Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Raissa667 napisał(a):

Jak długo miałeś takie uboki na paro? Byłam dziś w sklepie i miałam jakieś zaburzenia widzenia. Myślałam, że spojrzałam w światło czy coś. Ale wyszłam na dwór i dalej takie zaburzenia. Poszłam z zakupami do domu i po wejściu na 3 piętro zrobiło mi się słabo. Jakby na omdlewanie i uderzenie gorąca pieczenie skóry. Nie miałam żadnych lęków przy tym. Bez uczucia niepokoju🤷‍♀️jakiś nagly spadek ciśnienia czy co? Tydzień temu szczepiłam się przeciw covid nowa szczepionką. Taką tradycyjną. Możliwe, że ona wpłynęła na skutki uboczne leku? Od paru dni bolala mnie głowa. Oczywiście może być to też jakaś infekcja 🤷‍♀️ macie doświadczenia z przyjmowaniem szczepionek i paroksetyny? Generalnie to mam jakieś problemy z ciśnieniem przy leku bo pyka mi w uszach często 

Przez pierwszy miesiąc. W kolejnym też jeszcze były skutki uboczne, ale nie były już wtedy aż tak bardzo dotkliwe.

Na początku brania paroksetyny miałem takie uczucia omdlewania, zaburzenia równowagi (pamiętam, że spacerowałem po mieszkaniu, bo bałem się że poza domem się obalę ;) ), przy czym takie niby omdlenia to są też objawem mojej nerwicy, a parogen je potęgował. A co do uderzeń gorąca - też takie miałem, ale w w pierwszych tygodniach leczenia. Podobno aż się robiłem wtedy czerwony na twarzy. 

 

Szczepiłem się na covid będąc na paroksetynie, nie zaobserwowałem jakieś interakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zew napisał(a):

Przez pierwszy miesiąc. W kolejnym też jeszcze były skutki uboczne, ale nie były już wtedy aż tak bardzo dotkliwe.

Na początku brania paroksetyny miałem takie uczucia omdlewania, zaburzenia równowagi (pamiętam, że spacerowałem po mieszkaniu, bo bałem się że poza domem się obalę ;) ), przy czym takie niby omdlenia to są też objawem mojej nerwicy, a parogen je potęgował. A co do uderzeń gorąca - też takie miałem, ale w w pierwszych tygodniach leczenia. Podobno aż się robiłem wtedy czerwony na twarzy. 

 

Szczepiłem się na covid będąc na paroksetynie, nie zaobserwowałem jakieś interakcji.

Dzięki za odpowiedź. Może to jakaś infekcja. Będę obserwować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ju467 napisał(a):

czy ktoś przy paroteksynie, przy zwiększaniu dawki np miał luźne stolce? boję się że mam jakiegoś raka jelita lub czegokolwiek innego :( 

Zapewniam, że to tylko uboki. Ja mam nawracające gazy, nudności, zaparcia, luźne stolce. Problemy gastryczne są bardzo częste przy srri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

Zapewniam, że to tylko uboki. Ja mam nawracające gazy, nudności, zaparcia, luźne stolce. Problemy gastryczne są bardzo częste przy srri

dziękuję za odpowiedź ❤️

11 godzin temu, AnnoDomino34 napisał(a):

o mamo, ja cały czas mam problemy gastryczne, to normalne przy braniu psychotropow, 

to mnie pociesza 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u was z wagą po paroksetynie? będę zaczynać z nią swoją przygodę, ale niestety przez ED moja głowa siedzi w bardzo dużym lęku przed braniem jej… ma wpływ tylko na apetyt czy bez znaczenia, a waga i tak rośnie? sorry, potrzebuję uspokojenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, interludium napisał(a):

jak u was z wagą po paroksetynie? będę zaczynać z nią swoją przygodę, ale niestety przez ED moja głowa siedzi w bardzo dużym lęku przed braniem jej… ma wpływ tylko na apetyt czy bez znaczenia, a waga i tak rośnie? sorry, potrzebuję uspokojenia.

trzeba się bardziej pilnować to można wagę utrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, interludium napisał(a):

jak u was z wagą po paroksetynie? będę zaczynać z nią swoją przygodę, ale niestety przez ED moja głowa siedzi w bardzo dużym lęku przed braniem jej… ma wpływ tylko na apetyt czy bez znaczenia, a waga i tak rośnie? sorry, potrzebuję uspokojenia.

U mnie nie miała wpływu w ogóle na apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, interludium napisał(a):

jak u was z wagą po paroksetynie? będę zaczynać z nią swoją przygodę, ale niestety przez ED moja głowa siedzi w bardzo dużym lęku przed braniem jej… ma wpływ tylko na apetyt czy bez znaczenia, a waga i tak rośnie? sorry, potrzebuję uspokojenia.

U mnie przyspiesza wypróżnienia. Wagę trzymam. Nie zauważyłam nigdy, żebym po niej tyła. Ale na początku brania miałam naprzemiennie tak, że ciągle byłam głodna lub odrzucało mnie od jedzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie, powiedzcie mi, czy to możliwe, że po 3cim miesiącu na paro mogę mieć uczucie zalewającego gorąca? Od razu goni mnie na sracz i mam takie lekkie telepanie.. Raczej lęku nie czuję. Za pierwszym razem jak byłam na paro to mialam te uderzenia gorąca, ale to było chyba w 1 i 2 mies.. Ktoś miał tak jeszcze w po skończeniu 3 miesiąca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, interludium napisał(a):

jak u was z wagą po paroksetynie? będę zaczynać z nią swoją przygodę, ale niestety przez ED moja głowa siedzi w bardzo dużym lęku przed braniem jej… ma wpływ tylko na apetyt czy bez znaczenia, a waga i tak rośnie? sorry, potrzebuję uspokojenia.

