Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.03.2023 o 10:06, Samniewiem napisał:

Jak się wspomogę afobamem, to umrę bardzo, czy tylko trochę skoro to te same receptory? I ile to się ewentualnie umiera mniej więcej czasu?

Nie umrzesz w ogóle. Może sobie długo pośpisz. A może na nieświadomce zaczniesz odpierdzielać głupoty.

Poza tym alpra i pregaba działają na inne receptory. Alprazolam - GABA, pregabalina - receptory kanałów wapniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam biorę Pregabalinie ponad rok teraz zwiększyli mi się ataki paniki więc biorę trzy tabletki po 150mg sumie 450mg czy przy włączeniu trzeciej tabletki mogą być skutki uboczne czy nerwica może zwiększać tętno na 170 czuć umieranie w głowie cały się trząść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Z jakimi innymi antydepresantami łączycie Pregabaline? 

Doraźne ten lek ratuje mi sens życia, bo mam ochotę coś robić zamiast leżeć. Dlatego myślę aby znów spróbować brać go regularnie. Jednak sama prega raczej nie będzie dobrym wyborem. 

Raz brałem z Paroksytyną, ale sam nie wiem... odnosiłem wrażenie, że trochę jakby źle współgrają. 

Teoretycznie powinno być okej, bo Paro zabiera lęki, a Prega również uspokaja i aktywizuje. Może warto spróbować raz jeszcze. 

A jak jest u was? Czujecie się dobrze na jakimś połączeniu z tym lekiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Czy ktoś miał stany depresyjne z myślami sam9bójczymi i problemy z pamięcią po tym leku? Schodzę z sertraliny od 3tyg biorę jakieś 20mg (niecałe pół tabletki), pregabalinę biorę od 2 tyg, od kilku dni jestem na dawce 150 rano/wieczór.

Nie zauwarzułem żadnego działania tego leku, oprucz ogłupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może te negatywne odczucia są spowodowane odstawianiem Sertraliny. Problemy z pamięcią po Pregabalinie to częsty problem, ale raczej po dłuższym stosowaniu z tego co można zauważyć po opiniach innych ludzi. Nie za wysoka dawka dla Ciebie? Może lepiej byłoby zostać na 75x2 albo 150 +75 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko się czuje na Predze.Jakas ogłupiała jestem, zapominam niektóre rzeczy,na lęki też jakoś u mnie specjalnie nie działa.Biore z paroxetyna

Sama paro chyba lepiej działa.Prege biorę od 2 miesięcy. Od miesiąca 225 mg/doba.Pobiore jeszcze trochę i zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Happyandsad napisał:

Być może te negatywne odczucia są spowodowane odstawianiem Sertraliny. Problemy z pamięcią po Pregabalinie to częsty problem, ale raczej po dłuższym stosowaniu z tego co można zauważyć po opiniach innych ludzi. Nie za wysoka dawka dla Ciebie? Może lepiej byłoby zostać na 75x2 albo 150 +75 ;)

Teraz Też myślę że to skutek schodzenia z  sertraliniy, takiego nastroju chyba w życiu nie miałem, cieszyłem się życiem i nagle taki dół trzydniowy i lęki. Wszedłem spowrotem na pół tabletki ale muszę ją czymś zastąpić (zerowe libido na pełnej dawce 50)

A esesraje nie wchodzą w grę, przerobiłem już paro, esci i sertraline.

Pregabaline biorę 2x75 , źle to napisałem a nie potrafię edytowac postu.

Z pregabaliną chyba się pożegnam, jeszcze poczekam z tydzień bo nie jestem w stanie pracować do południa,

czuję się jakby mój mózg pracował na 20%.

Pytalem psychiatry jak mi to przepisywał czy ten lek wpływa na pamięć i koncentrację bo mam z tym problem to powiedział że absolutnie nie a na forum wyczytałem że to częsty skutek uboczny, i jak tu ufać lekarzom?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zarr napisał:

Z ciekawości przeczytałam sobie ulotkę i tam jest taki objaw wymieniony: "trudności ze znalezieniem właściwych słów"

Ja chyba zrezygnuję z tego leku, ze mną jest już lepiej, ale na taki skutek uboczny ja się nie zgodzę, mam zbyt odpowiedzialną pracę żeby czegoś zapominać.

Sprubuję namówić lekaża na buspiron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cynos napisał:

Ja chyba zrezygnuję z tego leku, ze mną jest już lepiej, ale na taki skutek uboczny ja się nie zgodzę, mam zbyt odpowiedzialną pracę żeby czegoś zapominać.

Sprubuję namówić lekaża na buspiron.

