Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Ann par napisał(a):

Ja nie zamierzam barć benzo latami, tylko miesiąc, góra dwa zaś tylko doraźnie. Bo mam świadomość tego, że uzależniają. Brałam kiedyś xanax kilka lat temu i nie miałam problemu z odstawieniem. Muszę odstawić pragę żeby zobaczyć czy te uciski w klatce to faktycznie od niej bo tak to trudno stwierdzić. Myślisz, że mogę od razu nie brać dawki porannej?

 

Hej hej Ann🥳

Też nie zamierzałem brać benzo długo, zwłaszcza że mnie śmieszyło samo stwierdzenie. " uzależnić się o do leku". Jako starego imprezowicza, którego jedyną używką było alko ( bardzo twardy narkotyk) i który odstawiłem dość łatwo. Fizycznie. Oczywiście detoxik, po 4 dniach lajcik. Jakaś głupia tabletka 😁

Wiadomo, po alko są lęki, dostałem alprę ( afobam ) 0,25 mg. Fajnie działał, i tak sobie łykałem coraz częściej, pani dr zwiększała dawki sama z siebie.

 Po 5 miesiącach pani dr nie było, zostałem bez alpry, i ... NIC. 

 Nic. Żadnych objawów. No to tylko śmiech posty. Ale już w maju, jak postanowiłem skończyć to brać bo już przestałem czuć 3 mg, to po 24 godzinach dostałem takiego skręta, że zjazdy z alko, aczkolwiek również niemiłe, to pikuś. Myślałem że zejdę. Wziąłem Xanax, pół godziny i po skręcie. A więc to qrestfo jest. I na to nie ma detoxu, kroplówek że dwa czy trzy dni i luz. To gorsze niż Hera. 

 Cloranxen jest najsłabszą w sensie odczuwania benzodiazepiną, o mega długim okresie półtrwania, bez potencjału rekreacyjnego, i jest stosowana do schodzenia z benzoMocarzy, czyli Xanaxyu, Clonazepamu i Lorafenu. Podobne zastosowanie ma relanium. I ja jestem właśnie na relanium. 

 To że klorazepat czyli cloranxen czy tranxene jast słabą benzo, nie znaczy że przy uzależnieniu fizycznym da słabe efekty. Będą podobne jak przy xanie, tylko nie tak gwałtowne, ze względu na długi okres półtrwania metabolitów czynnych. No i pojawią się po dwóch tygodniach od odstawienia. Xan działa krótko, szybko schodzi z organizmu to i uboki przychodzą szybko. Bierz tylko na silny lęk i rzadko. 

Pozdrowionka 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Wydawało mi się to spoko wyjściem bo moja mama brała przez dwa miesiące cloranxen ( przepisał jej kardiolog bo stwierdził że nadciśnienie ma na tle nerwowym) i ona brała dwa miesiące po jednej i zaś brała co drugi dzień zaś co trzeci itd. ) i było u niej ok. Tylko u mnie chyba lęki to najmniejszy problem. Mi to bardziej chodzi o to żeby się nie tak strasznie nie denerwować, nie odpalać. Pisałam do doktora, kazał mi przez trzy dni trzy razy dziennie mierzyć ciśnienie i puls. Ja to już sama nie wiem skąd te uciski bo dzisiaj jestem spokojna nie miałam jakieś stresujących sytuacji więc w klatce,, spokój,, więc może to nie po leku tylko od stresu. Bo ja to strasznie wszystkim się denerwuje bo stresuje. Nie umiem odpuścić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ann par napisał(a):

Rozumiem. Wydawało mi się to spoko wyjściem bo moja mama brała przez dwa miesiące cloranxen ( przepisał jej kardiolog bo stwierdził że nadciśnienie ma na tle nerwowym) i ona brała dwa miesiące po jednej i zaś brała co drugi dzień zaś co trzeci itd. ) i było u niej ok. Tylko u mnie chyba lęki to najmniejszy problem. Mi to bardziej chodzi o to żeby się nie tak strasznie nie denerwować, nie odpalać. Pisałam do doktora, kazał mi przez trzy dni trzy razy dziennie mierzyć ciśnienie i puls. Ja to już sama nie wiem skąd te uciski bo dzisiaj jestem spokojna nie miałam jakieś stresujących sytuacji więc w klatce,, spokój,, więc może to nie po leku tylko od stresu. Bo ja to strasznie wszystkim się denerwuje bo stresuje. Nie umiem odpuścić. 

