Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy jest inny jak chodzi o skłonność do uzależnień też, jakieś predyspozycje itp. W ulotkach kilku benzodiazepin pisali żeby nie stosować dłużej niż miesiąc codziennie.

Ale to nigdy nie wiadomo, dawno temu od alprazolamu uzależniłem się po miesiącu mniej więcej. Lata później brałem oksazepam nawet 2- 3 miesiące ale jak robiłem sobie nagle przerwę to nic się nie działo. Tym razem wpakowałem się przez branie alprazolamu kilka miesięcy w normalnych dawkach tylko przerwy robiłem co raz rzadziej aż w końcu wcale. Jak mnie dopadło to przerzuciłem się na klonazepam.

Niestety, nic nie działa przeciwlękowo tak jak benzodiazepiny, chyba żeby liczyć alkohol 😏, albo nielegalne substancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Franzprzygidnik napisał(a):

Co człowiek to obyczaj ale wiadomo z benzo trzeba ostrożnie by się nie uzależnić wiadomo jak ktoś weźmie powiedzmy Jedną tabletkę na tydzień czy nawet na dwa to się nic nie stania a na pewno się człowiek nie uzależni ale brane codziennie już tak dlatego ja benzo unikam jak ognia 

I słusznie. I pregę też oddałem kumplowi pod klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ann par napisał(a):

Rozumiem, jednak zostanę na preato plus brintellix i zobaczę jak pójdzie.

Sama wiesz jak Ty się czujesz itp ale na pewno lepszym rozwiązaniem jest branie pragebaliny niż wpierdalanie się w benzo który bardzo mocno uzależnia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wchodzeniu z 75-0-75 na 75-0-150 pregabaliny mogą nasilić się tak lęki że nawet benzo prawie nic nie daje ? Plus te uczucie zaburzenia równowagi, efekt senności i faza jak po paru głębszych 

I jeszcze jedno pytanie schodząc z powrotem na 2x75 też mogą wystąpić tak mocne lęki? Niby to małe dawki, jak spora część osób tutaj brała lub bierze 450+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2024 o 21:55, VaTeFaire napisał(a):

Czy przy wchodzeniu z 75-0-75 na 75-0-150 pregabaliny mogą nasilić się tak lęki że nawet benzo prawie nic nie daje ? Plus te uczucie zaburzenia równowagi, efekt senności i faza jak po paru głębszych 

I jeszcze jedno pytanie schodząc z powrotem na 2x75 też mogą wystąpić tak mocne lęki? Niby to małe dawki, jak spora część osób tutaj brała lub bierze 450+

Witaj 😊

Z tymi pytaniami to do lekarza. 

Wiesz, są tacy którzy biorą i 600 mg i to jest dopuszczalna dawka dzienna terapeutyczna i się czują super. 

Kwestia osobnicza.

Pozdrawiam serdecznie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2024 o 21:55, VaTeFaire napisał(a):

Czy przy wchodzeniu z 75-0-75 na 75-0-150 pregabaliny mogą nasilić się tak lęki że nawet benzo prawie nic nie daje ? Plus te uczucie zaburzenia równowagi, efekt senności i faza jak po paru głębszych 

I jeszcze jedno pytanie schodząc z powrotem na 2x75 też mogą wystąpić tak mocne lęki? Niby to małe dawki, jak spora część osób tutaj brała lub bierze 450+

Zaburzenia równowagi występują i odbijanie się od ścian :), miałem takie piękne efekty tylko przez pierwsze parę tygodni na 75. Obecnie jestem na 2x150 i byłem na 3x150 ale u mnie przy zmianie dawki na mniejszą czy większą nic się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2024 o 11:15, gem78 napisał(a):

Zaburzenia równowagi występują i odbijanie się od ścian :), miałem takie piękne efekty tylko przez pierwsze parę tygodni na 75. Obecnie jestem na 2x150 i byłem na 3x150 ale u mnie przy zmianie dawki na mniejszą czy większą nic się nie działo.

Dokaldnie ja miałem podobnie przy zwiększaniu dawki czy zmniejszaniu nic specjalnego się nie działo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2024 o 15:52, Ann par napisał(a):

Mam pytanie od 4 dni biorę preato i brintellix. Czuję jakby mi się ciężej oddychało? Czy to jest dobre połączenie leków. Szczerze nie jestem za bardzo przekonana do leków. Do tej pory doraźnie brałam Zomiren 0.5 ( bardzo rzadko). Jestem nowa i na forum i w temacie. Czy warto iść w leki czy próbować zwalczyć nerwicę bez pomocy leków. Czy jeśli powiedzmy brała. Te leki 5 dni to mogę je odstawić bez żadnych konsekwencji?

