Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Psychoanalepsja_SS

Użytkownik
 • Zawartość

  2016
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Cześć. Współczuję, zwłaszcza, że nie możesz słuchać muzyki na słuchawkach . Czy to jest wciąż ta sama melodia? Może udałoby się ją "zneutralizować" poprzez słuchanie czegoś monotonnego, np. dźwięków binauralnych? Z drugiej strony również kiepsko by było, gdybyś potem zamiast melodii słyszała to buczenie.
 2. Rozumiem. To super, że udało Ci się znaleźć coś, co w takim stopniu Ci pomaga.
 3. Czy to jakiś specjalistyczny ośrodek w kierunku ADHD? Pojechałeś tam konkretnie w tym celu, czy mieszkasz w Szwajcarii? A atomoksetynę może próbowałeś?
 4. Witaj! Jak wyglądała Twoja ścieżka diagnostyczna? Robili Ci jakieś testy typu Moxo? Jak rozumiem, oprócz B3 nie zażywasz innych leków? Pozdrawiam.
 5. Psychoanalepsja_SS

  Nerwica lekowa

  To skandaliczne lekceważenie pacjenta... Nie wiem, jak długo w takim gabinecie umiałbym utrzymać maskę kulturalnego człowieka.
 6. Psychoanalepsja_SS

  Nerwica lekowa

  Lekarze, czyli psychiatrzy, tak? Nie chcą wypisać Ci leków uspokajających na objawy?
 7. Nieeee, spokojnie :). Ja po prostu zapytałem się, bo wiele zachowań rówieśniczych wobec mnie, kiedy chodziłem do szkoły, to były gówniarskie odzywki, które bardzo wtedy brałem do siebie, no i myślałem, że może mogłaś mieć podobnie. Pisząc ten komentarz nie wiedziałem również, że: Gówniażeria potrafi być okrutna wobec dzieci, które troszkę się różnią od innych (sam przez to przechodziłem; choć wiele sytuacji było przeze mnie nadinterpretowanych, w nawiązaniu do czego wspomniałem o "koleżeńskich docinkach", to było też dużo gnojenia, zwłaszcza w gimnazjum). Czy rodzina również stosowała wobec Ciebie przemoc fizyczną? A jak z tym wrażeniem, że ktoś jest w Twojej głowie/Twoim mieszkaniu? To zdecydowanie... Jasne. W razie czego, pisz śmiało. Jeszcze tylko raz wrócę do tematu, który poruszyłaś - naprawdę nie było moją intencją zasugerowanie, że to, czego doświadczyłaś od rówieśników/-czek nie stanowiło przemocy.
 8. Ja tego pojęcia nigdy do końca nie rozumiałem, nie potrafiłem zdefiniować i boję się kogokolwiek tak określić... Czym się ta wredność objawiała? Czy nie były to może po części z ich strony próby zaangażowania Cię poprzez koleżeńskie docinki? To nie brzmi sympatycznie. O ile samo postrzeganie złych intencji, obawa przed wykorzystaniem lub wrednością to często domena nerwicy, to dalsze Twoje symptomy faktycznie wyglądają na trochę psychotyczne. Może reszta symptomów, np. ten brak motywacji do "dbania o siebie" , to również coś w stylu objawów negatywnych? Hm.
 9. Co jest ciekawe, bo teleporady powinny były udrożnić troszkę system, tak mi się przynajmniej wydaje.
 10. Oki. A jak kontakty towarzyskie, osoby w Twojej miejscowości poza rodziną?
 11. Ostatnio występowało u mnie bardzo rzadkie (jak na mnie) zjawisko myśli s z układaniem planu, czyli konkretne, nie "abstrakcyjne". Plan "na kiedyś", ale było ciężko.
 12. Może lekarze po prostu więcej leków wypisują? No i może też ludzie przestają się bać "lekarza dla świrów" i częściej chodzą? Zanotowałem dłuższe terminy do mojej lekarki.
 13. To dziwna relacja, pomieszanie ról, brat z takiej relacji może nie wyjść "bez uszczerbku"... To przykre, kiedy okazuje się, że losowe osoby okazują Ci więcej serca, zainteresowania, życzliwości i troski niż ci, do których to przede wszystkim te role należą. Z drugiej strony dobrze, że coś miłego Cię spotkało. Czy bałaś się podczas zgubienia? Nie powinnaś na to patrzeć z perspektywy rzekomej głupoty, która doprowadziła do takiej sytuacji. Takie sytuacje się zdarzają, u niektórych rzadziej, bo są z natury bardziej ostrożni. Nie uważam tego za głupotę - nie o wszystkim pomyślisz, nie przed wszystkim się zabezpieczysz zawczasu, ważne, żeby wyciągać z takich sytuacji lekcje na przyszłość i podejmować środki zapobiegawcze przy następnych okazjach. Fajnie też traktować takie przeżycia jak przygody. Co przyczynia się do słabszego odczuwania pustki w domu rodzinnym? To, że rodzice, mimo że nie wywiązują się ze swoich rodzicielskich obowiązków, są obok jako żywe istoty? Brat?
 14. Czemu miałaby Ci tak powiedzieć? Sugestie możesz zgłosić. On jako psychiatra może Ci dać do wypełnienia jakieś kwestionariusze, testy, które dadzą mniej subiektywny ogląd. Myślę, że to kwestia woli i ochoty lekarza. Wielu niestety woli przepisać lek i jak najszybciej "pogonić" pacjenta. Jakie są jego relacje z rodzicami? Mi również miło. Cieszę się, że jesteś w stanie się otworzyć na forum.
×