Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a sex. Wątek zbiorczy


Sertralina

Rekomendowane odpowiedzi

Troche glupio stosowac AD, skoro lepiej jest ograniczyc po prostu skutki paroksetyny. Na AD w koncu urosnie tolerancja. Trazodon lub mirtazapina powinny sie nadac.

 

Gówno daje trazodon. Daje jedynie poranne erekcje. I sen oczywiście. Oprócz tego ten lek to zwykły śmieć, rak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja już stosowałem trazodon i mirtę. Na mnie o dziwo mianseryna działała dosyć dobrze na libido, ale byłem po niej nerwowy, a już moklobemid kiedyś zadziałał po prostu wspaniale, ale też była zbytnia agresja nerwowość. Piszcie z własnych doświadczeń co Wam pomogło na sex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gówno daje trazodon. Daje jedynie poranne erekcje. I sen oczywiście. Oprócz tego ten lek to zwykły śmieć, rak.

Kurcze, czekaj, a czy nie o funkcje seksualne chodzilo? No tak, chodzilo. Nie zapominaj, ze to antagonista 5-HT2a oraz c (a nie odwrotny agonista, jak wiele blokerow tych r.) co ma kolosalne znaczenie w przypadku dlugotrwalej kuracji (zarowno pod wzgledem efektu antydepresyjnego, jak i proseksualnego).

 

Panowie ja już stosowałem trazodon i mirtę. Na mnie o dziwo mianseryna działała dosyć dobrze na libido, ale byłem po niej nerwowy, a już moklobemid kiedyś zadziałał po prostu wspaniale, ale też była zbytnia agresja nerwowość. Piszcie z własnych doświadczeń co Wam pomogło na sex

Przy paroksetynie i tak ciezko bedzie, wiec moje propozycje maja bardziej ograniczac. Podbicie tescia moze tez pomoc. Oprocz tego mozna by sprobowac bupropionu, ale pewnie odrzucisz pomysl z powodu kasy (no i tez jest szansa, ze bedzie nerwowka). Warto zrobic sobie badanie prolaktyny (przy powiekszonej bedzie przynajmniej podstawka do AD, ale pewnie dostaniesz wtedy bromokryptyne), ale wtedy tak czy siak celowalbym w AD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2,5 miesiąca biorę escitalopram (depresja poporodowa). Faktyczną poprawę nastroju zauważyłam po 1,5 miesiąca, a co mnie bardzo zaskoczyło - ciągle mam ochotę na seks. Na tyle, że jestem o krok od zdrady partnera :o Nie no tak serio to tylko o tym fantazjuję. Ale myślę o seksie przez 90% czasu. W ulotce było coś o mniejszym popędzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nietrudno się domyślić, że najprawdopodobniej SSRI. Niech poprosi lekarza o zmianę leków na leki z innej grupy które w "gratisie" nie powodują dysfunkcji seksualnych.

 

 

Odgrzebałem ten post i z ciekawości zapytam...jakie to np?

 

Aktualnie dostałem fevarin po esci. Mówią, że kastruje najmniej z SSRI. Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Czy pod tym wzgledem fluoksetyna jest lepsza pod tym wzgledem od paroksetyny ? W sensie tej wrazliwosci ?

Fluoksetynę brałem pierwszy raz 22 lata temu w 1995( oryginalny Prozac był jeszcze refundowany za free ;) ) i ru---chać mi się chciało na potęgę .

Lek w ogóle nie kastrował, nie zmniejszał wrażliwości etc, w ogóle było pięknie bo miałem wtedy akurat podniecającą partnerkę . Nie wiem jakby to było teraz , bo czas robi swoje , branie prochów robi swoje itd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam brać dostinex równolegle z SSRI/SNRI czy TLDP . tznczy po miesiacu jak sie lek załaduje , włączyć dostinex styka 0,25 co tydzień . można też doraźnie zbic prolaktynkę. ja tak teraz będę robił do anafranilu bo mi opadł . trochę mnie anafranil denerwuje bo lekko blokuje D1,D2 i D3 , właściwosci neuroleptyczne , a dostinex właśnie agonizuje D2

 

Ja biore anafranil + fluo + trittico i libido jest w pytę

 

u mnie właśnie po anafranilu opadł całkowicie , ale dopiero 4 dzień biorę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×