Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      46
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      9


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.09.2020 o 22:51, Iglo napisał:

Ja biore leki od 20 lat i Solian to pierwszy ktory mnie uspokoil i pomogl na ocd i depresje. Niestety krucho u mnie z mysleniem i wszystko mi jest obojetne, dziecinnieje po nim. Ktos kto bierze Solian i ma prace wymagajaca koncentracji i sprawnosci umyslowej moze sie wypowiedziec jak u niego ze zdolnosciami kognitywnymi? Oczywiscie miekka fajka po nim ale jakby chociaz glowa pracowala to i tak bylby pozytyw. 

Czyli co? Ten lek upośledza?
W innym wątku mi polecono tek lek ze względu na to, że ma się po nim trzeźwość umysłu.
To o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, 

mam pytanko.

Czy ktoś stosowała Amisulpryd na OCD(ZOK) i Fobie społeczną w monoterapii? Szukam jakiejś alternatywy dla leków SERT po latach stosowania (Anafranil, Paro, Esci, Wenla, Dulo itd..) serotonina nie wpływa na mnie najlepiej. 

Myślę jeszcze o polaczeniu Pregabaliny z Amisulpirydem w niskich dawkach , ponieważ związku z tym że OCD rozwinęło się równocześnie z Fobia społeczną podejrzewam ze problemem mogła byc Dopamina. 

Pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze pozostali na tym forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2020 o 11:02, Ricardop napisał:

Cześć wszystkim, 

mam pytanko.

Czy ktoś stosowała Amisulpryd na OCD(ZOK) i Fobie społeczną w monoterapii? Szukam jakiejś alternatywy dla leków SERT po latach stosowania (Anafranil, Paro, Esci, Wenla, Dulo itd..) serotonina nie wpływa na mnie najlepiej. 

Myślę jeszcze o polaczeniu Pregabaliny z Amisulpirydem w niskich dawkach , ponieważ związku z tym że OCD rozwinęło się równocześnie z Fobia społeczną podejrzewam ze problemem mogła byc Dopamina. 

Pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze pozostali na tym forum. 

 

Może bardziej by ci przypadł mechanizm receptorowy bezpośrednio na receptory serotoninowe zamiast blokowania SERT? Np. mirtazapina albo agomelatyna? Ale nie wiem, nie znam twojej historii choroby, nie jestem lekarzem bla bla bla... taka moja sugestia 🙂

 

Bo wiem, że antagonizm względem receptora serotoninowego 5-HT2C odhamowuje noradrenalinę i dopaminę.

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do jakiej dawki amisulpryd działa dopaminergicznie, zwiększając jej poziom? Psychiatra mi zmniejszył dawke amisulprydui z 400mg do 200 ze względu na to, że ciągle śpie, i sie zastanawiam czy ta dawka też działa uwalniając dopamine, jak jeszcze mniejsze dawki 50-100mg

Edytowane przez Hooded Spirit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laczyc z alkoholem mozna wszystko tylko jakie beda skutki ciezko powiedziec. Zapewne lekarze nie zalecaja spozywac alkoholu przy psychotropach ale dwa piwka nie powinny nic nikomu zrobic. A 50mg to nie wiem na co ma pomoc 🙂 Jak sam bralem to minimalnie 200mg szlo w ruch. No ale chyba ktos madrzejszy niz ja zalecil Ci 50mg ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Retro napisał:

No to już nie wiem, jeden pisze tak, drugi tak. 

Nikt tutaj nie jest lekarzem. Zakładam, że leki przepisał lekarz, więc pytania najlepiej do niego w razie "W". To tylko forum, każdy wyrazi swoją opinię. Jednak leczenie się na podstawie wpisów jest nieodpowiedzialne. Uważasz, że lekarz źle coś przepisał? Zawsze można skonsultować to z jakimś innym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zburzony napisał:

Tak, właściwie wszystkie neuroleptyki w jakimś stopniu działają przeciwlękowo. Osobiście uważam amisulpryd za jeden z najlepszych.

Stosuje się go w połączeniu z SSRI?
Jak długo amisulpryd można brać w dawkach przeciwlękowych?

I jak z tą prolaktyną? Idzie ją czymś zbijać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Umpero napisał:

I jak z tą prolaktyną? Idzie ją czymś zbijać?

Teraz leczenie idzie w kierunku takim, że jeśli hiperprolaktynemia nie daje objawów w stylu mlekotoku itp., nie trzeba odstawiać leku, bo niby podwyższony poziom PRL może pomóc w leczeniu. No chyba, że skoczy do bardzo wysokich wartości. 

Z tym, że jak na razie garstka lekarzy jest w tym temacie na bieżąco xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, acherontia styx napisał:

Teraz leczenie idzie w kierunku takim, że jeśli hiperprolaktynemia nie daje objawów w stylu mlekotoku itp., nie trzeba odstawiać leku, bo niby podwyższony poziom PRL może pomóc w leczeniu. No chyba, że skoczy do bardzo wysokich wartości. 

Z tym, że jak na razie garstka lekarzy jest w tym temacie na bieżąco xD 

Gdybym był kobietą to pewnie bym się prolaktyną nie przejmował.

Jednak będąc osobnikiem płci przeciwnej obawiam się o jakieś sterczące sutki czy inne tego typu historie.
Prolaktyna nie spowoduje, że moja osobowość zniewieścieje ? 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×