Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

oleg1988 idź więc do 3-go lekarza ...

w jakim celu chodzisz do dwóch ? i dlaczego myślisz, że po 7 dniach lek pokaże swoje właściwości ?

ulotkę pewnie na pamięć znasz ( kwestie skutków ubocznych ) ... to przejdź w ulotce kilka akapitów wyżej i zobacz kiedy lek rozwija swe działanie .

minimum 3 tyg. ale zazwyczaj jest to dłużej .

Tak więc , zmykaj z tego i innych for psychologicznych na jakieś 2 tyg . zacznij żyć

i wtedy opisz co i jak .

aha i nie analizuj każdej gorszej chwili ... to normalne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam Zotral przez pewien czas i musiałam zrezygnować skutki uboczne był nie do zniesienia w moim przypadku czy wszystkie leki z tej grupy działają tak samo??

bardzo proszę o odpowiedz

 

Tak . wszystkie leki z grupy SSRI działają tak samo. Różnią się tylko skutecznością wychwytu zwrotnego .

Jeżeli jeden działa negatywnie i skutki uboczne sa nie do wytrzymania , to każdy inny lek z tej grupy zadziała tak samo źle.

Przeszedłem na własnej skórze wszystkie SSRI ( sertralina, fluoksetyna,citalopram,escitalopram, paroksetyna,fluwoksamina ) i na wszystkich zdychałem. Po paroksetynie a także fluoksetynie skończyłem w psychiatryku- skutki uboczne spowodowały silne myśli suicydalne....

Szkoda zdrowia, czasu i kasy na inne SSRI, jeśli po ktoryms z nich skutki uboczne są nie do wytrzymania.

trzeba szukać innych rozwiązań. TLPD, mianseryna, wellbutrin,atypowe neuroleptyki, leki przeciwdrgawkowe

Są ludzie ( Adamo ) na ktorych te leki działają dobrze, są trafione i nawet maksymalne dawki nie powoduję nadmiernych uboków.

Innych miażdżą najniższe możliwe dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak bylam mlodsza bralam zoloft..dzis pisza onim zle rzeczy...

Wtedy gdy go bralam czulam jakies wstrzasy w glowie elektryczne:) a pozniej wynikiem ich brania bylo:

Brak emocji, zanizone libido do zerowego stanu, pustka, znieczulica, obojetnosc, i czulam sie jak robot jakis.

 

Nie biore lekow , jestem przeciwniczka ich, mysle ze to chemia i niszczy komurki w mozgu...nikt do konca nie zna ich dzialania na mozg...a skutki uboczne oznaczaja ze jednak tez potrafia dzialac negatywnie na organizm. Rozumiem ze niektorzy nie widza w wyjscia i je biora i oczywiscie zgadzam sie ze czasami to jest jedyny ratunek. Ale nie moge zniesc kiedy osoba wystarczy ze czuje sie odrobine smutna a juz psychiatra pzrepisuje leki...bo oczywiscie finansowany jest pzrez kompanie farmaceuologiczne czy jak sie to pisze. Nie ktorzy naduzywaja mozliwosci dane na tym swiecie...trzeba pamietac ze czlowiek ma wieksza sile niz mysli i trzeba sobei zaufac i dac sobie szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam kiedyś sertralinę i efekty uboczne nie dawały mi żyć, niedawno odstawiłam citalopram, na nim dobrze funkcjonowałam, poza obniżonym libido do poziomu 0 czułam się ok. Jedynie przez pierwsze 2 tyg. miałam nasilenie lęków, ale to normalne. Mam nadzieję, że to były ostatnie leki jakie brałam przewlekle, podobnie jak Ty kicikici, nie mam do nich pełnego zaufania jeśli chodzi o wpływ na mózg itd. Ale jak trzeba to trzeba, czasami sama psychoterapia nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak . wszystkie leki z grupy SSRI działają tak samo. Różnią się tylko skutecznością wychwytu zwrotnego .

Jeżeli jeden działa negatywnie i skutki uboczne sa nie do wytrzymania , to każdy inny lek z tej grupy zadziała tak samo źle.

 

Szkoda zdrowia, czasu i kasy na inne SSRI, jeśli po ktoryms z nich skutki uboczne są nie do wytrzymania.

trzeba szukać innych rozwiązań. TLPD, mianseryna, wellbutrin,atypowe neuroleptyki, leki przeciwdrgawkowe

Są ludzie ( Adamo ) na ktorych te leki działają dobrze, są trafione i nawet maksymalne dawki nie powoduję nadmiernych uboków.

Innych miażdżą najniższe możliwe dawki.

 

Ja bym sie z tym nie zgodzila, bo kazdy z tych lekow to inna substancja aktywna i reakcja organizmu na nie moze byc rozna. Statystycznie sertralina najrzadziej powoduje efekty uboczne, a paroksetyna najczesciej. To ze jednego SSRI ktos nie toleruje nie znaczy, ze z innym bedzie tak samo. Pomijam tu skutecznosc lekow z tej grupy, bo ona ogolnie zbyt wysoka nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wypowiedzi ja na Zotralu miałam takie lęki ,że bałam się wsiąść do windy nie mówiąc ,żeby w ogóle gdzieś iść :? byłam mokra od potu i jak szłam myślałam ,że się przewrócę ,a wieczorem dostawałam ataki migren dosłownie łaziłam po ścianach...nie dałam rady..to był koszmar mam nadmiernie pobudzony układ wegetatywny może to dlatego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

jestem nowa na watku i obecnie biore sertraline 100 mg. Mam pytanko.Mam nadzieje ze ktos rzuci troche swiatla na moj problem.

