Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zacząłem od 75 pregi i po kilku dniach wszedłem na 150, jedyne skutki uboczne to zaburzenia pamięci i trzy dni głębokiego dołu ale to chyba od odstawiania sertraliny.

A co myślisz o moklobemidzie do pregabaliny? Podobno dobrze działa na lęk społeczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... za 3 tygodnie mam wizytę u psychiatry. Już nie chce tego leku. Dziś nie umiałam napisać to co myślę! Mialam mysl w głowie ale nie potrafiłam jej sformuowac :(

nie potrafię słowami wyrazić swoich myśli. Mial ktos tak???

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2023 o 17:46, Cynos napisał(a):

A co myślicie o dorzuceniu buspironu do pregabaliny?

We wtorek mam wizytę u mojego psych i chcę żeby mi coś dorzucil do pregabaliny której postanowiłem dać szansę, a sama preg nie wystarczy. Na lęk uogulniony działa dobrze w moim przypadku ale po odstawieniu sertraliny wzmocnił się społeczny.

Nie mogę doradzić bo nie znam tego leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2023 o 10:07, zarr napisał(a):

Dziś nie umiałam napisać to co myślę! Mialam mysl w głowie ale nie potrafiłam jej sformuowac :(

nie potrafię słowami wyrazić swoich myśli. Mial ktos tak???

Ja co dzień do południa miałem tak że samo myślenie było ogromnym wysiłkiem, w tym tygodniu ten lek przestał całkowicie działać na mnie, może dlatego że od poniedziałku biorę zamiennik, jakąś pragiolę.

Od jutra zaczynam odstawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cynos napisał(a):

Ja co dzień do południa miałem tak że samo myślenie było ogromnym wysiłkiem, w tym tygodniu ten lek przestał całkowicie działać na mnie, może dlatego że od poniedziałku biorę zamiennik, jakąś pragiolę.

Od jutra zaczynam odstawiać.

To dobrze ze odstawiasz ciekawe czy faktycznie po odstawieniu ten objaw się skończy.oby! 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zarr napisał(a):

To dobrze ze odstawiasz ciekawe czy faktycznie po odstawieniu ten objaw się skończy.oby! 

Pozdrawiam 

No właśnie w tym tygodniu prega przestała działać i ten objaw się skończył, wróciły lęki a odeszły uboki.

Ja od dwóch lat mam problemy z koncentracją i pamięcią a prega mocno to pogłębiła, a jak to było u ciebie przed tym lekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2023 o 23:48, Cynos napisał(a):

No właśnie w tym tygodniu prega przestała działać i ten objaw się skończył, wróciły lęki a odeszły uboki.

Ja od dwóch lat mam problemy z koncentracją i pamięcią a prega mocno to pogłębiła, a jak to było u ciebie przed tym lekiem?

Zanim zaczęłam brać Pregabaline brałam inny lek i dziś widzę ze on był lepszy. Potem zmienił się lekarz psychiatra kazał odstawić i przepisał prege.  Myślę że mogłabym się czuć lepiej. Nadal ciągle mam lęki.  Jedynie nie mam objawów somatycznych. Ale lęki są.  Boje sie isc sama na spacer, więc nie chodzę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2023 o 17:24, zarr napisał(a):

Zanim zaczęłam brać Pregabaline brałam inny lek i dziś widzę ze on był lepszy. Potem zmienił się lekarz psychiatra kazał odstawić i przepisał prege.  Myślę że mogłabym się czuć lepiej. Nadal ciągle mam lęki.  Jedynie nie mam objawów somatycznych. Ale lęki są.  Boje sie isc sama na spacer, więc nie chodzę.

Musisz pogadać z psychiatrą żeby dorzucił ci coś do pregi albo zmienił ją na co innego, ale też żeby wyjść z nerwicy musisz nad tym pracować, ciężko to robić skoro emocje wyłączone są całkowicie przez lek. Ja już odstawiłem prege z dnia na dzień bez żadnych objawów, psychiatra przepisał mi wortioksetynę, niby esesraj bez skutków ubocznych, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cynos napisał(a):

psychiatra przepisał mi wortioksetynę, niby esesraj bez skutków ubocznych, zobaczymy.

