Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Bonsai wróciłem, bo czułem że muszę. Dudę poparli też młodzi.Zobaczymy, co dla nich zrobi.Moja rodzina,była za Komorowskim.

A mam dowód,że nie cała wieś za Dudą.Gdy byłem u psycholożki (ładna o 40), dwie pielęgniarki z recepcyj.Ze wsi, po 50 były za Komorowskim..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dudę poparło 67% studentów a jeszcze 5-10 lat temu prawie każdy studentem był za Tuskiem i PO. A większość studentów religijna nie jest podejrzewam że co trzeci to ateista, agnostyk który jednak wolał Dudę od skompromitowanego i ciamajdowatego Bronka i nawet straszenie średniowieczem i państwem wyznaniowym nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu to napisałam? Po prostu widzę, że teraz wszyscy się będą przymilać do Dudy, żeby im to czy tamto dał, a wcześniej, to tylko Bronek i Bronek ( nie ja pierwsza użyłam tego określenia... nie piszę również o nim per Komoukraiński, jak niektórzy ). Ja w przeciwieństwie do wielu mam szacunek do odmienności, ale do obłudy już nie!

 

Jacy niektórzy? Tylko ja tak piszę o Komoukraińskim "Komoukraiński".

Nie chciałam wskazywać palcem, bo to nieładnie :mhm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu to napisałam? Po prostu widzę, że teraz wszyscy się będą przymilać do Dudy, żeby im to czy tamto dał, a wcześniej, to tylko Bronek i Bronek ( nie ja pierwsza użyłam tego określenia... nie piszę również o nim per Komoukraiński, jak niektórzy ). Ja w przeciwieństwie do wielu mam szacunek do odmienności, ale do obłudy już nie!

 

Jacy niektórzy? Tylko ja tak piszę o Komoukraińskim "Komoukraiński".

Nie chciałam wskazywać palcem, bo to nieładnie :mhm:

 

Ja się tego nie wstydzę, to jest moją dumą, że nazywam sprawy po imieniu. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i TVN spuścił z tonu, co za odmiana. Jakie reportaże o pierwszej damie i jej córce. Pochanke nawe dzisiaj stawała bardziej za posłami PiS niż PO.

A największym przegranym tych wyborów jest Karolak, cały swój dorobek, wizerunek któy tworzył latami zaprzepaścił w ciąg 3o min wystąpienia u Lisa. I chociaż minął tydzień od tego feralnego nagrania, i chociaż jest już po wyborach na facebooku nadal lżą z niego. No i cieszy mnie pstryczek dla Wojewdykiego, który myślał już, że ma ogromną siłę sprawczą w tych wyborach i że ma mega oddziaływanie na młodych., a tu młodzi poszli na Dudę. No i młodzi nie tacy głupi i nie dają sie wodzić tym pokemonom z tv za nos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.K.M.

 

Teraz zobaczymy, co zrobi Prezydent-Elekt? Ma kilka miesięcy, by walczyć z Układem. Oczywiście NIC nie zrobi – podobnie jak nic nie zrobił mający pełnię władzy Jarosław Kaczyński. Ci ludzie potrafią tylko krzyczeć o Walce z Układem – ale w rzeczywistości Jarosław Kaczyński, który nie miał nawet niedawno rachunku bankowego, nie ma najmniejszego pojęcia, jak ten Układ działa. Wielki Business będzie robił PiSmenów w konia dokładnie tak, jak robił to z labourzystami pół wieku temu w Anglii: labourzyści uchwalali lewicowe ustawy – a naród biedniał, zaś po Londynie jeździło coraz więcej „Rolls-Royce”-ów

A poza tym ludzie ci nie naruszą zasad Okrągłego Stołu, nie naruszą zależności od Brukseli – ani od Waszyngtonu. Będą prowadzili (o ile takie będą szły sygnały z Tel Avivu i z Waszyngtonu) politykę anty-rosyjską, prowadzącą być może do III Wojny Światowej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się pogodzić z werdyktem mieszkańców wsi, tam bowiem Duda miał największe poparcie i jakoś żyć.

Co masz do ludzi ze wsi?

 

A dyskusje z ludźmi o rozwiniętym pniu mózgu, ale bardzo słabo funkcjonującym płacie czołowym można olać. To nie ma sensu.

