Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie braku chęci i motywacji to ogólnie jest to normanle będąc na lekach ssri/snri ? Chodzi mi konkretnie o taki przykład że mimo beznadziejnej kondycji psychicznej sprzed brania leków miałem momenty w których sięgnąłem po jakieś książki,  zagrałem w coś na kompie czy obejrzałem jakiś film ogólnie bywało chwilowe mocne zainteresowanie jakimś tematem a obecnie można powiedzieć zero . Jestem na połączeniu dulo+sulpiryd i jak się obudzę rano to mnie chce wysadzić w kosmos ale to tylko odczucia organizmu,  psychika - nic mi się nie chce ,byle jaki pomysł jest na nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kuiklinau

Niby wszystkie mogą ten efekt powodować, ale to nie reguła. Ja kiedyś na paroksetynie wpadłem w szał czytania książek, a ostatnią książkę przeczytałem przecież w dzieciństwie. A paroksetyna raczej najmocniej ma demotywować do wszystkiego.
 

Edytowane przez Kuiklinau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, snilek napisał:

Odnośnie braku chęci i motywacji to ogólnie jest to normanle będąc na lekach ssri/snri ? Chodzi mi konkretnie o taki przykład że mimo beznadziejnej kondycji psychicznej sprzed brania leków miałem momenty w których sięgnąłem po jakieś książki,  zagrałem w coś na kompie czy obejrzałem jakiś film ogólnie bywało chwilowe mocne zainteresowanie jakimś tematem a obecnie można powiedzieć zero . Jestem na połączeniu dulo+sulpiryd i jak się obudzę rano to mnie chce wysadzić w kosmos ale to tylko odczucia organizmu,  psychika - nic mi się nie chce ,byle jaki pomysł jest na nie

Chyba miałem podobnie tzn niby energii dużo np jak ide na siłownie ale podczas rozmowy z kimś jestem zamulony.Wychodzi na to, że to takie sztuczne pobudzenie orgazmizmu.NA siłowni właśnie nawet sie nie mecze jestem jak na speedzie ale psychika to leży, bo nic mi sie nie chce.

Edytowane przez Aperis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zburzony napisał:

Mi też zmniejszył się apetyt po duloksetynie, nie wiem jak waga bo nie sprawdzałem. Z czasem to wróciło do normy.

Z czasem tzn ? Bo ja już 5tygodni lecę i ciągle beznadziejnie. Sulpiryd nieco zminimalizowal nudności ale mimo wszystko nadal je czuje raz bardziej raz mniej , apetyt słaby.  Myślicie żeby jeszcze czekać czy lepiej już schodzić z tego leku bo na takim obciążeniu układu pokarmowego to zamiaru siedzieć nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co zmniejszam z 90mg na 60mg tak jak startowałem , sprawdzę czy cokolwiek to zmieni. Myślę że jeszcze te 3tyg do kolejnej wizyty z lekarzem wytrzymam a później to kto wie może zostane na samym sulpirydzie i ewentualnie benzo jeśli się dogadam z lekarzem bo póki co mi się skończyło i szlaban inny lekarz nie chce już wypisać a mi się chce to nadal brać:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, snilek napisał:

Od kilku dni mam dziwny dyskomfort a nawet lekki ból przez większość dnia w okolicy wątroby i się zastanawiam czy to bardziej może być od duloksetyny czy alprazolam ?

Może być wina duloksetyny. Zrób panel wątrobowy z krwi, żeby zobaczyć. Mi tak skoczyły ASPAT i ALAT na duloksetynie, że musiałam odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, snilek napisał:

Od kilku dni mam dziwny dyskomfort a nawet lekki ból przez większość dnia w okolicy wątroby i się zastanawiam czy to bardziej może być od duloksetyny czy alprazolam ?