Ja przez 7 mc schudłem ok 13 kg na paroksetynie z tym że ja się odchudzam i mam dość drastyczną dietę. To nie leki tylko żarcie powoduje tycie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Zawieszony napisał(a):

Ja przez 7 mc schudłem ok 13 kg na paroksetynie z tym że ja się odchudzam i mam dość drastyczną dietę. To nie leki tylko żarcie powoduje tycie. 

Za wyjątkiem tylko mianseryny, mirtazepiny, one zatrzymują retencje wody i metabolizm spowalniają, od samego patrzenia puchłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

Hej ludzie, powiedzcie mi, czy to możliwe, że po 3cim miesiącu na paro mogę mieć uczucie zalewającego gorąca? Od razu goni mnie na sracz i mam takie lekkie telepanie.. Raczej lęku nie czuję. Za pierwszym razem jak byłam na paro to mialam te uderzenia gorąca, ale to było chyba w 1 i 2 mies.. Ktoś miał tak jeszcze w po skończeniu 3 miesiąca? 

Haloo. Czy ktoś miał podobnie? Normalnie czuję jakby mi się paro dopiero wkręcało🤷‍♀️przelewanie luźne stolce nudności senność osłabienie. Nie wiem co mam i tym sądzić 🤷‍♀️tak jakby paroxinor wszystko potegował

Edytowane przez Raissa667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Raissa667 napisał(a):
20 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

 

Haloo. Czy ktoś miał podobnie? Normalnie czuję jakby mi się paro dopiero wkręcało

Ja to w ogóle myślłem że mi się dwa razy wkręcało bo jakiś czas było fajnie a potem znowu jazda jak na początku. Nigdy o tym nie pisałem bo sam do dziś nie wiem co to było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zawieszony napisał(a):

Ja to w ogóle myślłem że mi się dwa razy wkręcało bo jakiś czas było fajnie a potem znowu jazda jak na początku. Nigdy o tym nie pisałem bo sam do dziś nie wiem co to było. 

No właśnie ja tak mam. Raz w 6 tyg miałam i teraz w 12 znowu. Czuję się gorzej niż za pierwszym razem jak mi się wkręcało. Ciekawe czy to ma coś wspólnego z sertraliną. Bo za pierwszym razem jak brałam paro startowałam od 0 a teraz za drugim razem brałam najpierw zoloft 3 mies i teraz mija równo 3 mies jak zoloft odstawiłam a weszłam na paro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Choruję na zaburzenia lękowe. Dwa tygodnie temu odstawiłem paroksetyne 20mg w porozumieniu z psychiatrą. Główny powód to wzrost wagi. Przytyłem z 80kg do 91kg. W razie nawrotu choroby mam zacząć stosować fluoksetyne. Póki co jest ok i nie zamierzam łykać kolejnego ssri. Moje pytanie dotyczy wagi. Mimo codziennych ćwiczeń cardio i pilnownia diety waga nie chce zjechać. Czasami spada o 1kg, żeby na drugi dzień powrócić. Lekarz mówił, że pełne odstawienie paroksetyny minie z końcem stycznia, połową lutego i wtedy będzie można stwierdzić czy organizm sam daję radę. Czytając forum spotkałem się z opiniami, że ludziom po odstawieniu ssri takim jaki paroksetyna waga spadała automatycznie (tym co wcześniej waga wzrosła). Nie wiem co mogę więcej zrobić. Załamuję mnie ten fakt. Ktoś się z takim czymś spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, znerwicowany 94 napisał(a):

Dobry wieczór. Choruję na zaburzenia lękowe. Dwa tygodnie temu odstawiłem paroksetyne 20mg w porozumieniu z psychiatrą. Główny powód to wzrost wagi. Przytyłem z 80kg do 91kg. W razie nawrotu choroby mam zacząć stosować fluoksetyne. Póki co jest ok i nie zamierzam łykać kolejnego ssri. Moje pytanie dotyczy wagi. Mimo codziennych ćwiczeń cardio i pilnownia diety waga nie chce zjechać. Czasami spada o 1kg, żeby na drugi dzień powrócić. Lekarz mówił, że pełne odstawienie paroksetyny minie z końcem stycznia, połową lutego i wtedy będzie można stwierdzić czy organizm sam daję radę. Czytając forum spotkałem się z opiniami, że ludziom po odstawieniu ssri takim jaki paroksetyna waga spadała automatycznie (tym co wcześniej waga wzrosła). Nie wiem co mogę więcej zrobić. Załamuję mnie ten fakt. Ktoś się z takim czymś spotkał?

U mnie dopiero miesiąc po odstawce waga zaczynała powoli spadać..

57 minut temu, Ju467 napisał(a):

wie ktoś ile czasu mogą mnie trzymać skutki przy zwiększeniu dawki?

każdy organizm inaczej reaguje, u mnie np to ok 3 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 2 miechy na paro, anhedonia trzyma się mocno. W każdej możliwej chwili śpię lub leżę bez celu, obejrzenie filmu to wyzwanie, praca to wyzwanie, nic nie cieszy, nic nie motywuje. Ciągle jestem senny mimo spania po 10 a w weekendy więcej godzin. Biegam na bieżni co 2 dzień, wydolnościowo jest ok i mam z tego satysfakcję ale radości i endorfin po bieganiu już nie. PARO zabrało mi stały lęk ale odebrało znacznie więcej. Planuje jeszcze wytrzymać i schodzić w ciągu 2 miesięcy. Jutro wizyta u psychiatry, może coś dorzuci, żeby było jednak lepiej. Teraz to życie bez życia. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×