Witam tak po ok 8 h po zażyciu brintellixu 5 mg odczuwam ucisk w klatce piersiowej. Nie jest to typowy ból czy kłócie. Przyjmuję jeszcze preato 3 x 75 mg. I tak myślę że to albo objaw nerwicy albo po którymś z tych leków tak mam?

też tak mam przy pragebalinie a zaczęło się to jak zwiększyłem do 300 i teraz jestem na 150 i jest trochę lepiej ale nadal się ciężej oddycha i na najbliższej wizycie u mojego lekarza zapytam czy możemy zejść do 75 a jak będzie dalej tak samo to do 0 po prostu czasami przy pragebalinie niestety  się tak zdarza :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Franzprzygidnik napisał(a):

też tak mam przy pragebalinie a zaczęło się to jak zwiększyłem do 300 i teraz jestem na 150 i jest trochę lepiej ale nadal się ciężej oddycha i na najbliższej wizycie u mojego lekarza zapytam czy możemy zejść do 75 a jak będzie dalej tak samo to do 0 po prostu czasami przy pragebalinie niestety  się tak zdarza :( 

A mi wczoraj 150 pregi pomogło zasnąć. Doraźnie🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mozo napisał(a):

A mi wczoraj 150 pregi pomogło zasnąć. Doraźnie🙃

no i elegancko ja na szczęście sen sobie ustabilizowałem niezawodna mirta jak dotąd działa cuda :D przy tym combo które biorę teraz śpię tak 8-9 max i w dzień w miarę normalnie funkcjonuje itp ale taka ciekawostka jak mi się ciężej oddycha albo czuje ucisk w mostku to np jak napije się energola albo kawy to wszystko mija jak ręką odjął 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Franzprzygidnik napisał(a):

no i elegancko ja na szczęście sen sobie ustabilizowałem niezawodna mirta jak dotąd działa cuda :D przy tym combo które biorę teraz śpię tak 8-9 max i w dzień w miarę normalnie funkcjonuje itp ale taka ciekawostka jak mi się ciężej oddycha albo czuje ucisk w mostku to np jak napije się energola albo kawy to wszystko mija jak ręką odjął 🙂 

Hej😊😁

Ja już Tobie chyba pisałem że pręgą w dwa tygodnie zrobiła ze mnie debila, a ucisku w mostku także doświadczylem. Ja schodzę z benzo, mam tej pregi pełno, ale to już na koniec. 

Ale czasem doraźnie zamiast rolki wezmę 150 i jest 🎸😎

Pzdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mozo napisał(a):

Hej😊😁

Ja już Tobie chyba pisałem że pręgą w dwa tygodnie zrobiła ze mnie debila, a ucisku w mostku także doświadczylem. Ja schodzę z benzo, mam tej pregi pełno, ale to już na koniec. 

Ale czasem doraźnie zamiast rolki wezmę 150 i jest 🎸😎

Pzdr 

wiem,wiem czytałem Twój post bo chyba odpisywałeś jednej Pani ze mnie debila nie robi bo ogólnie to dobrze się czuje tylko wkurwia mnie właśnie ten ucisk w mostku i to że trudniej się oddycha większych skutków ubocznych nie doświadczyłem od samego początku jej brania 

Powodzonka z schodzenia z benzo 

Edytowane przez Franzprzygidnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Franzprzygidnik napisał(a):

wiem,wiem czytałem Twój post bo chyba odpisywałeś jednej Pani ze mnie debila nie robi bo ogólnie to dobrze się czuje tylko wkurwia mnie właśnie ten ucisk w mostku i to że trudniej się oddycha większych skutków ubocznych nie doświadczyłem od samego początku jej brania 

Powodzonka z schodzenia z benzo 

Dzięki.

Ciężka sprawa😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 11:08, Franzprzygidnik napisał(a):

wiem,wiem czytałem Twój post bo chyba odpisywałeś jednej Pani ze mnie debila nie robi bo ogólnie to dobrze się czuje tylko wkurwia mnie właśnie ten ucisk w mostku i to że trudniej się oddycha większych skutków ubocznych nie doświadczyłem od samego początku jej brania 

Powodzonka z schodzenia z benzo 

Ja też mam właśnie ucisk w klatce piersiowej odkąd zaczęłam brać pręgę. I zastanawiam się czy to faktycznie od tego, czy może od nerw. Byłam u kardiologa wszystko ok. I nie wiem co zrobić brać dalej czy zrezygnować z porannej dawki 75 mg, czy dołożyć trzecią w południe? Bo biorę dwa razy po 75 mg. Dodatkowo biorę brintellix. 

I tak się zastanawiam czy minie ten ucisk w klatce jak mijają inne skutki uboczne?

Bo szkoda mi ją odstawić. Bo widzę że ogólnie mi pomaga lepiej śpię i ogólnie samopoczucie mam lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ann par napisał(a):

Ja też mam właśnie ucisk w klatce piersiowej odkąd zaczęłam brać pręgę. I zastanawiam się czy to faktycznie od tego, czy może od nerw. Byłam u kardiologa wszystko ok. I nie wiem co zrobić brać dalej czy zrezygnować z porannej dawki 75 mg, czy dołożyć trzecią w południe? Bo biorę dwa razy po 75 mg. Dodatkowo biorę brintellix. 

