Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku Xanax okazał się wielkim niewypałem. Żadnego efektu, nawet po 1,5 mg na raz (więcej nie próbowałem, bo już przy 1,5mg miałem skutki uboczne - osłabienie, plączący się język). Nie było żadnej mowy o usunięciu, czy choćby częściowym zniwelowaniu lęków i napięcia. Nawet jako środek nasenny alprazolam bardzo kiepsko się sprawdza - po dawkach 0,5-1 mg nawet z ponad godzinę trzeba było czekać, żeby zasnąć (czyli chyba prawie placebo). To już Ketrel (neuroleptyk) ma lepsze właściwości usypiające. O tolerce na Xanax nie ma mowy, bo brałem średnio raz w miesiącu (bo po co miałem to brać, skoro mi nie pomagał). Dopiero Lorafen (już w dawce 1 mg) podziałał na mnie. Jak dla mnie Xanax to 0 w skali 1-10 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, a wszystko zaczyna sie od slow: "prosze brac doraznie". Czlowiek zanim sie nie obejrzy i po kilku tygodniach/miesiacach dwa opakowania albry (60 tabletek) ledwo wystarcza na 2-3 tygodnie :)

 

Jestem ciekaw jak wyglada procentowo stosunek osob, ktorym ten wspanialy lek zostal przepisany i zakonczyly z nim przygode po 2-6 tygodniach, a ile popadlo w uzaleznienie i asekuruja sie nim 3x dziennie przez kilka miesiecy, tak jak ja :)

 

Jak wyglada odstawienie benzo? Czy jezeli bralem 0.75x 3-4 razy dziennie, to moge zejsc sam... bez konsultowania tego z lekarzem do 0,5x3? Czy raczej ma to charakter nieco lzejszy?

 

-- 29 maja 2012, 17:20 --

 

dodam jeszcze tylko, że na początku jak brałem afobam na sen (gdy nie mogłem zasnać o 2-3) i był on za krótki tj. ok 6 godzin, to po przebudzeniu przez 2godziny spałem na stojąco kompletnie nie wiedząc co się wokół mnie dzieje. Teraz... tego nie mam, ale zauważyłem, że jeżeli śpię ponad 8 godzin, to czasami po przebudzeniu jestem tak oszołomiony, że przynajmniej 2 godziny do siebie muszę dochodzić. :lol: Kwestia tego, że od 4 tygodni wegetuję i nic nie robię. Wypadek samochodowy, noga do gipsu i nie ma lepszego połączenia niż brak zajęcia z NL. Aczkolwiek muszę przyznać, że wenle tutaj bardzo mi pomogły i już takich ataków jak na początku nie mam, a jak już są to traktuję je ze znacznym dystansem, no... ale nie zawsze się da oczywiście zapanować nad wszystkim. Ten afobam chciałbym powoli odstawić, wpadłem w jego sidła już na samym początku. Wówczas, gdy przestawał działać nawracały się lęki i panika. Teraz uczucie odrealnienia. Staram się, ale trochę czasu trzeba na to poświęcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tu nowy :) Chciałem tylko lekko nie zgodzić sie ze Smakoszem, że malo komu udaje się brać doraźnie... ja biorę alprazolam właśnie doraźnie pod rożnymi postaciami już z 5 lat. Doraźnie to u mnie 2 - 3 razy w tygodniu, zazwyczaj po 0,75 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xanax pomógł mi w wielu trudnych sytuacjach, ale stosuje go tylko doraźnie (1x w miesiącu, 1x na dwa miesiące). Traktuję jak lek, który działa szybko i pomaga na nagły kryzys. Mała dawka bo 0,25mg, ale trzeba uważać bo ten lek niestety uzależnia, organizm potrzebuje coraz większych dawek i robi się kicha. Nie bez znaczenia jest praca nad sobą (łatwiej się mówi, trudniej to zrobić), ale nawet najlepsze tabsy same nie rozwiążą problemu. Jak mam gorszy dzień to ryczę :why:, a później żyję dalej. Jak to mówią mądrzy ludzie, "nie ważne ile razy się przewrócisz, ale ile razy się podniesiesz" :smile: Czego sobie i Wam życzę :-)

