Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niech mi ktoś mądry doradzi bo zwariuję z bólu. Chodzi o ból przy zapaleniu żołądka, ale zacznę od początku. Od ponad roku przyjmuję pregabalinę, lek Preato 75 mg, są to tabletki. Jak dla mnie lek cudowny jak do tej pory, każdemu (kto pyta) mówię, że uratował mi życie. Wyciszył mi myśli samobójcze w bardzo dużym stopniu, oczywiście somaty których miałam multum, lęki i o dziwo podziałał lekko przeciwdepresyjnie, w tym sensie,  że w końcu coś się zaczyna chcieć w tym życiu, nawet żyć. Wszystko byłoby ok, gdyby nie nawracające od roku bóle przełyku i żołądka, ostatnio nasiliły się tak mocno, dieta nie pomaga. Tu mam pytanie, które zaprząta mi głowę, czy ktokolwiek miał zapalenie żołądka lub przełyk po pregabalinie? Czy to może być wina tabletki, takiej postaci leku? Wykupiłam ostatnio pregabline w kapsułkach (Accord) bo opowiedziałam psychiatrze o tych dolegliwościach. Niestety jak to nerwicowiec boję się zamiany, boję, się, że ten spokój, który uzyskałam utracę, że się zdestabilizuję. Wiem ta sama substancja ale boję się.  Rownież na gastroskopię miałam się zapisać kilka miesięcy temu. Nie wiem jak mam wytrzymać przy tym zabiegu. Tak bardzo się boję i jednocześnie już nie daję rady z bólem żołądka.  Ani gastrolog, ani psychiatra jednoznacznie nie stwierdzili, że może być ten ból spowodowny przez lek. Gastrolog za to drwił sobie ze mnie, szkoda o tym pisać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pellleryna napisał(a):

Witam, niech mi ktoś mądry doradzi bo zwariuję z bólu. Chodzi o ból przy zapaleniu żołądka, ale zacznę od początku. Od ponad roku przyjmuję pregabalinę, lek Preato 75 mg, są to tabletki. Jak dla mnie lek cudowny jak do tej pory, każdemu (kto pyta) mówię, że uratował mi życie. Wyciszył mi myśli samobójcze w bardzo dużym stopniu, oczywiście somaty których miałam multum, lęki i o dziwo podziałał lekko przeciwdepresyjnie, w tym sensie,  że w końcu coś się zaczyna chcieć w tym życiu, nawet żyć. Wszystko byłoby ok, gdyby nie nawracające od roku bóle przełyku i żołądka, ostatnio nasiliły się tak mocno, dieta nie pomaga. Tu mam pytanie, które zaprząta mi głowę, czy ktokolwiek miał zapalenie żołądka lub przełyk po pregabalinie? Czy to może być wina tabletki, takiej postaci leku? Wykupiłam ostatnio pregabline w kapsułkach (Accord) bo opowiedziałam psychiatrze o tych dolegliwościach. Niestety jak to nerwicowiec boję się zamiany, boję, się, że ten spokój, który uzyskałam utracę, że się zdestabilizuję. Wiem ta sama substancja ale boję się.  Rownież na gastroskopię miałam się zapisać kilka miesięcy temu. Nie wiem jak mam wytrzymać przy tym zabiegu. Tak bardzo się boję i jednocześnie już nie daję rady z bólem żołądka.  Ani gastrolog, ani psychiatra jednoznacznie nie stwierdzili, że może być ten ból spowodowny przez lek. Gastrolog za to drwił sobie ze mnie, szkoda o tym pisać. 

Hej. To ciekawe.. myślę że pregabalina może mieć coś wspólnego z bólami żołądka, ja ją biorę jakieś 4 lata, a 3 lata temu miałam zapalenie żołądka z nadżerkami. Wyleczyłam antybiotykiem a od kilku miesięcy znów mam bóle żołądka. Nie czytałam ulotki ale może coś pisze w "skutkach ubocznych'?? a co do gastroskopii moze zapytaj czy jest możliwość o zrobienie badania śpiąc czyli w sedacji?? ja miałam dwukrotnie gastroskopię ale tez na żywca bałabym sie że nie dam rady więc uspali mnie i nic nie czułam, obudzili mnie po 20 minutach. tylko że sedacja już jest płatna przynajmniej u mnie, płaciłam 3 lata temu 270 zł. Jakie masz te bóle żołądka ? występują one na czczo czy po posiłku? u mnie na czczo lub zawsze jak jestem głodna, przechodzi po zjedzeniu czegoś.

