Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cukier & słodycze ( moja walka z uzależnieniem i odstawką )


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Pilnuje wagi, ale ostatnio sobie pozwoliłem za bardzo ze słodyczami i wieczornym podżeraniem.

Od jutra szlaban na cukierki i pierniczki. Na razie cappuccino zostawię bo jakieś przyjemności trza mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunaa, przepraszam za szorstkie potraktowanie Twojej osoby :smile:

Przeprosiny przyjęte i jak napisał distorted_level68 batem mnie się nie zmotywuje :nono:

 

No to zaczynam..dzień pierwszy :mrgreen:

Zaraz obejdę wszystkie zakamarki i słodycze do kosza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny kawałek ciasta na śniadanie 8)

ale za to od dwóch dekad nie słodzę kawy, herbaty i unikam słodkich, gazowanych napojów

Ja tak samo. Dzisiaj na śniadanie pyszny serniczek własnej roboty. Łatwiej mi było rzucić palenie niż cukier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jem cały rok lody i nie zamierzam ich odstawiać.Kawa,na którą mam dużą tolerancję.Też nie odstawię.Coś ludzkiego musi we mnie zostać.

Ps.I jeszcze jem mirtazapinę.Ci co spożywają ów produkt wiedzą o co chodzi.

Idę na kawę,już bezkofeinową i 15 minut walki z cieniem.

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że to nie są żarty. Słodycze to takie same używki jak wszystko inne. Jeśli nie można przeżyć dnia bez zjedzenia czegoś co zawiera cukier to znak, że jesteśmy na najlepszej drodze by się od tego uzależnić. Nikomu nie trzeba mówić jaki negatywny wpływ na organizm mają słodycze. Jedzenie ich okazjonalnie to nie grzech ale codziennie i w dużych ilościach? Prawdziwe spustoszenie dla organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę się pochwalić - robię postępy :)

 

Po wejściu do sklepu nie biegnę od razu do działu ze słodyczami by kupić kilka czekolad!

 

Oczywiście zdarza mi się czasem zjeść coś słodkiego (bo to nieuniknione), jednak uważam, że moja walka z uzależnieniem idzie ku lepszemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2018 o 11:18, Mandarynka123 napisał:

depresja łączy się z częstą zmiana nastroju, a wiele osób lubi "zagryść doła", często czymś słodkim :nono:

A to nie jest tak, że spadek nastroju jest spowodowany niedoborem serotoniny, a słodycze ten niedobór uzupełniają?

Czy nie lepiej jest sięgnąć po słodycze zamiast po antydepresant?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem uzależniony od alkoholu i narkotyków oraz od cukru. Chodzę od lutego na terapie i od tego czasu jestem trzeźwy, słodyczy nie jem od 6 lipca. Musiałem odstawić cukier bo zaczynało być to niebezpieczne. Głody alkoholowe i narkotykowe zajadałem czekoladą. Skończyłem na dwóch czekoladach dziennie. Kontrolowanie cukru tak jak alkoholu i narkotyków jest w moim wypadku niemożliwe więc odstawiłem całkowicie. Jak jest źle to pije kakao które ma mało cukru z mlekiem oraz ksylitolem. Jestem tu nowy i chętnie odpowiem na pytania:). Powodzenia w walce 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 09:45, anemon napisał:

Wielkanocne przysmaki będą wyzwaniem

Były, ale jakoś dałem radę, bo mam motywację. 

Dzisiaj wbiłem 20. level. Już niedługo stanę się niezwyciężony. Będę doskonale nad sobą panował. I tym razem nie dam się już nabrać na tę historyjkę o rzekomej konieczności ulegania słabościom, sączoną mi do uszu niczym jad przez przebiegłe nihilistyczne cieniasy, chcące bym się zbrukał, chcące mnie zniszczyć...

Odzyskam dawną siłę woli i następnie ją przebiję, dodatkowo wzmocnię ją jeszcze bardziej. Stanę się niepokonany, niezwyciężony. A wtedy...

Znalezione obrazy dla zapytania lelouch evil smile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×