Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

AnonimPSSD

Użytkownik
 • Zawartość

  28
 • Rejestracja

 1. Gdzieś ktoś pisał że klinicznie to jest takie samo działanie a wychodzi na to, że ta różnica działania daje zupełnie inny efekt kliniczny?
 2. A jak długi brałeś i w jakim aspekcie Tobie pomagał? Miałeś na nim pełną erekcje? I jeszcze jedno pytanie, czy ten lek działa na osłabienie i chęć żeby coś robić, aktywizuje?
 3. Brał ktoś arypiprazol w niskich dawkach mając problemy z erekcją po antydepresantach? Jako, że jest częściowym agonistą 5ht2c może poprawić coś w tych sprawach?
 4. Czy amisulpryd w dawcę 50 - 100 mg mocno podwyższa prolaktyne?
 5. Macie po fluoksetynie czerwoną twarz? Wyglada to jak atopowe zapalenie skory. Kontakt z wodą mając te wypieki powoduje silny dyskomfort i mocne wkurwienie, aż by się chciało zedrzeć skore z twarzy. Kiedyś dwukrotnie brałem i zawsze miałem ten skutek uboczny. Paroksetyna natomiast leczy u mnie ten objaw i zastanawiam się jaka jest przyczyna. Chciałem wrócić do fluo w celu aktywizacji i dać jej szanse 2-3 miesięcy. Fluo nasila u mnie fobie społeczną i to bardzo ale pamietam że przynajmniej chciało się żyć, coś robić...
 6. Mógłby mi ktoś ogarnięty wytłumaczyć jaka jest różnica w działaniu na 5ht2c antagonisty a odwrotnego agonista? Wiem, że antagonista zwiększa uwalnianie noradrenaliny i dopaminy w korze przedczolowej a odwrotny agonista? Zmniejsza uwalnianie?
 7. Mógłby mi ktoś ogarnięty wytłumaczyć jaka jest różnica w działaniu na 5ht2c antagonisty a odwrotnego agonista? Wiem, że antagonista zwiększa uwalnianie noradrenaliny i dopaminy w korze przedczolowej a odwrotny agonista? Zmniejsza uwalnianie?
 8. Ten lek jest przereklamowany jeśli chodzi o działanie nasenne. U mnie w ogóle nie działał, powoduje że chciało by się bardziej zasnąć, człowiek robi się taki bardziej zmęczony ale jest pobudzony. Bardzo nieprzyjemne uczucie, ciągłe przekladanie się z boku na bok. Natomiast może mieć potencjał do leczenia depresji jako dodatek tylko czy jest sens dodawać ten lek skoro nie działa nasennie. Brał ktos ssri + agomelatyna + coś na sen np mirtazapina/mianseryna/trazodon?
 9. Arypiprazol jako, że jest częściowym agonistą 5ht2c może mieć korzystny wpływ na erekcje? Ktoś brał dłuższy czas i miał jakieś ulepszenia?
 10. Sertralina nie wpływa na anhedonie, jedyny lek na którym miałem chwilowe odzyskanie emocji to była mianseryna, natomiast to był jeden dzień tak jak w przypadku wyleczenia pssd fluoksetyną. Te leki coś włączają i wyłączają przy wchodzeniu na nie. Wątpię że jak bedziesz brał neuroleptyk to odczujesz poprawę w kwestii seksualnej, chociaż różnie to bywa. Sama sertralina w wysokich dawkach jest stosowana na ocd. Neuroleptyk w każdej dawkę jedzie po dopaminie a sertralina powyżej 100mg działa na transporter dopaminy. Nie wiem nawet czy to zasługa tego transportera dopaminy czy po prostu lek działa na jakieś neurosteroidy czy jakieś cytokiny zapalne. Nikt tobie tutaj tego nie powie, nawet lekarz tego Tobie nie powie. Najlepiej porozmawiac z lekarzem i sprawdzić na sobie jeśli obecne leczenie w ogóle nie przynosi efektu. Tylko pamiętaj, że leki czasami potrzebują 2-3 miesięcy żeby działały. Jak bedziesz skakał co kilka tygodni z leku na lek to nic nie zadziała. Obecnie miałem testować piribedyl który już wykupiłem ale chyba sobie odpuszczę bo z dnia na dzień coraz gorzej się czuje i chyba będę musiał wejść na jakiegoś antydepresanta. Kurestwo jest jak grypa i kiedyś jak czekałem nie biorąc w ogóle leków to z dnia na dzień uderzyło z pełna siła że nie byłem w stanie wybrać się do lekarza. A teraz ten cały COVID wiec lepiej nie ryzykować.
 11. Brałem ją dwukrotnie, pierwszy raz ponad 4 miesiące i drugi raz podobnie. Za pierwszym razem efekt był mocniejszy natomiast ulepszenie pojawiły się po 3 miesiącach licząc czas wchodzenia na dawkę. Nie wiem czy to u Ciebie zadziała bo bierzesz neuroleptyki do antydepresanta i nawet nie wiem na co się leczysz. U mnie niska dawka ketrelu usunęła od razu wszystkie efekty. Z sertraliny rezygnowałem bo nie aktywizowała mnie i jedynie zmniejszała częstotliwość napadów paniki. Paroksetynę tez długo brałem i nie miałem prawie żadnych korzyści seksualnych, jedyne co to działała idealnie na na objawy somatyczne kosztem większej depresji i anhedonii. Dziwne jest to wszystko bo na paroksetynie moje pssd jest trochę lepsze niż bez leków a jest ona określana jako największy kastrator. Dużo leków testowałem na pssd i najgorsza okazała się wenlafaksyna.
 12. Brał ktoś ten lek solo, chorując na depresje/nerwice? Agoniści dopaminy pobudzają jak np wellbutrin czy raczej maja działanie zamulajace? Mam już lek ale nie wiem czy wejść na lpd i go dorzucić czy przetestować solo...aktualnie nic nie biore i czuje się marnie, mam znowu napady paniki i deprechę, ledwo z łóżka wychodzę.
 13. Paweł, pisałem tutaj i na pssdforum.org, że sertralina w dawcę 125-150mg wyleczyła mi brak odczuwania orgazmu, wrażliwość ciała i penisa, ejakulacje i libido. Efekty pojawiły się dopiero po 2 miesiącach trzymania dawki 125mg. Efekty utrzymywały się po zaprzestaniu brania sertraliny do czasu kiedy zacząłem bawić się niskimi dawkami neuroleptyków. Po pierwszej tabletce ketrelu na sen, wszystkie ulepszenia się skasowaly. Także nikt Tobie nie doradzi, wszystko metoda prób i błędów w konsultacji z lekarzem.
 14. Jesli dołożę metylofenidat do paroksetyny to efekt działania na DAT będzie silniejszy niż branie samej sertraliny w dawcę 150mg? Na papierze jest silniejsza sertralina ale czytałem że Ki leku nie jest równe Ki innego leku.
 15. Czyli do tego zestawu aktualnie jeszcze bierzesz testosteron? A na tym zestawie po jakim czasie odczułeś poprawę? Miałeś wcześniej uczucie odłączenia penisa od mózgu? To są jakieś jaja, że na takim zestawie leków działa Tobie sprzęt. Ja miałem tylko ulepszenia na niektórych ssri ale to jakieś rzadkie zjawiska. Najlepsze ulepszenie miałem na sertralinie, dopiero w dawcę 125mg. Można wiedzieć na co się leczysz, że masz taki zestaw leków?
×