fluo nie brałem długo, góra miesiąc. Najdłużej brałem sertrę i paro. Czuję, że paro jest najmocniejsza serotoninowo, chociaż sertra zaraz za nią - mimo tego chyba ten efekt dopaminowy sertry powoduje, że nie jest tak skuteczna na moje lęki jak była paro. Paro w wyższej dawce, brana przez parę miesięcy była bezkonkurencyjna.

no ale podobno fluo dopiero po miesiącu zaczyna działać ?

na lęki jest jeszcze dobre esci ale mnie musi ciekawe czy się "ocknie" ;) ?

czyli mówisz że fluo była bardzo lekkim i delikatnym lekiem ? a jak z kastracją i libido ?

 

dziękuję za odpowiedź :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a debil dinozaur dał to na dzień dobry a potem eksperymentował z 2 ssri na raz :-|

 

a pozatym naderwałem sobie mięsień czy sciegno

poprzez zwykle przekadanie się z boku na bok na łóżku

tj. jakby serta powodowała sztywność karku mięśni i stawów albo podatność na zlamania etc. ...

 

-- 17 wrz 2015, 11:22 --

 

Psychopharm myślisz że warto dać jej jeszcze jedną szansę ... tzn. sertralinie a Ty co teraz bierzesz ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lekami to jest tak, że każdy może dawać dane objawy - nie są np. często ale u danej osoby może taki objaw wystąpić. Chociaż np. u mnie SSRI rozluźniają napięte mięśnie.

 

Sertralina to dobry lek i myślę, że warto go spróbować odpowiednio długo. Ja za parę dni będę wchodził na wenlafaksynę bo nigdy nie brałem tego leku przez dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo działają na inne receptory 5htp... i mają inny stopień wychwytu zwrotnego serotoniny a jak się już mózg zacznie przyzwyczajax downregulacja to następuje zmiana Tak ?

a ile trzeba poczekać na zmianę leku na inny?

chociaż wszystko to leki z tej samej podgrupy ssri...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, dlatego, że skacząc z leku na lek nigdy się nie sprawdzi żadnego konkretnie, a przez to raczej bardziej oddala się znalezienie działającego leku niż przybliża. Chodzi mi oczywiście o skakanie w rozumieniu - zmiana leku przed czasem 6-8 tygodni, później znowu zmiana leku itd. Jak pisałem, każdemu lekowi przeciwdepresyjnemu warto dać 6-8 tygodni zanim orzeknie się czy działa czy nie i ew. zmianą. Zmianę można przeprowadzić z dnia na dzień, nie ma z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuję się ktoś czy jest różnica w braniu zamienników? Bralem rexetin 20 mg w dawce 40 mg 1-0-0 przez 4 lara mam rok przerwy kiedys przewinął sie paxtin miałem większe lęki. Był tez paroxinor i teraz chce go wykupić nie wiem już sam mam leki na 100% wiec szukam tańszego. Przerwę z Rexetinem mam bo działanie osłabło. Po tylu latach norma. Dal.mi escitalipram ale zle sie czułem. Moj zestaw byl zawsze rexetin, lerivon 30mg i koonazepam doraźnie. Chcę brać paro bo czułem,że żylem a teraz deprecha wrócila. A cenowo to wiadomo na 100% wole zamiennik ,ale czy są różnice bo sam nie wiem. Po tym paxtinie jak wspomniałem gorzej było Bralem go kilka dni jak skończył sie rexetin. A paroxinor brałem i bylo niby ok ,ale sam nie wiem.czy to nie wmawianie sobie. Kiedys mialem seroxat i odnioslem.wrażenie.ze naprawdę działa dużo lepiej a może to tylko tez wkreta bo bylem wtedy bez leku 7 dni i wyrzulilem pelnoplatnie od farmaceuty bez recepty :D. Co myślicie ladowac ten paroxinor ? W koncu niby ten sam sklad pozdro. Paroxior tez bralem ale 2 tyg. Bo akurat byl tylko w aptece a wtedy mialem znizki to bralem rexetin. W lerivonie Nie widze roznicy biore najtanszy miansegen. Nie widze roznicy , ale nie wiem jakz paro. Jak ktos cos wie to dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, żaden zamiennik nie będzie dawał innych efektów niż oryginał. Może placebo Ci ruszyło lęki, że słabiej działa, ale tak na prawdę nie ma takiej możliwości.

 

Ponawiam, czy ktoś próbował się odchudzać na paro, piszcie mi o swoich efektach, pomysłach, doświadczeniach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×