Rozumiem. Też bym zrezygnowała ale ten lek ma 3 zastosowania i mi pomagają te 3, bo i na nerwobóle działa  i zapobiega padaczce która może mi grozić (lecze sie też neurologicznie)..pogadam z lekarką może zmieni ten lek na inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zarr napisał:

Rozumiem. Też bym zrezygnowała ale ten lek ma 3 zastosowania i mi pomagają te 3, bo i na nerwobóle działa  i zapobiega padaczce która może mi grozić (lecze sie też neurologicznie)..pogadam z lekarką może zmieni ten lek na inny, na lęki tak w 100% na mnie nie działa. Najgorsze to co pisałam wczoraj.. zapominanie albo  nie wiem jakich słów użyć. Oczywiście nie wszyscy mogą mieć ten skutek uboczny bo wcześniej nie miałam tego tylko od kilku miesiecy dopiero

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore pregabaline od poltora roku.Jest to dla mnie bardzo dobry lek.Do plusow naleza : uspokojenie,lepszy nastroj,szybsze myslenie,dobry sen, brawura,wieksza odwaga, wiecej sil.Do minusow:TYCIE,przytylan 15 kg Mimi diet nie chudne,mimio szybszego myslenia dosc czesto wieczorem nie dokladnie pamietam co robilam,to znaczy pamietam ale wieke rzeczy mi umyka .Olewatorstwo nie przejmowanie sie zbytnio konsekwencjami .Nie sa to powazne sprawy,ale jednak...Do tego biore escitil tyle Sami czasu.Moj lekarz twierdzi ze to zamrozenie uczuc jest przez escitil.Przepisal mi teraz welbox ,asertin I kazal odstawic prege w sumie z dnia na dzien.Mowil,ze moge BRAC 75 pregabaline,zanim tamte leki zaczna dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma34 może pomoże, ale i tak sam lek PRAWDOPODOBNIE nie załatwi sprawy. Mi złagodził objawy na tyle, że mogłem konfrontować się z lękami i nawet wyzdrowiałem, ale napiłem się alko i wskoczył mi nowy objaw, pokonałem go, po 3 miesiącach euforii, znowu napiłem się alko (jakoś tak mam, że nie uczę się na błędach xd ) i teraz znowu mam problem, ale wiem, że go pokonam i tym razem się nie napije do końca życia 🙂:( Z doświadczenia wiem, że Viktor z zaburzeni.pl daje super rady i pokazuje, chyba jedyną słuszną drogę

https://www.zaburzeni.pl/ryzykowanie-istota-nerwicy-dystans-leczenie-t4106.html Ogarnij temat bo warto.

Edytowane przez Żyćko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. przeglądam forum od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz odważyłam sie napisać. Biore pregabalin, zaczęłam od małej dawki 25mg rano i wieczorem, potem 50 i teraz jestem czwarty dzień na 75 i jest masakra. wcześniej na mniejszych dawkach czułam sie o wiele lepiej, teraz mam okropne zawroty głowy, jestem troche senna i tak jakby mi coś siedziało na klatce piersiowej, ogólnie zamulona.  Wizyte u lekarza mam dopiero 15 maja, to mi przejdzie? lek się wkręca czy źle na niego reaguję? miał ktoś tak? po miesiącu brania pregabaliny mam dołączyć coaxil 3x dziennie. Miał ktoś takie doświadczenia podobne? troche nie bardzo mi sie to podoba bo musze pracować, mam zmiany po 12h a męczę sie strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalina działa od razu i nie potrzebuje czasu jak leki z grupy SSRI. 25 mg to bardzo mała dawka, ja zacząłem od 150 mg i czułem dużą poprawę. Zaburzenia lękowe ustąpiły i mogłem lepiej funkcjonować oraz lepiej spałem. Nie odczuwałem też żadnych skutków ubocznych. Jeśli czujesz się źle po 75 mg pregabaliny, która jest niewielką dawką, myślę że ten lek nie jest dla ciebie i nie ma co brnąć w niego dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fobic napisał:

Pregabalina działa od razu i nie potrzebuje czasu jak leki z grupy SSRI. 25 mg to bardzo mała dawka, ja zacząłem od 150 mg i czułem dużą poprawę. Zaburzenia lękowe ustąpiły i mogłem lepiej funkcjonować oraz lepiej spałem. Nie odczuwałem też żadnych skutków ubocznych. Jeśli czujesz się źle po 75 mg pregabaliny, która jest niewielką dawką, myślę że ten lek nie jest dla ciebie i nie ma co brnąć w niego dalej.

No właśnie u mnie tak było na tych małych dawkach, było ok,  spie tez dobrze, ale w ciągu dnia po 75mg była masakra. Dzisiaj wezme 50mg zobaczymy. Generalnie powiedziałam lekarzowi na wizycie ze nie brałam nigdy żadnych leków i może warto zaczac od takich najsłabszych. Wychodzi na to ze jednak nie. Dziekuje za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o dorzuceniu buspironu do pregabaliny?

We wtorek mam wizytę u mojego psych i chcę żeby mi coś dorzucil do pregabaliny której postanowiłem dać szansę, a sama preg nie wystarczy. Na lęk uogulniony działa dobrze w moim przypadku ale po odstawieniu sertraliny wzmocnił się społeczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buspiron raczej może wzmocnić np wenlafaksyne ale pręgę? No nie wiem . Na pewno prega dobra na odstawianie paro . Co prawda i tak daje w kość strasznie ale cokolwiek łagodzi . Mnie np 25 pregi trochę łagodzi objawy a więcej to dramat. Kiedyś 150 na wstęp dali mi to to samo co wódki pół litra na łeb. Plączący się język,wzrok mętny i marzenie by leżeć bo siedzieć zbyt trudno było. Na 25 lekkie rozluźnienie nic więcej ale czasem to przeważa by wstać i coś działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×