Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cukier & słodycze ( moja walka z uzależnieniem i odstawką )


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie uważam, żebym był uzależniony nawet jako dziecko nie miałem obsesji na punkcie cukru i potrafiłem sobie odmawiać. Zauważyłem teraz, że podczas zażywania antydepresantów nie mam apetytu, ulubione potrawy mi nie smakują, ale słodycze mógłbym jeść cały dzieñ. Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2019 o 09:23, karanfil napisał:

Zadowolona, ponieważ nie wciągnęłam jej na raz bez opamiętania, tylko jadłam po trochu, przez trzy dni.

To... takie coś jest możliwe?

 

Kurczę, trochę mnie ten temat striggerował. Mam na jutro czekoladę, ale zaczęło mnie kusić, żeby zjeść ją już teraz (drugą dzisiaj). Idę spać, postaram się te myśli zepchnąć gdzieś w mózgoszczelinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na diecie niskowęglowodanowej od początku lipca, to też polega na ograniczaniu cukrów, nie byłabym w stanie zjeść teraz całej czekolady mlecznej, za słodka. Jem sobie ze smakiem taką mocno gorzką - 80%. Inna "bezpieczna" przekąska to solone orzeszki, uzależniłam się wręcz od nich, jak kupuję puszkę to zjadam całą :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2020 o 15:53, Aurora88 napisał:

Inna "bezpieczna" przekąska to solone orzeszki, uzależniłam się wręcz od nich, jak kupuję puszkę to zjadam całą :P  

Tylko ilość soli i tłuszczu porażająca w tak mało odżywczej przekąsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czekolady, cukierków, ciasta. Za to strasznie polubiłam chałwę,tylko batoniki chałwowe Wedla, ostatnio zamieniłam je na sezamki, z wszystkich firm mi smakują, kupuje całe pudło i pożeram w wielkich ilościach. Nie wiedziałam dlaczego sezam tak mi smakuje i oto co znalazłam:

 

https://zywienie.abczdrowie.pl/sezam-bogactwo-mineralow-zrodlo-bialka-zastosowanie-w-kuchni

Maja bogactwo wartości odżywczych, są bardzo zdrowe, dlatego mój organizm się domaga. Muszę kupić tahini, pewnie w necie, bo u nas w sklepach nie ma. Do tego sezam jest bardzo smaczny, w słodkich wersjach. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze pokolenie, zwlaszcza to urodzone przed wojną, ma jakies inne zdrowie, mam wrazenie. 

Dziesiejszy swiat sie troche zepsul, jak od maleńkosci jesz chemię, to potem imają sie choroby wszelkie.

 

Co do cukru, to ja uzywam erytrytolu, zdrowy zamiennik; za bardzo lubię slodycze, zeby tak calkiem moc sie tego pozbyc z zycia. Tylko trzeba sie troche napracowac, by samemu cos z tego przygotowac, wszelkie cukierniane ciasta gotowce odpadaja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×