Uważasz, że takie wypowiedzi są w porządku... a jak obrażałeś wczorajsze święto to było w porządku? Liczę na jakieś wyjaśnienie!

 

Wybory pokazują ponadto, że mój pomysł z podzieleniem tego kraju na dwa odrębne byty jest godny rozważenia. :)

Jedno mądre stwierdzenie :great:

 

jetodik, Duda i cięte riposty? No proszę Cię, takie pionki Kaczyńskiego zjada się na śniadanie (czasem się opłaca, mimo późniejszej niestrawności).

Daj już spokój z tą dyspepsją, bo to się robi niesmaczne :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

-współpracować z opozycją

Z tymi pajacami :lol: ? Jakby robił wszystko, co mu każą, to nic się nie zmieni :bezradny:

 

 

edycja postu działa cuda.... wcześniej napisałaś z debilami... i smiesz komuś wytykać obrażanie innych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranjani, jak widzisz umiem stonować swoją wypowiedź, a to o czymś świadczy :!:

 

neon, skąd ten cytat? Nie uważam Komorowskiego za fanatyka... żeby być fanatykiem to trzeba mieć charyzmę, której temu panu brakuje :?

 

A cóż, edycja postu jest do tego stworzona, żeby móc coś poprawić, zmienić, a to czy ktoś z tej opcji korzysta, to tylko jego sprawa :mhm:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz do ludzi ze wsi?

Wyciągasz zbyt pochopne wnioski, nie mam nic do ludzi ze wsi. Uważam tylko, że są oni bardziej podatni na to, co mówi ksiądz z ambony (często to jedyny budynek we wsi), łatwo tych ludzi przekupić obietnicami bez pokrycia itp. Czyli elektorat Dudy jak nic.

Uważasz, że takie wypowiedzi są w porządku... a jak obrażałeś wczorajsze święto to było w porządku? Liczę na jakieś wyjaśnienie!

Uważam, że i tak jestem zbyt miły wobec tego, co wyprawia tu "wasza" strona. No ale mnie trudno wejść na poziom dyskusji troglodytów. Ja nie rozumiem was, wy nie rozumienie mnie. Nie stresuj się tak, droga Arashko.

Jedno mądre stwierdzenie :great:

Takie zdanie wychodzące spod Twoich rączek jest prawdziwym komplementem. :uklon:

Daj już spokój z tą dyspepsją, bo to się robi niesmaczne :pirate:

Dyspepsja ma to do siebie, że jest niesmaczna, ale tu chyba nie zrozumiałaś przekazu. :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz do ludzi ze wsi?

Wyciągasz zbyt pochopne wnioski, nie mam nic do ludzi ze wsi. Uważam tylko, że są oni bardziej podatni na to, co mówi ksiądz z ambony (często to jedyny budynek we wsi), łatwo tych ludzi przekupić obietnicami bez pokrycia itp. Czyli elektorat Dudy jak nic.

OK. Ten argument mnie przekonuje, ale... czy uważasz, że kościół to faktycznie jedyny budynek we wsi? Gdzie w takim razie mieszkają owi wyborcy, głosujący na PIS... w stodole :shock: ? Ale domyślam się, że miałeś na myśli budynek użyteczności publicznej ;)

Zresztą powiem Ci, że czytałam dzisiaj w innych miejscach komentarze ludzi, niektóre bardzo niesprawiedliwe i obraźliwe dla rolników :?

 

Uważasz, że takie wypowiedzi są w porządku... a jak obrażałeś wczorajsze święto to było w porządku? Liczę na jakieś wyjaśnienie!

Uważam, że i tak jestem zbyt miły wobec tego, co wyprawia tu "wasza" strona. No ale mnie trudno wejść na poziom dyskusji troglodytów.

Czasami jednak wchodzisz, bo można Cię tam spotkać... ja rozumiem, że próbujesz się bronić, ale sam fakt pozostaje faktem!

 

Ja nie rozumiem was, wy nie rozumienie mnie. Nie stresuj się tak, droga Arashko.

Pracuję nad tym :mhm:

 

Dyspepsja ma to do siebie, że jest niesmaczna, ale tu chyba nie zrozumiałaś przekazu. :time:

To mnie oświeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jednak wchodzisz, bo można Cię tam spotkać... ja rozumiem, że próbujesz się bronić, ale sam fakt pozostaje faktem!