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie czy pregabalin może obniżać nastrój? Biorę od miesiąca 75 mg na noc i wcześniej brałam 50 mg jako wspomaganie snu i czuje się bardzo depresyjnie… może dawka jest zbyt mała ale im większa dawka tym ta depresyjnosc  jest większa… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Thaly napisał(a):

Witam, pytanie czy pregabalin może obniżać nastrój? Biorę od miesiąca 75 mg na noc i wcześniej brałam 50 mg jako wspomaganie snu i czuje się bardzo depresyjnie… może dawka jest zbyt mała ale im większa dawka tym ta depresyjnosc  jest większa… 

Pregabalina nie ma wpływu na nastrój, także to nie od niej.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jendreszcz napisał(a):

Pregabalina uzależnia w różnym stopniu, raczej nie mocno. Miliony ludzi miały problem z jej odstawieniem. Szczególnie po nadużywaniu. W UK jest z tym duży problem. Pod kontrolą lekarza raczej jest bezpiecznym lekiem.

Biorę escitalipram dawkę 15 mg i pregalabine 75mg/rano i 150

mg wieczorem , to chyba nie są duże dawki i nie będzie mi ciężko z nich zejść ? Biorę to głównie zanim w pełni się rozkręci Escitalopram , później będę chciał pregalabine odstawić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2023 o 21:32, Edzio35 napisał(a):

Witam byłem u psychiatry łykałem pregabalin 450mg kazała odstawić 150mg mniej czyli rano 75 popołudniu 75 wieczorem 150mg to tego biorę clonazepan od marca brałem 5 mg schodziłem powoli łykam 2 mg włączyła mi lek dulsieva nie wiem jak wyjść uzależnienia szybciej clonazepan lepiej się schodzi nic pregabalin mam ataki paniki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem prege kilka msc na lęk uogólniony 

Mam mieszane uczucia , z jednej strony jestem wdzięczny temu lekowi , wyciągnął mnie z takiego bagna 

Obecnie odstawiony bo po 3msc apetyt był nie do opanowania na tym leku i ogólnie po jakimś czasie czułem się jak debil, brałem głównie 150mg potem 75 , polecam lek ale sam chyba już nie wrócę a jak już to na krótki okres ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2024 o 08:22, hopefully.00 napisał(a):

Brałem prege kilka msc na lęk uogólniony 

Mam mieszane uczucia , z jednej strony jestem wdzięczny temu lekowi , wyciągnął mnie z takiego bagna 

Obecnie odstawiony bo po 3msc apetyt był nie do opanowania na tym leku i ogólnie po jakimś czasie czułem się jak debil, brałem głównie 150mg potem 75 , polecam lek ale sam chyba już nie wrócę a jak już to na krótki okres ;)

 Po predze czujesz się jak debil. Ona nadaje się tylko do odstawki benzo, i uwaleniu się raz na dwa tygodnie. Efekty jak po 0,7 gorzały. I zero kaca na drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie super ja jestem na pregabalin 150 mg nie idzie zejść niżej pogotowie było u mnie znowu ciśnienie 140/90 tętno 112 nogi latały zimne dłonie 15 dni jestem na tej dawce co robić 3 lata robi swoje jest ratunek jakiś bo dulo 30 mg nie hamuję tych ataków całkowicie chcę wyjść z tej choroby psychiatra przepisuje perazin prywatny dulo drugie opakowanie łykam duloksetyna efekt leczniczy słaby pregabalina powoduje ataki nie wiem czy byłaby lepsza paroksetyna na lęki ale obniża dopaminie sulpiryd mam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Happyandsad napisał(a):

@swiatelko899 hej, i jak tam prega na Ciebie działa? (o ile zaczęłaś ją brać)

 

Nie, nie zaczęłam. Czekam na wyniki wszystkich badań bo coś fizycznie tez się u mnie dzieje i dopóki się coś nie potwierdzi/wykluczy to nie chcę brać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2023 o 20:41, rdzaa napisał(a):

Chciałabym oficjalnie pożegnać pregabalinę. Dobrze ją wspominam, dlatego poświęcam post tej dobrej towarzyszce życia. Brałam 2 lata codziennie 75 mg. Dodawała mi energii, spokoju, była jak jakaś witaminka. Płakałam i śmiałam się na niej, normalnie. Wychodziłam dużo do ludzi, bo mi się chciało, i myślę, że to też miało swoje działanie terapeutyczne, bo okazało się, że umiem się odezwać i zachować. 

Teraz biorę sertalinę, więc mi się nie chce.

Pregę musiałam odstawić, bo zaczęła mi po tych dwóch latach zaburzać sen. Nawet 300 mg Trittico nie pomagało. Po ketrelu spałam ale byłam bardzo nie wyspana. Tak samo po mianserynie. Nie miałam pomysłu, co robić, odstawiłam pregabalinę bo mam też podwójne widzenie, myślałam, że od niej. I problemy ze snem minęły.  