 

Miałem to samo. Czym prędzej zrób sobie próby wątrobowe AST i ALT. Jakby ci wyszły podwyższone, to idź z tym jak najszybciej do lekarza. Ja też musiałem odstawić prędko duloksetynę, bo się okazało, że mocno mi szkodziła na wątrobę, podobnie jak @acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

 

Miałem to samo. Czym prędzej zrób sobie próby wątrobowe AST i ALT. Jakby ci wyszły podwyższone, to idź z tym jak najszybciej do lekarza. Ja też musiałem odstawić prędko duloksetynę, bo się okazało, że mocno mi szkodziła na wątrobę, podobnie jak @acherontia styx

Przydałoby się ale mi się nie chce iść do labo. Kupiłem jakiś test z apteki zobaczę na nim mniej więcej co tam wyjdzie ale ogólnie dziwnie bo już kiedyś brałem duloksetyne i nie było takich objawów,  z tym że często zmieniałem leki i może wątroba dostała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z lekami ssri I snri teraz zazywajac 3 miesiąc dulo 60mg pojawiła się umnie potliwosc dermatolog stosuje umnie ditropan w dawce 2x5mg na dobrze na pitliwosc jakieś efekty są wyczytałem że stosuje się jeszcze na nadmierna potliwosc klonidyna, propraponol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę duloksetynę 60mg z agomelatyną 25mg i czuję się doskonale. Absolutnie nie odczuwam znieczulenia takiego jak po SSRI, wręcz przeciwnie.

 

Jedyne skutki uboczne, to mocniej się pocę ale nie są to zlewne poty i lekko mam zaburzone libido.

 

Dulo biorę od 22 dni.

Edytowane przez Kuiklinau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuiklinau napisał:

Biorę duloksetynę 60mg z agomelatyną 25mg i czuję się doskonale. Absolutnie nie odczuwam znieczulenia takiego jak po SSRI, wręcz przeciwnie.

 

Jedyne skutki uboczne, to mocniej się pocę ale nie są to zlewne poty i lekko mam zaburzone libido.

 

Dulo biorę od 22 dni.

Kontroluj wątrobę co jakiś czas, bo duloksetyna lubi ją psuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, acherontia styx napisał:

Kontroluj wątrobę co jakiś czas, bo duloksetyna lubi ją psuć.

To prawda z duloksetyną ale najbardziej wątroba na niej dostaje baty kiedy nadużywa się alkoholu, w ulotce jest że ryzyko marskości rośnie aż o 40%. Ja przez jakiś czas biorąc 60 mg ostro piłem ale czułem się normalnie czyli jak gówno, w normie. Ale odstawiłem ją przez ultra zaparcia i kłopoty z sercem i układem krążenia, po odstawieniu szybko mi to minęło, no tak w 70%. Jednak pierwsze kilka miesięcy czułem się świetnie, bardzo pewny siebie, zero lęku, pobudzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zburzony napisał:

To prawda z duloksetyną ale najbardziej wątroba na niej dostaje baty kiedy nadużywa się alkoholu, w ulotce jest że ryzyko marskości rośnie aż o 40%. Ja przez jakiś czas biorąc 60 mg ostro piłem ale czułem się normalnie czyli jak gówno, w normie. Ale odstawiłem ją przez ultra zaparcia i kłopoty z sercem i układem krążenia, po odstawieniu szybko mi to minęło, no tak w 70%. Jednak pierwsze kilka miesięcy czułem się świetnie, bardzo pewny siebie, zero lęku, pobudzony.

Ja alkoholu nie piłam, a wątroba i tak dostała po dupie. Lekarz medycyny pracy mnie o ćpanie podejrzewał wtedy i nie chciał mi dać zdolności do pracy🤣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłam próby wątrobowe i były ok ale chyba będę chciała zmienić Dulo na coś innego bo skutki uboczne dają popalić, w nocy pocę się tak, że nawet dłonie mam całe mokre, do tego (tu nie wiem czy po dulosetynie czy nie) nasilił mi się skrajnie objaw raynauda. No i doszły jakieś masakryczne bóle brzucha...za to pozytywów mało, nastrój raczej kiepski, derealizacje etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×