Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Sulpiryd jako jeden z niewielu leków mi bardzo pomógł w mojej nerwicy lękowej i brakiem napędu. Niestety błyskawicznie zacząłem po nim tyć i prolaktyna wzrosła 4krotnie ponad normę. Po 4 miesiącach musiałem odstawić.

 

Ma ktoś doświadczenia czy Amisulpryd powoduje te same skutki uboczne w tym samym stopniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem po paru miesiącach do amisulprydu (200 mg), za wiedzą mojego psychiatry biorę go i odstawiam kiedy czuję że działanie zanika albo nie mam potrzeby go brać, a zawsze po dłuższej przerwie dobrze na mnie działa praktycznie od razu. Ta dawka 200 mg skutecznie mnie uspokaja i stabilizuje kiedy mam gorszy czas, ale w żadnym wypadku nie powoduje sedacji, wręcz przeciwnie, bywam lekko pobudzony co przydaje się w pracy ale uspokaja mnie w środku że tak powiem. Obok wenlafaksyny amisulpryd jest lekiem do którego najczęściej wracam i nie zawodzę się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 10:14, Dominik999 napisał:

Biorę dawkę 100mg solianu nie czuje pelne działanie chodzi mi o motywacje i aktywizacje czy podniesienie dawki coś da?

 

16 godzin temu, Dominik999 napisał:

Czy dawka 150 lub 200 ami będzie jeszcze aktywizowalo?

Pytania do lekarza prowadzącego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się podniecać tym lekiem, tak samo jak sulpirydem. Mój lekarz sobie wymyślił pewien czas temu, że Solian będzie moim lekiem na depresję, nerwicę jak i neuroleptykiem. Brałem 50mg, 100mg, 200mg, 400mg. Żadnego działania antydepresyjnego nie było, a już tym bardziej aktywizacji. Czym wyższa dawka, tym większy letarg i chroniczne poczucie nudy. Jedynym plusem leku, było wyciszenie objawów nerwicowych, choć nie dorównywało to wyciszeniu jak przy SSRI.

 

Na dodatek już na 100mg miałem wywaloną prolaktynę w kosmos ponad 1000 jednostek.

 

Tak więc nie polecam nikomu sugerowania się tymi postami, że ktoś łyknął 50mg Solianu i jest cały w skowronkach, bo leki psychiatryczne to wielka loteriada, a poczuć się w skowronkach, to możecie nawet po olanzapinie, jak lek okaże się pod waszą łepetynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lusesita Dolores napisał:

Najlepszy lek ever

 

Zgadzam się, często do niego wracam, po dłuższej przerwie 200 mg fajnie mnie stymuluje, zwiększa motywację do działania, poprawia nastrój. Kiedyś brałem go w dawce 200 mg dziennie przez ponad rok i nie miałem żadnych problemów, nie uświadczyłem uboków, być może miałem podniesioną prolaktynę ale nawet tego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Miał ktoś z was problemy z odstawieniem tego? Biorę od 12 lat. 2 lata temu próbowałem odstawić. Najpierw zszedłem z 200 na 100. Potem 100 na 50. A po zejściu z 50 na 0 w nocy po 3-cim dniu puls mi doszedł do 130, do tego mocne bicie serca i wrażenie, że zaraz zemdleję albo dostanę zawału. Masakra. Powróciłem więc do brania i pomału doszedłem do siebie. Próbowałem potem jeszcze raz odstawić, ale znowu było to samo. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywam od 2 tygodni, przechodziłem na zakładkę z abilify na Solian. Od dwóch dni nie biorę już abilify tylko jestem na 100 mg Solianu. Problem w tym ze nie widzę działania Solianu w ogóle... Wiem że na początku jak przechodzilem na zakładkę to Abilify blokował działanie Solianu ale teraz jak juz nie powinno być blokady amisulpirydu więc Solian powinien działać jednak ja nie widze żadnego dzialania nic a nic a kiedyś na mnie działal super. Ktoś wie dlaczego tak może być? Zażywam jeszcze 150 mg wenlaflaksyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×