Bronić? :D Przed czym? Czasem jestem lekko zszokowany po prostu i daję temu wyraz. Nie sądziłem, że jest was tak wielu. :bezradny:

To mnie oświeć ;)

Nie jestem godzien. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i TVN spuścił z tonu, co za odmiana. Jakie reportaże o pierwszej damie i jej córce. Pochanke nawe dzisiaj stawała bardziej za posłami PiS niż PO.

A największym przegranym tych wyborów jest Karolak, cały swój dorobek, wizerunek któy tworzył latami zaprzepaścił w ciąg 3o min wystąpienia u Lisa. I chociaż minął tydzień od tego feralnego nagrania, i chociaż jest już po wyborach na facebooku nadal lżą z niego. No i cieszy mnie pstryczek dla Wojewdykiego, który myślał już, że ma ogromną siłę sprawczą w tych wyborach i że ma mega oddziaływanie na młodych., a tu młodzi poszli na Dudę. No i młodzi nie tacy głupi i nie dają sie wodzić tym pokemonom z tv za nos.

TVN zaczyna się bać bo wiedzą jedno. Wojna z Pisem oznacza koniec dochodów z tytułu reklam i komunikatów państwowych a jest to sporo kasy.

Karolak się zeszmacił bo ponoć obiecali mu pieniądze na remont teatru.

Wojewódzki do przyjęcia Komorowskiego, (choć moim zdaniem to blazen lewak ale autentycznie poparł Kukiza i parcie na zmianę) został raczej zmuszony przez swoje szefostwo które jest na usługach PO. To było koło ratunkowe dla prezydenta które nic nie daje bo rad starego błazna nikt już nie słucha.

Najlepiej mi się podobał komentarz Jana Litynskiego z kancelarii prezydenta po przegranych wyborach. Stwierdził "sztabu wyborczego równie dobrze mogłoby nie być i wynik byłby taki sam". Już zaczęło się polowanie na czarownice czyli ludzi winnych porażki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten znowu o Żydach :D. Już wolę Korwina, przynajmniej nie ma takiej antysemickiej pętli w mózgu.

 

Dzisiaj otwieram Angore i co w niej czytam? Journalis izraelskiego dziennika domaga się zwrotu 170.000 tysiecy nieruchmości w Polsce, ja stwierdza systematycznie odwiedza Polskę i bada majątki żydowskie. Widzisz, przez pokolenia trzeba bedzie sie przed nimi bronic i ich roszczeniami. Zresztą określaj to jak chcesz, ale Korwin an i z wyglądu ani z nazwiska nie wyglada mi na Polaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooooo monsieur Detektywmonk :)

Witamy w nowej rzeczywistości.

 

Komorowski zachował się jak burek po ogłoszeniu wyniku wyborów. Pogratulował nieszczerym tonem i zaraz obraził większość wyborców:

 

"Te 47 proc. to pospolite ruszenie w imię wolności, w imię powstrzymania nienawiści i agresji, którą tak niedawno przeżywaliśmy. Tą falę nienawiści trzeba powstrzymać! "

Nie potrafił odejść z klasą. Do końca buta i arogancja. Teraz zabrał swoją kiełbasę wyborczą: "Po 40 latach pracy - emerytura"

 

Naprawdę wielką przyjemność sprawiło mi oglądanie twarzy: nałęcza, kuźniara, kraśki, sikorskiego, wajdy.... i wielu innych.

Szkoda, że cisza wyborcza się przedłużyła, bo na gorąco wyglądaliby jeszcze ciekawiej.

 

Wielka ulga. Wielka radość i satysfakcja.

 

Nie dziwi mnie linia podziału województw z poparciem dla kandydatów. Zachodnie województwa - po części ziemie odzyskane z napływową ludnością bez szczególnego przywiązania do ziemi, wiary, polskości, tradycji, patriotyzmu "z dziada pradziada".

Zaczęła się już plucie, niestety i tu na forum.

Czy jeśli ktoś się kisi w mrowiskowcu w wielkim mieście, jeździ tramwajem i ma mc'donalda za rogiem, teatr - w którym nigdy nie był i biblioteki, z których nie korzysta jest jakkolwiek lepszy od mieszkańca wsi?

