Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLORAZEPAN (Cloranxen,Tranxene)


Dana

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś z Was zdarzyło się żeby Cloranxen przyjmowany codziennie przez 5-7 dni powodował pogłębienie depresji i nawrót myśli samobójczych? Do tego po takim dłuższym braniu oprócz obniżonego nastroju czuję się wypłukany z emocji mocno, nie umiem poczuć ani radości ani gniewu... i jeszcze jakieś dziwne pobudzenie typu bezcelowe chodzenie od ściany do ściany itd... nigdy tak nie miałem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Moja doktor przepisała mi 10 mg Cloranxenu doraźnie. Jak znam siebie, pewnie wezmę raz, albo nawet wcale, bo staram się unikać benzo. Ale w razie czego, czego mogę się spodziewać po tym leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, z o.o. napisał:

Cześć. Moja doktor przepisała mi 10 mg Cloranxenu doraźnie. Jak znam siebie, pewnie wezmę raz, albo nawet wcale, bo staram się unikać benzo. Ale w razie czego, czego mogę się spodziewać po tym leku?

 

Ja po Cloranxenie zasypiam na 2-3 godziny. Raczej nie bierz go jak będziesz gdzieś poza domem... Z benzodiazepin, które nie usypiają to na pewno alprazolam i bromazepam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem miałam silny niepokój i wzięłam 10 mg. Najpierw poczułam ciężką głowę, a potem taką przyjemną obojętność. Spałam wyśmienicie. Niestety, dzisiaj rano obudziłam się z bólem głowy. Nie wiem, czy to po leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Petek napisał:

Bardzo słaby

A na mnie działa przeciwlękowo. Może dlatego, że jestem nieprzyzwyczajona do benzo. W każdym razie na pewno jest mocniejszy od hydroksyzyny.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani , u mnie depresja od jakiś 10 lat , ataki paniki i to bardzo ostre oraz nerwica lękowa.Od ponad dwóch lat praktycznie nie wychodzę z domu. Leki jakie przyjmuję to Setraline 100 mg x 2 tabsy rano , Mirtazapine 30 mg x 1 wieczorem ,dwa miesiące temu zamiast Propranololu 40 mg na ataki paniki , kardiolog przepisał Bisoprolol 2,5 mg x1 dziennie rano. Na tych lekach nie żyję tylko wegetuję...Od 2 tygodni przyjmuję Tranxene 10 mg rano i to był strzał w dziesiątkę  , zero negatywnych sytuacji ale do brzegu otóż potrzebuję pomocy w odszukaniu nazwy leku , który kiedyś przyjmowałam. Mniej więcej miał takie działanie jak Tranxene ale to była zupełnie inna nazwa z oznacznikiem SR lub XR  , w formie różowo-granatowych kapsułek. Niestety psychiatra, który mnie wtedy prowadził zmarł a gabinet został zamknięty więc nie mam jak ogarnąć nazwy u źródła.Z tego co jeszcze pamiętam , to mógł być stosowany w leczeniu schizofrenii. Czy znajdzie się tutaj dobra duszyczka i mnie poratuje nazwą?Z góry dziękuję i życzę pozytywnego dnia!!!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BlackAngel79 napisał:

Witajcie kochani , u mnie depresja od jakiś 10 lat , ataki paniki i to bardzo ostre oraz nerwica lękowa.Od ponad dwóch lat praktycznie nie wychodzę z domu. Leki jakie przyjmuję to Setraline 100 mg x 2 tabsy rano , Mirtazapine 30 mg x 1 wieczorem ,dwa miesiące temu zamiast Propranololu 40 mg na ataki paniki , kardiolog przepisał Bisoprolol 2,5 mg x1 dziennie rano. Na tych lekach nie żyję tylko wegetuję...Od 2 tygodni przyjmuję Tranxene 10 mg rano i to był strzał w dziesiątkę  , zero negatywnych sytuacji ale do brzegu otóż potrzebuję pomocy w odszukaniu nazwy leku , który kiedyś przyjmowałam. Mniej więcej miał takie działanie jak Tranxene ale to była zupełnie inna nazwa z oznacznikiem SR lub XR  , w formie różowo-granatowych kapsułek. Niestety psychiatra, który mnie wtedy prowadził zmarł a gabinet został zamknięty więc nie mam jak ogarnąć nazwy u źródła.Z tego co jeszcze pamiętam , to mógł być stosowany w leczeniu schizofrenii. Czy znajdzie się tutaj dobra duszyczka i mnie poratuje nazwą?Z góry dziękuję i życzę pozytywnego dnia!!!