W 3 dni się nie uzależnisz 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tarantula napisał(a):

Hej wszystkim!

Czy ktoś brał równocześnie pregabaline i welbox (bupropion).. Czy takie połączenie sie nie gryzie?

o/

Hej😎

W życiu nie przepisano mi bupropionu. 

To jakiś antydep?

Bo prega z fanem to wystrzał w kosmos. 

Nie rób tego, to moje doświadczenie.

Nie polecam🤪🤣

Z xanem a nie fanem🥳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tarantula napisał(a):

Hej wszystkim!

Czy ktoś brał równocześnie pregabaline i welbox (bupropion).. Czy takie połączenie sie nie gryzie?

o/

Brałam, chyba.

Chyba, bo nie pamiętam czy w tym samym czasie na pewno, a nie chce mi się szukać dokumentacji od mojej lekarki i sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tarantula napisał(a):

Hej wszystkim!

Czy ktoś brał równocześnie pregabaline i welbox (bupropion).. Czy takie połączenie sie nie gryzie?

o/

Pragebaline raczej można łączyć ze wszystkim i skoro lekarz Ci to przepisał to raczej on wie najlepiej i tak brałem takie połączenie jak próbowałem Welbutrin z tym że ja się po nim /cenzura/owo czułem ale np Ty możesz się po nim czuć super nie ma reguły 

15 godzin temu, Mozo napisał(a):

Hej😎

W życiu nie przepisano mi bupropionu. 

To jakiś antydep?

Bo prega z fanem to wystrzał w kosmos. 

Nie rób tego, to moje doświadczenie.

Nie polecam🤪🤣

Z xanem a nie fanem🥳

Tak to antydepresant 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Franzprzygidnik napisał(a):

Pragebaline raczej można łączyć ze wszystkim i skoro lekarz Ci to przepisał to raczej on wie najlepiej i tak brałem takie połączenie jak próbowałem Welbutrin z tym że ja się po nim /cenzura/owo czułem ale np Ty możesz się po nim czuć super nie ma reguły 

Tak to antydepresant 

 Dzięki. Dobry? Bo sertra w ogóle mi nie wchodzi. Mimo kilku prób.

 Dobrego dnia 😊

 

.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pragebaliny biorę też brintellix i wczoraj zapomniałam wziaść brintellixu i też nic nie odczuwałam w klatce piersiowej. Czy jest to możliwe że te leki tak oddziaływają na siebie? Może powinnam brać tylko preato? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ann par napisał(a):

Do pragebaliny biorę też brintellix i wczoraj zapomniałam wziaść brintellixu i też nic nie odczuwałam w klatce piersiowej. Czy jest to możliwe że te leki tak oddziaływają na siebie? Może powinnam brać tylko preato? 

 Hej Ann💐

Tego nie wiem, zapytaj lekarza. 

