Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Zbychu,200mg - grubo. A 400 to chyba kosmos.

Aż taka dobra jest ta sertralina? Myślę o mixie z parogenem w niezadużych dawkach.

Pawel , sertalina dziala nie tylko na serotonine , ale rowniez na noradrenaline i dopamine

Mysle ze w Twoim przypadku to byloby dobre rozwiazanie

(az dziw , ze jeszcze Ci tego nie przepisali...)

Sam to biore ,

A mnie niebawem chyba czeka metylofenidat ,jestem juz po drugich badaniach .....

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja 'przygoda' z nerwica zaczeła się w młodym wieku, walcze z nia juz 5 lat. asentra pomogla mi niejednokrotnie, ok. 3 razy wyprowadziła mnei z totalnego dołka. ostatnio w wakacje 2010. od tamtej pory wszystko było dobrze, nawet bardzo, byłam szczesliwa i w ogole. ale od dwoch tygodni koszmar powrocil, najpierw jednorazowe lęki ktore mijaly, obnizenia nastroju itd. szybko udalo mi sie pojsc do psychiatry, ktora przpeisala mi asentre poczatkowo przez 5 dni pól tabletki , obecnie od tygodnia biore cała. niestety jak na razie asentra nasilila moja objawy. czuje sie okropnie, juz nei daje rady, od wczoraj jest masakra. ledwo funkcjonuje, nie wiem co robic. boje sie ze tym razem asentra juz nei pomoze, ciagle mam lęki ze zwariuje ze trafie do szpitala, nie potrafie sie na niczym skupic, rodzina mnie wspiera, bo gdyby nie ona to nie wiem jak to by sie skonczylo..mimo ze po raz kolejny mnei to spotyka nie moge sobei poradzic, chodzilam przez jakis czas na psychoterapie, ale obecnie nawet nei jestem w stanie, ledwo zyje juz :( boje sie ze to skonczy sie szpitalem. a moze musze to przeczekaci asentra zacznie dzialas pozytywnie... nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Hunter S.T. Sertralinę miałem przepisywaną i to kilkakrotnie.Za każdym podejściem działania uboczne były na tyle niepożądane,że odpuszczałem sobie góra chyba po tygodniu nie dłużej.Przede wszystkim lęki, potem prawie zupełny brak i tak słabego apetytu, i najgorsze co, to bardzo wielkie problemy ze snem,zaśnięciem.A wszystko to przy dawce 25mg.Myślę jednak ,że gdybym przemęczył tak z trzy tygodnie efekty mogłyby być naprawdę lepsze niż dobre,ale WEŻ I PRZEMĘCZ.A jak u Ciebie sprawuje się sertralina? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Leki , niepokoj i brak apetytu sa przejsciowe - warto sie przemeczyc majac w zanadrzu benzo przez jakis tydzien

Sertalina ma zupelnie inny profil dzialania niz wiekszosc SSRI

I wlasnie ze wzgledu na ta dopamine i noradrenaline warto sprobowad

o ile nie bedzie to zbyt uciazliwe oczywiscie ....

Obaj zjedlismy kilogramy tego szajsu i wiemy jakie to moze byc...

Ale ja jestem bardzo wrazliwy na SSRI , a sertaline toleruje i to z niezlym skutkiem ,

zdecydowanie polepsza intelekt , tylko ten jadlowstret na poczatku ...

Ale za to lepiej funkconuje , lepiej kojarze ,choc z czytaniem dluuuuugiego jak zwykle problemy ... po kawaleczku , generalnie jest nieźle

I to przy dawkach 100 mg

Zauwazylem , ze na mnie dzialaja dobrze dawki SSRI w zakresie dawkowania minimalnego LUB NIZSZE

Wieksze niestety powoduja zlosc , niepokoj , jeszcze wieksa akatyzje , prady w mozgu i to zejscie ... masakra...

Dlatego SSRI ZAWSZE zaczynam od nieco mniej niz mi lekarz kaze , oczywiscie nalezy pamietac , ze kazdy reaguje indywidualnie.

Uogulniajac , sertagen w malych dawkach DLA MNIE to najlepszy SSRI

I miksuje sie bez problemu z MJ , co nie bez znaczenia ..

MPH tez dziala dopaminergicznie i noradrenergicznie , dlatego myslalem ze w Twoim wypadku moglby to byc dobry wybor

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego myslalem ze w Twoim wypadku moglby to byc dobry wybor

Przekonałeś mnie.Zwłaszcza ,że jesteś drugą osobą na tym Forum ,która radzi mi to samo.Za trzy tygodnie mam wizytę u lekarza, poproszę o sertagen.Zacznę od dawki 12,5mg ,albo i mniej i powolutku, powolutku wyżej. Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem lekarz :-)

A to co pisze to jedynie wniosek z tego co czytalem w "naszych" watkach

tak czy siak sugeruje ze 25 mg to minimalne minimum , ja zaczynalem od 50mg raz dziennie rano

Powodzenia .

PS.

Jak dostane MPH , to opisze w odpowiednim miejscu .