 

 

Neuroleptyk w formie SR/XR który przychodzi mi do głowy to najbardziej kwetiapina. Ona usypia i uspokaja. Nazwy handlowe znajdę i podeślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani , u mnie depresja od jakiś 10 lat , ataki paniki i to bardzo ostre oraz nerwica lękowa.Od ponad dwóch lat praktycznie nie wychodzę z domu. Leki jakie przyjmuję to Setraline 100 mg x 2 tabsy rano , Mirtazapine 30 mg x 1 wieczorem ,dwa miesiące temu zamiast Propranololu 40 mg na ataki paniki , kardiolog przepisał Bisoprolol 2,5 mg x1 dziennie rano. Na tych lekach nie żyję tylko wegetuję...Od 2 tygodni przyjmuję Tranxene 10 mg rano i to był strzał w dziesiątkę  , zero negatywnych sytuacji ale do brzegu otóż potrzebuję pomocy w odszukaniu nazwy leku , który kiedyś przyjmowałam. Mniej więcej miał takie działanie jak Tranxene ale to była zupełnie inna nazwa z oznacznikiem SR lub XR  , w formie różowo-granatowych kapsułek. Niestety psychiatra, który mnie wtedy prowadził zmarł a gabinet został zamknięty więc nie mam jak ogarnąć nazwy u źródła.Z tego co jeszcze pamiętam , to mógł być stosowany w leczeniu schizofrenii. Czy znajdzie się tutaj dobra duszyczka i mnie poratuje nazwą?Z góry dziękuję i życzę pozytywnego dnia!!!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybki odzew.Lek, o który pytam miał bardzo podobne działanie do Tranxene , nie usypiał tylko wyciszał , dzięki czemu nic mnie nie stresowało i mogłam normalnie funkcjonować i zero skutków ubocznych jak dla mnie.Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje oraz podsyłam podglądowe zdjęcie jak te kapsułki wyglądały.Pozdrawiam.

Screenshot_20221119-110715_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani , u mnie depresja od jakiś 10 lat , ataki paniki i to bardzo ostre oraz nerwica lękowa.Od ponad dwóch lat praktycznie nie wychodzę z domu. Leki jakie przyjmuję to Setraline 100 mg x 2 tabsy rano , Mirtazapine 30 mg x 1 wieczorem ,dwa miesiące temu zamiast Propranololu 40 mg na ataki paniki , kardiolog przepisał Bisoprolol 2,5 mg x1 dziennie rano. Na tych lekach nie żyję tylko wegetuję...Od 2 tygodni przyjmuję Tranxene 10 mg rano i to był strzał w dziesiątkę  , zero negatywnych sytuacji ale do brzegu otóż potrzebuję pomocy w odszukaniu nazwy leku , który kiedyś przyjmowałam. Mniej więcej miał takie działanie jak Tranxene ale to była zupełnie inna nazwa z oznacznikiem SR lub XR  , w formie różowo-granatowych kapsułek. Niestety psychiatra, który mnie wtedy prowadził zmarł a gabinet został zamknięty więc nie mam jak ogarnąć nazwy u źródła.Z tego co jeszcze pamiętam , to mógł być stosowany w leczeniu schizofrenii. Czy znajdzie się tutaj dobra duszyczka i mnie poratuje nazwą?Z góry dziękuję i życzę pozytywnego dnia!!!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję , to był Questax XR bodajże 10 lub 100mg.03 Grudnia mam wizytę u nowego psychiatry także wszystko wskazuje, że odzyskam choć część swojego poprzedniego życia!!!Jeszcze raz bardzo dziękuję za nieocenioną pomóc!!!Pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, BlackAngel79 napisał:

Pięknie dziękuję , to był Questax XR bodajże 10 lub 100mg.03 Grudnia mam wizytę u nowego psychiatry także wszystko wskazuje, że odzyskam choć część swojego poprzedniego życia!!!Jeszcze raz bardzo dziękuję za nieocenioną pomóc!!!Pozdrawiam serdecznie!!!

Miło mi że mogłem pomóc. Na przyszłość, właściwa substancja leku nazywa się kwetiapina. A dawka to było chyba 150mg, bo widzę że najniższe dawki dostępne do kupienia to 50mg i 150mg - tzn 100mg nie widzę żeby dało się kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kochani ponownie i mam do Was pilne pytanie , które dotyczy mojego kolegi .Otóż przyjmuje on Tranxene 10mg/dzień od 2 tygodni i ma dziś atak paniki .Czy możecie podpowiedzieć z czym może połączyć w/w lek jak go złapie atak? Wiadomo,że w poniedziałek będzie kontaktował się z lekarzem ale dzisiaj  ten atak go przeraża a ja nie mam żadnej wiedzy jak mu pomóc. Wspominał mi , że ma w domu Clonazepam 0,5 mg i Lorazepan 1 mg ale boi się brać bez wiedzy .Czy może  , któryś z tych leków zażyć przy tym ataku jak bierze Tranxene?Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×