Wszystkiego dobrego w nowym tygodniu👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz dzisiaj mi odpisał, że ogólnie jest to dobre połączenie leków. Ale akurat u mnie może być takie działanie. I razem wymyśliliśmy, żebym spróbowała brintellix brać na noc. I dzisiaj rano też nie wzięłam i nie miałam ucisków w klatce. Zobaczymy jak będzie jak będę brała wieczorem. A jeszcze mam pytanie czasem mam słabszy dzień i jestem jakby rozdygotana w środku. Czy ktoś tak ma jak sobie z tym radzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ann par napisał(a):

Lekarz dzisiaj mi odpisał, że ogólnie jest to dobre połączenie leków. Ale akurat u mnie może być takie działanie. I razem wymyśliliśmy, żebym spróbowała brintellix brać na noc. I dzisiaj rano też nie wzięłam i nie miałam ucisków w klatce. Zobaczymy jak będzie jak będę brała wieczorem. A jeszcze mam pytanie czasem mam słabszy dzień i jestem jakby rozdygotana w środku. Czy ktoś tak ma jak sobie z tym radzić?

Na początku brania leków zdarzają się słabsze dni więc nie ma co panikować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Franzprzygidnik napisał(a):

Na początku brania leków zdarzają się słabsze dni więc nie ma co panikować 

Hej

Leki psychiatryczne, oprócz benzo, to jedyne leki które ( chodzi mi o antydepy ) zamiast pomóc, katują pacjenta tygodniami.🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ann par napisał(a):

Też liczę na to że kiedyś będzie jak dawniej 😉

Będzie dobrze 💪

9 godzin temu, Mozo napisał(a):

Hej

Leki psychiatryczne, oprócz benzo, to jedyne leki które ( chodzi mi o antydepy ) zamiast pomóc, katują pacjenta tygodniami.🤪

Ale jak już dany lek zaskoczy to działa cały czas i się dobrze czujemy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AlicjaKa napisał(a):

Witajcie, Jadziu, Mozo, dla Was też dużo uśmiechu i słoneczka 🥰 pomimo, że u mnie dzień jak co dzień niestety. Może wieczór przyniesie trochę uspokojenia. Buziaki ❤️

 

42 minuty temu, Franzprzygidnik napisał(a):

Będzie dobrze 💪

Ale jak już dany lek zaskoczy to działa cały czas i się dobrze czujemy 

 W końcu przestaje działać. Iluż tu osób już to pisało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Mam pytanie,od kiedy biorę pregabaline,to strasznie się mecze przy nawet małym wysilku.Nie raz tak jakby powietrza mi brakowało,I dlatego stałe zmieniam dawki.Sa one od 250 do 450 mg.
Moje pytanie czy to może być skutek uboczny,I czy przy stałej dawce minie?
Biorę jeszcze wenlafaksyna 225mg
Sulpiryd 200mg
Mirtazapina 30 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 16:08, slawas napisał(a):

Witam 
Mam pytanie,od kiedy biorę pregabaline,to strasznie się mecze przy nawet małym wysilku.Nie raz tak jakby powietrza mi brakowało,I dlatego stałe zmieniam dawki.Sa one od 250 do 450 mg.
Moje pytanie czy to może być skutek uboczny,I czy przy stałej dawce minie?
Biorę jeszcze wenlafaksyna 225mg
Sulpiryd 200mg
Mirtazapina 30 mg

Mirta jak dla mnie bardzo dobry lek a co do Pragiola to bierzesz duże dawki więc nie ma się co dziwić że takie objawy Ci powoduje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 14:05, acherontia styx napisał(a):

A relanium nawet nie proponuj bo reaguje paradoksalnie.

 

Ja paradoksalnie reaguję na Lorafen. Zamiast niwelować lęk, to mi go nasila. Zostaje mi alprazolam, ale teraz już nie wymagam brania benzodiazepin za dnia. Jak już potrzebuję się uspokoić w dzień to tylko hydro sobie pozwalam, ale i tak teraz mam zasadę, by nie brać w ogóle już hydroksyzyny. Chcę samemu sobie umieć radzić z lękiem. Bo jeszcze na początku 2022 roku potrafiłem łykać codziennie do 100mg hydro, taki byłem nieogarnięty... Ale terapia i odpowiednie leki na szczęście z czasem zrobiły swoje.