Powiem jedno - ludzie ze wsi są solą tej ziemi. Miasta to tylko wykwity skupisk wieśniaków, którzy nie potrafią już nawet pasać krów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga, nie jestem politykiem i nie pracuje dla TVN.A szkoda, bo tam dobrze płacą.Nie żyje cały dzień tylko polityką i walką z TVN.Mam rzeczy ciekawsze do roboty.

Wybór Dudy przyjąłem z pokorą.I mam nadzieję,że nowy prezydent spełni swoje obietnice.Byłem tu jedynym użytkownikiem,który nie obrażał.Żadnego kandydata na prezydenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli ktoś się kisi w mrowiskowcu w wielkim mieście, jeździ tramwajem i ma mc'donalda za rogiem, teatr - w którym nigdy nie był i biblioteki, z których nie korzysta jest jakkolwiek lepszy od mieszkańca wsi?

Powiem jedno - ludzie ze wsi są solą tej ziemi. Miasta to tylko wykwity skupisk wieśniaków, którzy nie potrafią już nawet pasać krów.

Więc siedź sobie na tej wsi i nie korzystaj z technologii, które w 99% zostały wynalezione w miastach. Nie korzystaj z prądu, z internetu, z tv, zapomnij o traktorach i maszynach, kup sobie konia i uprawiaj ziemię, hoduj kurczaki, które radośnie będą ci srały pod nogi, wypasaj sobie krowy na dziewiczych łąkach i módl się żeby zaraza nie zniszczyła twoich plonów, bo środki ochrony roślin to szatański wynalazek miastowych chemików (cholerne wykształciuchy!), postaw sobie kapliczkę pod oknem i nie narzekaj, że zimą jak coś pójdzie nie tak nie będziesz miał co żreć. Matka Boska cię uratuje! Wiesz dlaczego jest taki podział na Polskę Wschodnią i Zachodnią? Bo w Polsce Zachodniej ludzie zakasają rękawy i idą do roboty, stąd jest im lepiej i nie uważają, że zmiana władzy na modlącą się wepchnie w ich kieszenie pieniądze, natomiast Polska Wschodnia jest tak przywiązana do tradycji, że zamiast na siebie liczą na władzę, ot cała tajemnica! W moje robocie (woj. w którym wygrał Dudek) ludzie siedzą w jednej robocie po kilka-kilkanaście lat i jedyne na co ich stać to pier/olenie jak jest im strasznie źle, jaka ta praca jest beznadziejna, że mało płacą, że nie ma podwyżek i że generalnie to wszyscy są winni, a nie oni! Bo władza jest do dupy! A ja jakoś nie patrzyłam na władzę, zakasałam rękawy, bo w poprzedniej robocie płacili mi goowno i wyjechałam ze swojego zadupia po lepsze jutro. Dziś nie narzekam, no może na nudną robotę, ale taki zawód, który sama sobie wybrałam i nikogo nie zamierzam o to oskarżać. Jeśli się chce to można, no ale prościej wyciągnąć łapy po kasę, do której również dokładają się miejskie wieśniaki, które nie potrafią już wypasać krów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli ktoś się kisi w mrowiskowcu w wielkim mieście, jeździ tramwajem i ma mc'donalda za rogiem, teatr - w którym nigdy nie był i biblioteki, z których nie korzysta jest jakkolwiek lepszy od mieszkańca wsi?

Powiem jedno - ludzie ze wsi są solą tej ziemi. Miasta to tylko wykwity skupisk wieśniaków, którzy nie potrafią już nawet pasać krów.

 

Nie mierz innych swoją miarą. Ja w teatrze byłam w zeszłym tygodniu, w ten czwartek wybieram się ponownie. Z biblioteki korzystam regularnie - wypożyczam książkę raz na miesiąc, by nie płacić drożej za książki angielskojęzyczne. Tramwajem lubię jeździć, wczoraj śmignęłam się pesą, a w maku nie jadam. Lepiej się zainteresuj frankowiczu przewalutowaniem kredytu po kursie z dnia zaciągania zobowiązania, co Duda Ci obiecał. Czekam z wypiekami na twarzy na owe rewelacje.

 

A teraz ciekawostka, czy ktoś widzi korelację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×