Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

wTymTygodniu

Użytkownik
 • Zawartość

  340
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. wTymTygodniu

  Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.

  Jestem ciągle zmęczona. Dziś się wyspałam, mam już wszystko przygotowane w domu i mam akurat dużo czasu dla siebie, ale nie chce mi się wstawać. Chciałabym zacząć ćwiczyć, mam niby silną motywację - naczytałam się o miażdżycy i mam teraz obawy przed tym, a obok diety aktywność fizyczna jest bardzo ważna w profilaktyce miażdżycy, ale skąd tę energię na ćwiczenia brać
 2. wTymTygodniu

  Nie wiem kim jestem

  To klasyczne objawy schizofrenii. Zwłaszcza urojenia prześladowcze i omamy. Ale pamiętaj, że na forum nikt nie da ci pewnej diagnozy. Jedynie psychiatra.
 3. wTymTygodniu

  Nie jestem pewna swojej orientacji

  Ja bym poczekała chociaż do osiemnastki z diagnozą, bo tutaj może być burza hormonów po prostu. Nie przejmuj się tym, pomyśl "a jak nawet będę homoseksualna, to co z tego?" Świat się nie zawali, a ty będziesz miała spokój, bo OCD karmi się naszym lękiem. Im silniej szamoczesz się chcąc odepchnąć jakąś prześladującą cię myśl, tym silniej ona do ciebie przylgnie. Dlatego lepiej starać się zaakceptować daną lękową myśl, niech sobie będzie i brzęczy nawet w tle, ale nie poświęcaj jej za dużo uwagi - to wtedy sama z czasem wygaśnie.
 4. wTymTygodniu

  Psychoterapia nie działa

  Psychoterapia ma moim zdaniem dać konkretne narzędzia do zmiany sposobu myślenia na bardziej konstruktywny. Ale nikt nie ma dostępu do twojego sposobu myślenia, więc to ty sama musisz ich potem użyć. Terapeuta ci nie pogrzebie w głowie za ciebie, może tylko zasugerować te różne narzędzia, pokierować cię w tym procesie, doradzić, zasugerować coś. On nie pstryknie palcami, a ty nagle cudownie będziesz "naprawiona". TPB daje takie narzędzia i to nieprawda, że w tej terapii w ogóle pomija się przeszłość. W tej terapii też sięgam do przeszłości, by uświadomić sobie, skąd dane przekonanie się wzięło, by móc konstruktywnie pracować nad danym przekonaniem w kontekście tu i teraz. Tak więc tpb jest ukierunkowana bardziej na tu i teraz, ale to nie znaczy, że wątek przeszłości jest w niej nieobecny.
 5. wTymTygodniu

  Dość sporo o mnie

  Ja myślę, że fajny z ciebie chłopak 🙂 myślę, że trzeba ci trochę wyrozumiałości dla siebie. Miałeś poważne problemy zdrowotne, zresztą nawet bez tego nigdy wszystko nie idzie w życiu idealnie.
 6. wTymTygodniu

  Brak sensu życia

  Ale ładnie napisane 🙂
 7. wTymTygodniu

  Poszukiwanie pracy, rozmowy kwalifikacyjne, zatrudnienie

  Możesz zawsze próbować się dogadać, czy nie da się szybciej urwać, a potem odrobić. Ja tak miałam i nikt mi nie robił problemów, a był to staż w siejącej postrach jednostce administracyjnej naszego kraju
 8. wTymTygodniu

  Nadużycie ze strony terapeuty

  Nieważne, czy ma skłonności do "obsesji", czy też to zwykły tani manipulant, to kwestia kompletnie nieważna. Jest problem - ucinasz kontakt, zgłaszasz sprawę zwłaszcza, jeśli masz twarde dowody i tyle.
 9. wTymTygodniu

  Nadużycie ze strony terapeuty

  On moze czuc sie pewnie, bo moze mysli, ze trafil na latwa do omamienia gaske. Moze juz z niejedną mu sie tak udalo.
 10. wTymTygodniu

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Nie wiem, co zrobić, by poranne prysznice były przyjemniejsze.
 11. wTymTygodniu

  Nadużycie ze strony terapeuty

  Jest tyle dewiantów w różnych branżach. A lekarze, którzy poświęcili wiele lat ciężkich studiów? Nie mają wiele do stracenia? A przeciez i wśrod nich zdarzaja sie wszelkie nadużycia...
 12. wTymTygodniu

  Czym się kierujecie przy wyborze literatury? 

  Zauważyłam, że internecie są często takie jakby "zajawki" z danej tematyki. Bardzo ogólnikowe opisanie tematu "po łebkach". Niestety rzetelna wiedza kosztuje, czy to pieniądze, czy czas.
 13. wTymTygodniu

  Nadużycie ze strony terapeuty

  Aha... A myślałam, że powie, że powinniście przerwać terapię- bo tak zachowałby się kompetentny terapeuta... Jak już gdzieś pisałam, nawiązywanie relacji erotycznej i/lub romantycznej z pacjentem jest skrajnie nieetyczne, a ten bydlak nie dość, że jako terapeuta kompletnie łamie etykę swojego zawodu, to jeszcze jako tak po prostu człowiek robi takie świństwa chorej żonie.
 14. wTymTygodniu

  Pierwsza miłość i seks po 30

  A bo ja wiem... Szczyt popędu miałam w wieku ok. 20 lat, 6 lat później ledwo pamiętam, co to znaczy podniecenie, seks, atrakcyjny mężczyzna. Może jednak jest szczypta prawdy w tym, że kobietom się zachciewa po trzydziestce i jeszcze mnie czeka rozkwit w tym zakresie
 15. wTymTygodniu

  Pierwsza miłość i seks po 30

  I bardzo dobrze, że nie zwraca uwagi, bo to byłoby bardzo nieprofesjonalne. A to dlatego, że w takiej relacji nie ma symetrii. On wie zbyt wiele o pacjentce, pacjentka wie zbyt mało o terapeucie. To nieuczciwe emocjonalnie i intelektualnie na gruncie towarzyskim.
×