mam nerwice lekowa z depresja, z przewaga depresji. Od 4 lat na citalopramie teraz na sertralinie od 3mcy i wszystko bylo ok ale poniewaz mam teraz bardzo nerwowy okres w zyciu i duzo stresu chcialam zwiekszyc dawke na 150 za zgoda lekarza. No i wzielam 150 przez 2 dni i wysiadlam - potworne leki, niepokoj, kolatanie serca, trudnosci z zasypianiem. Wrocilam na dawke 100mg ale przez kolejne 3 dni taki sam niepokoj i dodatkowo doszedl smutek.

a teraz moje pytania:

 

1. czy to mozliwe ze te 2 dni na wiekszej dawce spowodowaly taki stan , bo po 3 dniach od zmiejszenia dawki nie powinno juz byc tych negatywnych skutkow?

2.cz y po prostu sertralina nie jest lekiem dla mnie i trzeba wrocic do citalopramu? (dodam ze przez pierwsze 11 tyg stosowania leku wszystko bylo ok)

3. czy stresujacy okres w zyciu spowodowal nawrot nerwicy i depresji?

 

jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 miesięcy biorę asentrę , zaczełem dużo trenować po kilka godzin dziennie. Kupiłem bodymax a później na ulotce wyczytałem że może wchodzić w reakcje z niektórymi antydepresantami. Czy ktoś wie czy mogę stosować je jednocześnie? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to lekarz jak zwykle nic nie będzie wiedział w tym temacie i asekuracyjnie , na wszelki wypadek nie zaleci łaczenia

W ulotce Bodymax sport jest napisane

"Wyciąg z żeń-szenia może wchodzić w interakcje z lekami przeciwdepresyjnymi i stosowanymi w chorobie Parkinsona, zawierającymi inhibitory monoaminooksydazy. Dlatego też osoby przyjmujące tego typu leki powinny zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem wyciągów z żeń-szenia."

Czyli nie wolno stosować z inhibitorami MAO-A i MAO-B

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Inhibitory_monoaminooksydazy

 

Nie dotyczy to reakcji z sertralina ( Asentra) czyli lekiem z grupy SSRI

Takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz przepisał mi Zoloft, zażywam go od równego tygodnia (dziś jest 7 dzień) i nie jest wesoło tzn czuje poprawe jeśli chodzi o stan psychiczny i lęki ale problem jest myśle jak u większości czyli nudności, mdłości, senność, osłabienie, jest mi zimno i mam ochote ciągle leżeć w łóżku, czuję się troche jak przy przeziębieniu z tym że wiadomo niemam kataru ani kaszlu ani bółu gardła, problemy nasilają się w czasie nocy i o poranku kiedy czuje się jak wypluty przez jakieś zwierze i mam odruch wymiotny, na szczęście niewymiotuje, a w ciągu dnia poprawia się i jest lepiej.

A teraz meritum, wiem że te objawy są częste i mijają z czasem, choc to już tydzień trwa. Pytanie moje brzmi: jade za 4 dni do zakopanego prowadze samochód i wiadomo całodniowe wędrówki czekają, ale w takim stanie sobie tego niewyobrażam, czy mądre będzie jeśli przerwe stosowanie Zoloftu już dziś tak abym wrócił do siebie na czas wyjazdu a po powrocie (za 7dni od dnia dzisijeszego) kontynuował zażywanie???

Drugie pytanie czy można Zoloft zażywać rano na czczo bez śniadania?? Czasem przez te nudności niemam ochoty nic wcisnąc w siebie, czasem niema czasu a tabetke trzeba zażyć, można na czczo??? W ulotce tego niesprecyzowli.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sertralinie czułem się z tego co pamiętam, a brałem ją długo, zawsze dość stabilnie, nie powodowała u mnie większych skutków ubocznych. Brałem dawki głównie 100, czasem 150 mg. Ciężko mi jednak ocenić realne działanie tego leku, bo zawsze łączyłem go z alprazolamem i/lub mianseryną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoloft

 

Dawkowanie: Doustnie, rano lub wieczorem, niezależnie od posiłków (czyli lek można przyjmować rano na czczo, aby zminimalizować nudności - przyp).

 

- Początek działania terapeutycznego może nastąpić w ciągu 7 dni, na pełny efekt potrzeba jednak zwykle więcej czasu.

- Lek należy odstawiać stopniowo (nie należy nagle przerywać leczenia). Mimo, ze lek zażywasz krótko i jak podejrzewam w niewielkiej dawce to w przypadku nagłego odstawienia mogą pojawić się objawy zespołu abstynencyjnego, które są równie nieprzyjemne co skutki uboczne. Czyli wpadniesz z przysłowiowego deszczu pod rynnę.

- Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist, bardzo dziękuje za to że jesteś tak miły. Pewnie każdy nowy pyta o to samo a wy skrupulatnie mu pomagacie mimo że piszecie 50 razy to samo, wielkie brawa za cierpliwość ;)

 

-- 22 wrz 2011, 12:28 --

 

Jeszcze takie pytanie mi się nasuneło, czy tydzień nieprzyjemnych objawów przy zarzywaniu Zoloftu t nie jest za długo?? Po jakim czasie mogę się zacząć martwić jeśli objawy nieustąpią??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×