I tak się zastanawiam czy minie ten ucisk w klatce jak mijają inne skutki uboczne?

Bo szkoda mi ją odstawić. Bo widzę że ogólnie mi pomaga lepiej śpię i ogólnie samopoczucie mam lepsze.

To już tak na prawdę decyzja do Ciebie albo do Twojego lekarza który Cię prowadzi 75 to jest dość minimalna dawka sam teraz jestem na takowej bo zszedłem z 150 do 75 a potem zejdę do 0 za jakiś czas bo podobno czasami warto sobie zrobić detoks od pragebaliny i wtedy może fajnie zaskoczyć znowu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoiłam po 1,5 grama, schodziłam do zera i bez leków dłuższy czas (rok na ten przykład). I zdarza się, że znów zaczynam. Obecnie około 900-1200 na dobę. Będę schodzić - gdzieś są opisy mojego procesu odstawiania pregabaliny. Nie jest to przyjemne, jak się schodzi z takich dawek. Aaa, dobre działanie przeciwbólowe i więcej można wytrzymać, więcej zrobić - mówię o prostych pracach domowych np. No i oczywiście wspomniane tu przez innych forumowiczów zaburzenia mowy, pamięci... Dodam, że twarz jak zombie 🧟‍♂️

Edytowane przez wanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wanker napisał(a):

Łoiłam po 1,5 grama, schodziłam do zera i bez leków dłuższy czas (rok na ten przykład). I zdarza się, że znów zaczynam. Obecnie około 900-1200 na dobę. Będę schodzić - gdzieś są opisy mojego procesu odstawiania pregabaliny. Nie jest to przyjemne, jak się schodzi z takich dawek. Aaa, dobre działanie przeciwbólowe i więcej można wytrzymać, więcej zrobić - mówię o prostych pracach domowych np. No i oczywiście wspomniane tu przez innych forumowiczów zaburzenia mowy, pamięci... Dodam, że twarz jak zombie 🧟‍♂️

O kuwa to już końska dawka i mogłeś  na tak wysokiej dawce normalnie spać ?

Edytowane przez Franzprzygidnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Franzprzygidnik napisał(a):

O kuwa to już końska dawka i mogłeś  na tak wysokiej dawce normalnie spać ?

Mogła spać, jak misio zasypiam po predze. Śpię jak trup, nie można mnie dobudzić w środku nocy - ale rano wstaję bez problemu. Polecam nie żreć na noc, to nie będzie rano ciężko wstać, mówię to, bo po predze jest gastro :D Bez niczego śpię będąc na pregabalinie (chociaż ostatnio dodaje 5g melatoniny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wanker napisał(a):

Mogła spać, jak misio zasypiam po predze. Śpię jak trup, nie można mnie dobudzić w środku nocy - ale rano wstaję bez problemu. Polecam nie żreć na noc, to nie będzie rano ciężko wstać, mówię to, bo po predze jest gastro :D Bez niczego śpię będąc na pregabalinie (chociaż ostatnio dodaje 5g melatoniny)

Prega jest spoko dopóki nie zaburzą komuś snu albo nie zaczyna powodować uścisku albo problemu z oddychaniem itp teraz jestem od 2 dni dziś w sumie 3 dzień będzie na dawce 75 bo schodzę z 150 i po za tym że troszkę słabiej mi się śpi i w nocy się pocę nic wielkiego się nie dzieje ale tak jak mówiłem już wyżej nigdy nie miałem problemu by z niej zejść czy wejść itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba zrobię tak, że pragę będę brała tylko wieczorem w dawce 75 mg a jednak włączę rano ten cloranxen 5 mg, który polecił mi lekarz rodzinny. tym bardziej, że z tego co czytałam to praga nie działa uspokajająco tylko na lęki i wchodzi w reakcję z bintellixem a cloranxen nie. ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ann par napisał(a):

Ja to chyba zrobię tak, że pragę będę brała tylko wieczorem w dawce 75 mg a jednak włączę rano ten cloranxen 5 mg, który polecił mi lekarz rodzinny. tym bardziej, że z tego co czytałam to praga nie działa uspokajająco tylko na lęki i wchodzi w reakcję z bintellixem a cloranxen nie. ???

Pisałem Ci to już że Ty najlepiej wiesz jak się czujesz i co chcesz osiągnąć itp a ładowanie się w beno nie jest dobrym pomysłem ;)  Można sobie brać doraźnie w razie ataków paniki albo lęku czy stresu ale nie codziennie 

 

ps pragebaline podobno można łączyć praktycznie ze Wszystkim ale niech się wypowie  ktoś bardziej obeznany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamierzam barć benzo latami, tylko miesiąc, góra dwa zaś tylko doraźnie. Bo mam świadomość tego, że uzależniają. Brałam kiedyś xanax kilka lat temu i nie miałam problemu z odstawieniem. Muszę odstawić pragę żeby zobaczyć czy te uciski w klatce to faktycznie od niej bo tak to trudno stwierdzić. Myślisz, że mogę od razu nie brać dawki porannej?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×