Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLORAZEPAN (Cloranxen,Tranxene)


Dana

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zacznę od tego, że mam 26 lat oraz zdiagnozowaną przez psychoterapeutę nerwicę. Zaczęło się od bólu i duszności w klatce, uczucia jakbym zaraz miał mieć zawał trwało to około miesiąca, gdzie w międzyczasie robiłem różne badania (krew, rentgen płuc, pakiet badań kardiologicznych) - wszystko jest w porządku. Dodatkowo dodam, że dwa lata temu przeszedłem przez nowotwór jądra i jestem pod stałą opieką lekarza (wraz z badaniami) co 4-5 miesięcy. Po wizycie u psychoterapeuty przez około miesiąc, może nawet dwa było dobrze, został mi przepisany Neurovit oraz Tranxene 5 mg. Jeżeli chodzi o leki to Neurovit brałem nieregularnie, a Tranxene pierwszy raz wziąłem około tydzień temu kiedy miałem lekki nawrot bólu w klatce. Następnego dnia dopadł mnie okropny ból głowy (bardzo silny, czasem punktowy/czasem ogólny + sztywność karku + czasem inne części ciała) więc codziennie przez trzy dni brałem jedną tabletkę Tranxene, a ból nie ustawał (rano było okej, w południe już była tragedia i sięgałem po tabletkę) stwierdziłem, że przestaję brać te tabletki skoro one działają tylko tego jednego dnia, a następnego jest jeszcze gorzej. Aktualnie kilka dni po zaprzestaniu ich używania z dnia na dzień jest coraz lepiej, jednak lekko/średni ból głowy i objawy nerwicowe się utrzymują (aczkolwiek ich „moc” z dnia na dzień spada). Jednak w obawie o swoje zdrowie dużo czytam i chyba wymyślam sobie coraz to nowsze choroby do których pasuje część moich objawów.. jednak mam dwa konkretne pytania:

1. Czy lek Tranxene 5 mg może w tak krótkim czasie stosowania (max 4 dni) doprowadzić do tak mocnych skutków ubocznych? (ból głowy dosłownie uniemożliwiał normalne funkcjonowanie)

2. Czy moje objawy są typowo nerwicowe? Z natury jestem nerwowy, a przynajmniej jeszcze pół roku temu byłem, do tego choroba, którą przeszedłem z łatwością (tak mi się przynajmniej wydawało) czy to wszystko może objawiać się po czasie w aż tak mocny sposób?

Na ten moment najważniejsza jest dla mnie odpowiedź na pierwsze pytanie. Bardzo dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Lek Tranxene 5 mg nie może w tak krótkim czasie wywołać takich objawów. Nie są to objawy z odbicia, a już na pewno nie objawy uzależnienia. To nie wina leku.

2. Obserwuj siebie. Jeżeli objawy nawracają, a wiesz że masz nerwicę to najprawdopodobniej są jej skutki. Zapytałbym lekarza o inną benzodiazepinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×