Ja na wortio nie miałam totalnie żadnych skutków ubocznych. Ona też jest fajna, bo ją można odstawić z dnia na dzień, bez żadnego problemu, nie to co inne SSRI.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie wyżej o problemach po Pregabalinie. Mieliście je od samego początku czy też pojawiły się po jakimś czasie? Fakt, że ja biorę ją doraźnie. Jednak coraz częściej myślę aby rozpocząć codzienne dawkowanie. Jak do tej pory daje mi ona same plusy. Lepszy sen nocą, lepsze samopoczucie, chcę więcej rozmawiać i łatwiej, lepiej mi to wychodzi. W pewien sposób aktywizuje, ale to może wynikać z poprawy ogólnego samopoczucia, dlatego przyjemniej mi się robi różne rzeczy. Po doraźnej dawce staję się jakby lepszym sobą. Zazwyczaj brałem 150mg, ale od pewnego czasu zmniejszyłem do 75mg. Efekty nie są może już tak dobre, ale wciąż czuję się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Happyandsad napisał(a):

Piszecie wyżej o problemach po Pregabalinie. Mieliście je od samego początku czy też pojawiły się po jakimś czasie? Fakt, że ja biorę ją doraźnie. Jednak coraz częściej myślę aby rozpocząć codzienne dawkowanie. Jak do tej pory daje mi ona same plusy. Lepszy sen nocą, lepsze samopoczucie, chcę więcej rozmawiać i łatwiej, lepiej mi to wychodzi. W pewien sposób aktywizuje, ale to może wynikać z poprawy ogólnego samopoczucia, dlatego przyjemniej mi się robi różne rzeczy. Po doraźnej dawce staję się jakby lepszym sobą. Zazwyczaj brałem 150mg, ale od pewnego czasu zmniejszyłem do 75mg. Efekty nie są może już tak dobre, ale wciąż czuję się lepiej.

Dopiero po kilku latach brania Pregabaliny pojawiły się skutki uboczne. Czyli doraźnie tez ci pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cynos napisał(a):

Musisz pogadać z psychiatrą żeby dorzucił ci coś do pregi albo zmienił ją na co innego, ale też żeby wyjść z nerwicy musisz nad tym pracować, ciężko to robić skoro emocje wyłączone są całkowicie przez lek. Ja już odstawiłem prege z dnia na dzień bez żadnych objawów, psychiatra przepisał mi wortioksetynę, niby esesraj bez skutków ubocznych, zobaczymy.

Staram się. Oglądam a raczej słucham na you tube jak wyjść z nerwicy jak działa ten cały mechanizm,  ale fakt faktem lęk jeszcze jest i za 2 tygodnie mam psychiatre to jej powiem nich co innego może przepisze. Dobrze ze udało Ci się odstawić ją bez problemu 

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Happyandsad napisał(a):

Piszecie wyżej o problemach po Pregabalinie. Mieliście je od samego początku czy też pojawiły się po jakimś czasie

U mnie problemy pojawiły się po kilku dniach, ale u ciebie nie muszą się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

Ja na wortio nie miałam totalnie żadnych skutków ubocznych. Ona też jest fajna, bo ją można odstawić z dnia na dzień, bez żadnego problemu, nie to co inne SSRI.

Na paroksetynie wytrzymałem pół roku, więc mam nadzieję że nie będę musiał szybko odstawiać z powodu uboków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zarr napisał(a):

Staram się. Oglądam a raczej słucham na you tube jak wyjść z nerwicy jak działa ten cały mechanizm,  ale fakt faktem lęk jeszcze jest i za 2 tygodnie mam psychiatre to jej powiem nich co innego może przepisze. Dobrze ze udało Ci się odstawić ją bez problemu 

A prubowałaś psychoterapi?

Moim zdaniem leki powinny iść w parze z terapią, wtedy są dużo większe szanse na wyjście z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cynos napisał(a):

A prubowałaś psychoterapi?

Moim zdaniem leki powinny iść w parze z terapią, wtedy są dużo większe szanse na wyjście z tego.

Miałam 11 lat temu. A drugą przed pandemią ale pani psycholog przerwała z powodu pandemii. Potem półtora roku temu gdy chciałam wznowić to psycholog już nie chciała kontynuować ze mną terapii bo jestem nie zaszczepiona. I teraz znów szukam gdzieś terapii.  Ehh

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Happyandsad napisał(a):

Piszecie wyżej o problemach po Pregabalinie. Mieliście je od samego początku czy też pojawiły się po jakimś czasie?

Stosowałem 150 mg dwa razy dziennie przez blisko 2 miesiące z dobrym rezultatem. Pewnie używałbym jej dłużej ale nagle pojawiły się poważne skutki uboczne. Równolegle brałem już od kilku lat kwetiapinę/promazynę w dużych dawkach wyłącznie na spanie i gdy wdrożyłem pregabalinę po pewnym czasie zacząłem mieć objawy parkinsonizmu i to bardzo silne. Dostałem również dwóch ataków padaczki, więc u mnie było bardzo nieciekawie. Myślę jednak, że winę ponoszą tutaj neuroleptyki, które brane przez tak długi czas w dawkach 100-200 mg doprowadziły do pewnych zmian w mózgu. Pregabalina tylko je wyzwoliła. Ona sama zresztą może wywołać objawy pozapiramidowe (m. in. parkinsonizm, akatyzja, dyskinezy i inne paskudztwa).

