Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Sertralina w dawce 50mg/dobę nie różni się właściwie od placebo. Optimum to 150-200mg. I wtedy dodatkowo minimalnie stopuje dopaminę. Zoloft i Asentra są drogie jak diabli. A np. Sertagen w 100mg kapsułkach to bez refundacji koszt 26zł (a z refundacją taniej).

 

O to fajnie. To po kiego chujosa ja brałam 50. Stwierdzam, że miałam very durnego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"coś" to ja już zaczęłam wyczuwać ale to "coś" to zbyt mało żebym zaczęła funkcjonować jak normalny człowiek... jedynie troszkę więcej aktywności wykazuję i trudniej mnie doprowadzić do płaczu ... to zbyt mało żebym odzyskała kontrolę nad swoim życiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77, Gdybyś zapoznał się z wynikami badań amerykańskich psychiatrów to wiedziałbyś, że w schorzeniach pokroju depresji endogennej czy OCD u wielu pacjentów nie zaobserwowano reakcji klinicznej nawet przy dawce maksymalnej tj. przy 200mg. Mimo to, gdy reakcja była połowiczna, ale niekompletna - zwiększenie dawki do 400mg pomogło w znaczącej redukcji symptomów tych zaburzeń. Przy dawkach rzędu 400mg skutki uboczne były porównywalne z tym co obserwowano przy dawce 200mg. I nigdzie nie napisałem, że sertralina w dawce 50mg jest słaba. Napisałem tylko, że rezultaty tej dawki były w testach klinicznych oryginalnego preparatu porównywalne do pacjentów, którzy przyjmowali placebo. A z osobistych wrażeń to mnie 50mg nawet nie połaskotało.

 

P.S. Też lubię Wikipedię. ;) I z niej też o sile wychwytu:

 

"Wszystkie leki z grupy SSRI wywierają swe podstawowe działanie na układ serotonergiczny, zarówno mózgu, jak i narządów obwodowych, a spowodowany przez nie wzrost stężenia serotoniny w odpowiednich miejscach w mózgu jest odpowiedzialny za ich działanie terapeutyczne. Wśród leków grupy SSRI transporter serotoniny najsilniej hamuje paroksetyna, następnie citalopram (2,5 raza słabiej w tej samej dawce), fluwoksamina i sertralina (ok. 6 razy słabiej) oraz fluoksetyna (ponad 20 razy słabiej). Natomiast największą selektywność hamowania transportera serotoniny w odniesieniu do transportera noradrenaliny wykazuje citalopram, następnie sertralina (5 razy słabiej), fluwoksamina i paroksetyna (ok. 8 razy słabiej) oraz fluoksetyna (ok. 70 razy słabiej)."

 

A Depakine Chrono jest lekiem z grupy tzw. mood-normalizing/mood-stabilizing drugs czyli na język polski stabilizatorów nastroju. Kwas walproinowy jest stosowany w profilaktyce CHAD'u, czyli lek ten ma zapobiec wystąpieniu epizodu maniakalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist, i tak nic z tego nie rozumiem... bo dla mnie ta cała chemia mózgu to czarna magia...

nie... wrrrrróć... czarna magia byłaby dla mnie do pojęcia ale nie chemia mózgu :mrgreen:

niemniej chciałabym wreszcie znormalnieć toteż na najbliższej wizycie u doktorka powiem że ma mi zwiększyć dawkę albo się zabiję :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakeroll, Mogę Cię pocieszyć, że ja biorę od ponad 2 miesięcy rispolept i nie mam żadnych skutków ubocznych. A lek, choć nadal mam problemy z nerwami, to mnie uspokoił na tyle, że mogę powiedzieć, że się czuję psychicznie dobrze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bede od jutra na Setalofcie ....zobaczymy co będzie. Esci które brałem okazało sie dobre ale na krótką metę

Macie jakieś rady wskazówki ??? dawka 4omg na poczatek

 

Wskazówki. hmmm. Łykaj rano, popijaj wodą (nie wódą) :mrgreen: to chyba na tyle ze wskazówek :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bede od jutra na Setalofcie ....zobaczymy co będzie. Esci które brałem okazało sie dobre ale na krótką metę

Macie jakieś rady wskazówki ??? dawka 4omg na poczatek

 

Wskazówki. hmmm. Łykaj rano, popijaj wodą (nie wódą) :mrgreen: to chyba na tyle ze wskazówek :mrgreen:

 

zlitujcie się ludzie kto rano pije wódkę :?::?::!::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asentrę 50mg brałam od miesiąca, teraz zwiększyłam dawkę do 100mg ale kupiłam Zotral, który wcześniej przepisał mi psychiatra a którego wtedy nie mogłam kupić. mam pytanie w związku z tym, czy zaczynając brać podwójną dawkę znowu objawy nerwicy na początku mogą się pogłębić, czy tak jest tylko w przypadku pierwszej dawki leku? bo czuję trochę zwiększony lęk i nie wiem, czy to presja na skuteczność zdwojonej dawki daje mi się we znaki, czy działanie leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc biore zoloft już 3 raz, tzn 3 seria po 50mg czyli 1 tabletka dziennie, ręcę przestały mi się trząść, zapuściłem nawet paznokcie i nie obgryzam a to było chore, wpływa na mnie świetnie. Przez pierwsze 2 tygodnie przy pierwszej serii miałem jedynie nudności i delikatne otumienie, wsumie nie polecam prowadzić samochodu.

 

Ktoś pytał o alkohol przy tym leku : NIE POLECAM!! Zignorowałem uwage na temat alkoholu, zaszalałem i dostałem zapaści, ciesze się żę sie przebudziłem bo było ciężko. Jakby nie było to ciężkie leki. Wiec radze wam z głową, teraz nawet piwka nie pije przy nich gdyż nie warto próbować, pamietajcie każdy organizm reaguje inaczej, jednego może ściąć po piwie i zaszkodzić drugi pewnie może więcej wypić.

 

Co do samego leku po rozmowie z lekarzem, lekarz stwierdził żę w drobnej dawce lek nie powinien mi zaszkodzić, może wspomóc opanowanie i racjonalne myślenie - zgadzam się z tą opinią w moim przypadku, działa tak jak powinien. Jeżeli ktoś ma pytanai co do tego leku mogę chętnie podpowiedzieć, biore już troszkę na wyrost sam od siebie gdyż wspomaga mnie, fakt zawsze minimum 2 tygodnie przerwy między serią musi być, ja stosuje w tym przypadku 2 miesiące aby organizm odpoczął na spokojnie od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wasze libido po Asertinie?

 

prawię go nie ma :( biorę 2 x 50mg

 

-- 08 lip 2011, 17:41 --

 

niestety nie mogłem już edytować wcześniejszego postu.....

 

 

biorę asertin od odkoło 3 miesięcy (2x50mg).. Czy ten lek uzależnia? Czy są jakieś zalecenia do odstawiania leku przy długoterminowym zażywaniu?

 

wiem, że odpowiedź na moje pytania pewnie pojawiła się w tym temacie kilka lub kilkanaście razy. brakuje mi czasu na czytanie tylu stron. bede wdzieczny za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×