/cenzura/ mam dosłownie tak samo kiedyś mi mega pomagała fajnie się spało a teraz jak wezmę wieczorem swoją dawkę to za /cenzura/a nie mogę usnąć po prostu zamiast mnie uśpić to pobudza i ciężko jest spać dlatego powoli będę z niej schodził 

Tylko że jestem obecnie na wyższej dawce 225 i jeśli na 150 będę spał to tak zostanie jeśli nie to 75 jeśli znowu nie to 0 wszystko w zależności jak będę spał bo na tym mi zależy najbardziej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przyjmując pregabaline w dawce 400mg,to czy może po niej klikać w stawach?w szyji,kręgosłupie,kolanach,wszędzie w sumie.

Nigdzie nie wyczytałem o takim skutku ubocznym.

Do niej biorę jeszcze

Wenlafaksyna 225mg

Sulpiryd 150mg

Mirtazapina 30mg.

Często,I dlużo trenuje,hantle,biegam,to może od wysilku fizycznego.

Ale wszystko właśnie się zaczęło jak przepisano mi pregabaline.

A może to wina sulpirydu,bo wiecie wysoka prolaktyna. 

Czy ktoś miał,lub słyszał,by trzaskało w stawach,właśnie po pregabalinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dziś byłem u nowej lekarki 

Wcześniejszej nie ufam 

Ogólnie jestem uzależniony na 100% od alprazolamu (alprox, afobam) opowiedziałem o tym lekarze że lekarz kazał mi stosować codziennie dawkę 1,5mg wręcz tak zalecił i tak brałem od 5 miesięcy teraz jest problem z odstawieniem 

Drugi lek który brałem to mirtazapina (mirtor) 30mg 

Teraz lekarka oczywiście zostawiła mi alprazolam ale abym stawał rano i wieczorem. 

Skarżyłem się na tycie i znaczny przyrost masy więc lekarka zmniejszyła dawkę mirtazapiny na 15mg wcześniej brałem 30mg i właśnie dołączyła preganaline (Preato) na początek pół tabletki później całą 75.

I teraz proszę doradźcie czy przy stosowaniu tej preganaliny mogę dodatkowo przytyć? Czy ten lek powoduje duży wzrost masy ciała i czy rzeczywiście pomoże odstawić leki z grupy benzodiazepin? 

Zestaw mam taki 

Afobam 0,5mg rano i 0,5mg wieczorem 

Mirtazen 15mg wieczorem i 

Preato 75mg wieczorem 

Prosze o jakieś opinie. 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc 

Pozdrawiam 

Najbardziej boje się znów przytyć. 

 

Dieta, siłownia i sport oczywiście u mnie ciągle jest wskazane ale tycie jest nadal. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kamil8890 napisał(a):

I teraz proszę doradźcie czy przy stosowaniu tej preganaliny mogę dodatkowo przytyć? Czy ten lek powoduje duży wzrost masy ciała i czy rzeczywiście pomoże odstawić leki z grupy benzodiazepin? 

Co do przytycia to nie zależy od leku tylko od tego ile będziesz jadł 🤷‍♀️ 

Może pomóc odstawić benzo, ale no to i tak nie będzie całkowicie bezbolesne zejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

Co do przytycia to nie zależy od leku tylko od tego ile będziesz jadł 🤷‍♀️ 

Może pomóc odstawić benzo, ale no to i tak nie będzie całkowicie bezbolesne zejście.

Bezbolesne tzn? 

Póki co mam duży zapas. 

Nowa Pani doktor bardzo profesjonalnie podeszła do sprawy i wypisała 4 opakowania abym właśnie miał aż do kwietniowej wizyty. 

Pisałaś jeszcze o dawce zatem dawka 75mg to dawka powodująca tycie czy nie? Podejrzewam, że stosowałaś dany lek, lub słyszałaś o nim. 

Mnie martwi ta mirtazapina 30mg...

Ale to wątek o preganaline więc na niej chciałbym się skupić, doktor poza "zejściem z benzo" nie doprezycowała za bardzo jak ona działa. 

Myślę że moja "nadwaga" potęguje niestety mój lęk i brak pewności Siebie. 

Nie jestem "gruby" bo sporo chodzę na siłownię ale jednak twarz, brzuch i tkanka tłuszczową ciężko zrzucić i jestem w 100% przekonany że to właśnie leki a teksty innych osób typu "kiedyś lepiej wyglądałeś" "chorujesz na coś, bo tyjesz w oczach" niestety ale nie pomaga przy nerwicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil8890 napisał(a):

Pisałaś jeszcze o dawce zatem dawka 75mg to dawka powodująca tycie czy nie?

Ludzie, nauczcie się w końcu, że to nie lek w magiczny sposób powoduje tycie, tylko żarcie więcej niż zapotrzebowanie energetyczne. Jak będziesz jadł więcej niż wynosi Twoje zapotrzebowanie to przytyjesz, nie to nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×