 

Komuś, że tak się wyrażę nie skażonemu innymi lekami (bo leki p-psychotyczne to jednak twarda, gruba chemia stworzona dla osób często niepoczytalnych, nie mających kontaktu z rzeczywistością i nikt mi nie wmówi, że to jakieś nowoczesne leki nowej generacji działające nasennie, przeciwlękowo czy aktywizująco. Przeciwpsychotyki zostały zaprojektowane po to, żeby ludzi chodzących po ścianach unieruchomić, albo grzeczniej - uspokoić) pregabalina może dużo pomóc. W dodatku nie trzeba czekać na jej działanie kilka tygodni, czy miesięcy.

 

Są jednak osoby, które już od pierwszej dawki czują się źle (jakieś drgawki, nadpobudliwość). Wtedy wiadomo, że to nie jest lek dla niej. Jeżeli działa tak samo przez dłuższy czas, są niewielkie szanse na pojawienie się skutków ubocznych innych niż wzrost tolerancji (co raz słabsze działanie), czy uzależnienie fizyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema , dostałem na ostatniej wizycie luźna propozycję od psychiatry spotencjalizowaniem leczenia dodaniem pregi ,zastanawiam się bo opinie są bardzo podzielone w tym temacie , głównie chodzi o redukcję napięcia i niepokoju bo esci w dawce 20 mg to mam wrażenie że lykam jak cukierki a jedyne co czuje to przyjebanie psychiczne że wszystko robię jak robot , chciałem też zahaczyć temat o jakiś neuroleptyk ale sam już niewiem , głównie to mi doskwiera że to życie się toczy a ja niemam totalnie na nic chęci, daje jeszcze szansę esci na max dawce z 1.5 miesiąca bo wtedy akurat wizyta u doktora , zastanawiam się tylko nad pregabalina , wiadome każdy jest inny i niewiadomo jak zareaguje na te prochy ale może ktoś podzieli się doświadczeniami związanymi z tym lekiem. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 24.05.2023 o 07:26, Regular. M napisał(a):

Dzisiaj nastrój lepszy, więc chyba będzie lepiej, wczorajszy tragiczny nastrój wynikał chyba z tego że pominąłem dawkę pregabaliny, nie wiedziałem że tak to rozwala człowieka. 

Początkowo sądzono, że pregabalina jest bezpiecznym, nieuzależniającym lekiem. Jednak z czasem okazało się, że jest inaczej oraz, że posiada ogromny potencjał nadużycia. Są osoby, które używają terapeutycznie dawek 600-1500 mg na dobę i dla nich łatwiej byłoby odstawić heroinę, czy jakiekolwiek benzodiazepiny. Chociaż jest duża część osób nie mających problemów z odstawieniem tego leku.

 

Objawy uzależnienia fizycznego od pregabaliny to:

- depresja (z myślami samobójczymi lub bez)

- stany lękowe

- sztywność i bóle mięśni

- bezsenność

- mdłości, wymioty

- biegunka

- pocenie się

- dreszcze

W cięższych przypadkach występują halucynacje, dezorientacja, tachykardia, padaczka (potencjalny, nagły zgon) oraz delirium (znany jest przypadek kiedy staruszek na odstawce pobił całą swoją rodzinę i oddział ratunkowy).

 

Mimo wszystko uważam, że warto dać szansę pregabalinie ponieważ z reguły jest dobrze tolerowana i przede wszystkim skuteczna, choć z moich obserwacji wynika, że reakcje paradoksalne występują częściej niż np. w przypadku benzodiazepin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2008 o 19:32, del napisał(a):

a doklandiej mowiac zwiekszenie ilosc GABA powoduje zmniejszenia neuroprzekaznictwa... z 1 strony dobrze z 2 zle zalezy od osoby i jej konfiguracji w mozgu...

tak dzialaja benzodiazepiny..

możesz rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy łączył ktoś pregę z wellbutrinem, dostałam pregę na noc 75 mg, ale tez mam tak, ze na mnie małe dawki działają i nawet melisa zwykła mnie trochę uspokoi, wcześniej byłam 8 lat na setalofcie, ale wiadomo w tozny h dawkach zależy jak było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, obecnie biore Paroksetyne 40 mg, jej dzialanie zaczelo slabnac, wiec lekarz przepisal mi Prege , mam straszne uboki , od tygodnia biore tylko 75 mg, pozniej mam zwiekszac,nie moge jesc, bicie serca straszne, leki sie pojawily, drzenie jakies w srodku.Biore ta Paroksetyne 40 mg i wieczorem Prege 75 mg.CzekAm az uboki przejda...ale jest bardzo trudno.Lecze sie na nerwice lekowa...Czy takie polaczenie jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2023 o 15:12, Goya 77 napisał(a):

I moje cisnienie krwi spada 100 na 50 co ja mam robic? to dopiero tydzien brania,,,juz nie chce myslec co bedzie dalej,

Jak mam nie lepiej u mnie było pogotowie uczucie tracenia przytomności drżenia niepokój senność pijany chód 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×