 

Jedyne benzo jakie potrzebuję to nitrazepam na wieczorne ostre lęki, ale to bardzo rzadko, najwyżej raz na 3 miesiące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak muszę zrezygnować z któregoś z leków preato 3 x 75 mg lub brintellixu 5 mg, ponieważ cały czas utrzymuje się ciężkość w klatce piersiowej i uczucie ciężkiego oddechu. I albo powoduje to połączenie tych leków albo któryś z leków? Albo nerwica, tylko ciężko mi ocenić. I myślę że na początek zrezygnuję z preato tzn. najpierw  z dawki w południe, później wieczornej i na końcu porannej i zobaczę jak będzie? Bo do tego leku zawsze mogę wrócić? Tak wiem powinnam najlepiej to z lekarzem skonsultować, i pewnie tak zrobię ale chciałbym poznać też opinię kogoś kto tak miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2024 o 13:45, tarantula napisał(a):

Hej wszystkim!

Czy ktoś brał równocześnie pregabaline i welbox (bupropion).. Czy takie połączenie sie nie gryzie?

o/

tak, zależy od człowieka. I niekoniecznie o połączenie chodzi a o to, jak na Ciebie bupropion będzie działał. Mi nie robił dobrze.

 

W dniu 25.03.2024 o 17:17, Ann par napisał(a):

(...)  Czy ktoś tak ma jak sobie z tym radzić?

 Terapia, relaksacja,. Może EMDR albo jakakolwiek terapia z praca z ciałem

 

W dniu 28.03.2024 o 16:08, slawas napisał(a):

Witam 
Mam pytanie,od kiedy biorę pregabaline,to strasznie się mecze przy nawet małym wysilku.Nie raz tak jakby powietrza mi brakowało,I dlatego stałe zmieniam dawki.Sa one od 250 do 450 mg.
Moje pytanie czy to może być skutek uboczny,I czy przy stałej dawce minie?
Biorę jeszcze wenlafaksyna 225mg
Sulpiryd 200mg
Mirtazapina 30 mg

Przy antydepresantach i przy pregabalinie (SCZEGÓLNIE) spada wydolność. A co dopiero przy odstawieniu, ale to już inna historia. I nie, raczej nie minie. Pregabalinę im dłużej bierzesz, tym bardziej spada wydolność.

 

3 godziny temu, Ann par napisał(a):

I jeszcze zauważyłam jakby widzenie było mniej wyraźne. Czytałam że to może być skutek uboczny pregabliny.?

 

tak. gorsze widzenie, mowa, pamięć, koordynacja ruchowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ann par napisał(a):

Jednak muszę zrezygnować z któregoś z leków preato 3 x 75 mg lub brintellixu 5 mg, ponieważ cały czas utrzymuje się ciężkość w klatce piersiowej i uczucie ciężkiego oddechu. I albo powoduje to połączenie tych leków albo któryś z leków? Albo nerwica, tylko ciężko mi ocenić. I myślę że na początek zrezygnuję z preato tzn. najpierw  z dawki w południe, później wieczornej i na końcu porannej i zobaczę jak będzie? Bo do tego leku zawsze mogę wrócić? Tak wiem powinnam najlepiej to z lekarzem skonsultować, i pewnie tak zrobię ale chciałbym poznać też opinię kogoś kto tak miał?

Brintelix jest mi obcy,  dobrze napisałaś, aby skonsultować to z lekarzem, ja nic nie mogę Tobie, Ann, napisać 😷 bo dostanę bana. Nawet gdyby psychiatra z dalszej rodziny teraz mi cytował swoją opinię, i wysłał nr wykonywania zawodu, to i tak ban. 

Pozdrawiam Cię serdecznie 😁

 Jedynie chyba mogę napisać, że w ulotce każdego leku jest adnotacja, że jeśli coś jest nie tak, to szybka konsultacja z lekarzem lub farmaceutą co do odstawienia leku. O. To oficjalnie z ulotki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×