Z Modafinilem miales racje - dupa , mam nadzieje ze z MPH tez bedziesz mial racje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę zotral (asentre) 50mg od ponad miesiąca i nie czuję żadnej poprawy wręcz przeciwnie ostatnio moje lęki bardzo się nasiliły.od tygodnia biore tez tranxene 5 mg i ten lek naprawde pomaga mi na stany lękowe i ataki paniki jednak boje się że uzaleznie sie od niegio.Czy powinnam spytać psychiatre o odstawienie zotralu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie odnośnie leku zotral może ktoś brał i się orientuje jak to jest. Otóż lek ten brałam przez około ponad rok w niewielkiej dawce bo 75mg czyli 1,5 tabletki dziennie. Od około 2 miesięcy powoli odstawiam tabletki. Miałam zacząć od całej tabletki przez miesiąc następnie przez kolejny miesiąc po pół tabletki i tak też robiłam. Kilka dni temu odstawiłam zotral całkowicie gdyż okres tych 2 miesięcy minął i od chwili odstawienia pojawiły się u mnie zawroty głowy. Czy takie coś jest możliwym skutkiem odstawienia? Są to takie krótkie zawroty co chwilę, łapie mnie i odpuszcza nie kręci mi się w głowie cały czas. Nie wiem co mam robić w związku z tym co się dzieje :| Może da się to przeczekać i po kilku dniach minie. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z lekami tego typu gdyż zotral był pierwszym lekiem jaki zażywałam w związku z pojawieniem się u mnie depresji. Stąd też nie wiem jak mój organizm może sę zachowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem to sertalina nie ma dzialania dopaminergicznego , nie stymuluje wydzielania dopaminy , a jedynie blokuje jej wychwyt zwrotny , czyli niejako powoduje zwiekszenie jej poziomu w przestrzeni synaptycznej

 

-- 04 lis 2011, 00:28 --

 

Są to takie krótkie zawroty co chwilę, łapie mnie i odpuszcza nie kręci mi się w głowie cały czas. .

Zawroty glowy , lub czasem prądy w mózgu to jeden z najlzejszych objawow SSRI , nie przejmuj sie , minie

 

-- 04 lis 2011, 00:43 --

 

Od jutra zaczynam brać Setaloft. Czy już po pierwszym zażyciu mogą wystąpić jakieś skutki uboczne?

Po pierwszym zazyciu to co najwyzej poczujesz efekt placebo

Pierwsze objawy uboczne moga ( ale nie musza ) sie pojawic po kilku dniach dopiero

I tych lekow nie odstawia sie gwaltownie , tylko po porozumieniu z lekarzem

 

-- 04 lis 2011, 01:00 --

 

EDIT :

I oczywiscie jak zwykle myslalem o czym innym , a pisalem o czym innym

Oczywiscie sertalina MA dzialanie dopaminergiczne , jak rowniez hamuje jej wychwyt zwrotny

Chyba pora isc spac

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sertralina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt placebo wystepuje u osob podatnych na sugestie

Wtedy najlepiej nie czytac ulotek , bo mozna sobie nieswiadomie zaindukowac pewne objawy

Oczywiscie nie uwazam ze Ty tak masz , jedynie wyjasniam

Co do objawow ubocznych , to z tymi co opisujesz da sie chyba zyc ( mam nadzieje )

Tym bardziej ze one po 2 tyg max powinny ustapic , jesli tak sie nie stanie ., lub stana sie tak uciazliwe , ze uniemozliwia funkcjonowanie , to szybciutko do doktora , niech reaguje , lub przepisze jakies benzo dla DORAZNEGO stosowania

Pozdrawiam

W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hunter S. Thompson, Rozumiem i dziękuję za informację. Nie sądzę, żebym miała ten efekt placebo. Ulotkę przeczytałam tylko z ciekawości, by wiedzieć jakie mogę mieć skutki uboczne. Czy da się z nimi żyć? Napewno. Nie są aż tak bardzo uciążliwe, ale parcie na wymioty nie jest czymś przyjemnym, tym bardziej, że chodzę do szkoły.. Jeszcze raz dziękuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. 2 tyg na sertralinie wystarczyły bym stał się chemicznie wykastrowany

Zbychu,chyba najpewniej według moich obserwacji wszystkie SSRI obniżają libido i to na prawdę ZNACZNIE. Nie ma na to rady,tak to działa(sam wiesz najlepiej).Jedynie jeszcze ratuję się w tej kwestyji ropinirolem (0,5mg czasami na noc).Pomaga,jak nic innego.A na samych SSRI to tragedia jeśli chodzi o zainteresowanie seksem.A jak jeszcze dodasz metylo to podwójna tragedia.A tragedia potrójna to to,że czas leci i nie jesteśmy już młode byczki... .Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano wziąłem pierwszą tabletkę Zoloft 50mg. Efekty uboczne kompletnie mnie uziemiły. Nudności, ból głowy, dziwne się czułem cały dzień a wieczorem złapało mnie przeziębienie, ból gardła i katar:( Dzisiaj rano zmniejszyłem dawkę o połowę ale przeziębienie bardzo mnie osłabiło. Czy ktoś miał podobne objawy? Nie wiem czy nie przerwać kuracji bo to jakaś masakra jest:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×