Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.10.2019 o 00:57, Elendil napisał:

Czy RISPERIDON małe dawki  pomogą na silny lęk? Czy bardziej pobudzi?

 

 zmuli , innej opcji nie ma .

 Małe dawki to znaczy ile ?

 Profil antylękowy Rispoleptu jakiś tam jest ,ale raczej niewielki .

 Lek wyjątkowo depresjogenny .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Natrętnik napisał:

A to już sprawa osobnicza, są zresztą lepsze neuroleptyki przeciwlekowe. Risperidon na niektórych może działać nawet lekotworczo.

, a jak ci pomaga rysperidon na natręctwa myślowe ? Czy głównie działa na obsesję myślowe czy na kompulsje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Natrętnik napisał:

A to już sprawa osobnicza, są zresztą lepsze neuroleptyki przeciwlekowe. Risperidon na niektórych może działać nawet lekotworczo.

Tak właśnie czytałem że lękotwórczo może działać . Jakie neuroleptyki twoim zdaniem są działaja przeciwlękowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 

 zmuli , innej opcji nie ma .

 Małe dawki to znaczy ile ?

 Profil antylękowy Rispoleptu jakiś tam jest ,ale raczej niewielki .

 Lek wyjątkowo depresjogenny .

 

Dawki 0,25 i 0,5 . Tak czytałem że jest lękotwórczy i pobudzający więc podziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, picziklaki napisał:

, a jak ci pomaga rysperidon na natręctwa myślowe ? Czy głównie działa na obsesję myślowe czy na kompulsje ? 

Ogólnie na zmniejszenie odczuwania przymusu rytualow u mnie dziala. Tak jakby mi stan umysłu zmienia. Zniknęło poranne ciśnienie na obsesje, a to decyduje u mnie o całym dniu, jaki będzie, jak silne będą natrectwa. Jak sobie rano bani nie zryje myślami, to dzień mam spokojny.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , mnie lekarz przepisał 2 mg rispoleptu plus fevarin i trexanne silna nerwica lekowa z nerwica natręctw hipochondria . Po wielu godzinach czytania o tym leku stwierdziłam ze nie chce tego brać . Trochę się martwię bo nie chce być mądrzejsza od lekarza ale dla mnie on wydaje się za mocny jak na mój stan . Póki co czuje się lepiej , nawet sypiam sama już nie wiem , mam się do niego zgłosić za 6 tyg mam obawy ze będzie zły ze nie trzymałam się leczenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej lęk przed tym lekiem .Ogolnie brałam przez miesiąc 10 mg tranxene i 50 fevarin .I po dwóch tygodniach czułam się rewelacyjnie  Po miesiącu zmniejszylam , zgodnie z zaleceniem lekarza tranxene do 5 mg i znowu lęki ( słabsze ale takie jakby cały czas trwające ) plus doszła depresja ciagle chce mi się ryczeć i wszystkie somaty hipochondria itp wszystko wróciło tylko lżej . Dzwonię do lekarza załamana a on ze mam brać rispolept chociaż 1 mg bo on inaczej mi nie pomoże . I teraz pytanie jak on ma mi pomoc na totalny smutek który mnie złapał ? Nic mnie nie cieszy nigdy nie słyszałam żeby to był jedyny sposób na nerwice lękową a lekarz się upiera :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralem rispolept 1mg rano i 2 mg wieczorem jak bylem w szpitalu przez 2 miesiace, strasznie zesztywnialem, ( np nie moge zrobis sklonu do ziemi tak jak kiedys moglem ) .... jakis otepialy jestem, nie mam pomyslow zeby z kims porozmawiac... jakas czuje pustke w sobie jakbym nie mial uczuc... obecnie biore go juz 4 miesiac...  przytylem przez ten czas 17kg... jakos nie chce mi sie wychodzic do ludzi... 

 

poprzedni mowca Ka03, mówi

 

"" I teraz pytanie jak on ma mi pomoc na totalny smutek który mnie złapał ? Nic mnie nie cieszy nigdy nie słyszałam żeby to był jedyny sposób na nerwice lękową a lekarz się upiera ""

 

prawda jest taka ze zaden lekarz nie byl w naszym stanie i przez to nie przechodzil wiec skad ma wiedziec czy te leki nie robia ( po pewnym czasie ) gorszych szkod niz umiejetne odstawienie ich ? 

 

czy jestesmy skazani juz caly czas je brac ? 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bralem 2 mg rispo i dzialal swietnie. Zamulenie lekkie ale na pewno mniejsze niz po 10 mg olzpainy. Dlatego mam pytanie bo rispo bierze sie do 10 mg wiec polowa czyli 5 mg to tyle samo co polowa dawki olzapiny czyli 10 mg, chodzi wlasnie o to zamulenie w jakiej dawce rispo zaczyna zamulac? Bo u mnie 2 mg nawet nie mulilo tak bardzo. A arypiprazol w dawce 15 mg powoduje u mnie lęki i drgawki. Tylko na f20 to bede chyba musial brac 4 mg a nie dwa a prolaktyna przy dwoch byla ponad norme. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam 18 lat i będę brał początkowo dawke 0.6mg rano i 0.6mg wieczorem - na tiki nerwowe. Strasznie obawiam się skutków ubocznych, bardzo ale to bardzo się tego obawiam. Ktoś mógłby się podzielić informacjami na temat takiej dawki lub okolicy? Bądź cokolwiek co zachęci mnie do wzięcia tego leki, ponieważ musze, a się boje. Pozdrawiam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×