 

 

 

--------------------------------------

Setaloft 1-0-0

Hydroxyzinum 0-0-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

 

Psychiatra przepisał mi Alprox doraźnie - czeka mnie długi lot samolotem którego się boję, a właściwie boję się ataku paniki na jego pokładzie... Jestem teraz za granicą, przyleciałam tutaj w pierwszą stronę z mężem (miałam kilka trudnych momentów, ale obyło się bez leków, mąż mnie przytulił i zagadał i to wystarczyło), on wyjechał dzisiaj do Polski (strasznie to przeżywam... ryczę od dwóch dni). A ja jestem tutaj jeszcze niecałe dwa tygodnie i muszę wrócić sama. Czy Alprox jest skuteczny przy takich atakach? Czy jest bezpieczny... boję się go zażywać, boję się że stracę swiadomość, otępi mnie, naćpam się i mnie wyrzucą z samolotu... Czy ten lek może sprawić, że stracę przytomność?? Przestanę oddychać.. Przepraszam, jeśli moje pytania są głupie.. ale po prostu bardzo się denerwuję bo jestem tutaj sama jak palec teraz... i muszę sama wrócić, a latać nawet przed nerwicą nie lubiłam.

 

Dziękuję wszsytkim z góry za odpowiedź.

 

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytrynka, err dziękuję wam za pomoc...

Tak mam dawkowanie, mam wziac jedna tabletke w razie potrzeby (0.5 mg). Niemniej jednak staram sie byc dobrej mysli i nastawiam się, że nie będę brała leku. Dobrze jednak mieć w obwodzie jakieś wyjscie awaryjne, to bardzo pomaga. A pomyśleć że jeszcze dwa lata temu latałam służbowo w kółko (ma krótszych trasach wprawdzie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, znakomity na początku NL przy asekuracji innymi lekami, ale nie daj Bóg, że ktoś się uzależni, bo o to bardzo łatwo (zresztą, od czego dzisiaj nie jesteśmy uzależnieni :?: ) i braknie mu tabletek na dwa-trzy dni, to wówczas się piekło na ziemi przechodzi. :shock: Ja tak w sumie miałem już kilka razy, to co przed leczeniem + to co się nazbierało przez ten czas chyba, jak pizdnie... łooo K**** ;o to, się później odechciewa rozstawać z afobamem :lol: Jest oczywiście na to lekarstwo, które nazywa się "zajęcie", ale znajdź tu sobie coś i jednocześnie skup się na tym, gdy kilka narządów, w tym mózg robią coś, co trudno sobie czasami wyobrazić :D

 

W komfortowej sytuacji są Ci, co biorą naprawdę... doraźnie. 1 tabletkę na miesiąc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, znakomity na początku NL przy asekuracji innymi lekami, ale nie daj Bóg, że ktoś się uzależni, bo o to bardzo łatwo (zresztą, od czego dzisiaj nie jesteśmy uzależnieni :?: ) i braknie mu tabletek na dwa-trzy dni, to wówczas się piekło na ziemi przechodzi. :shock: Ja tak w sumie miałem już kilka razy, to co przed leczeniem + to co się nazbierało przez ten czas chyba, jak pizdnie... łooo K**** ;o to, się później odechciewa rozstawać z afobamem :lol: Jest oczywiście na to lekarstwo, które nazywa się "zajęcie", ale znajdź tu sobie coś i jednocześnie skup się na tym, gdy kilka narządów, w tym mózg robią coś, co trudno sobie czasami wyobrazić :D

 

W komfortowej sytuacji są Ci, co biorą naprawdę... doraźnie. 1 tabletkę na miesiąc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzielam wczoraj wlasnie doraznie.... jak czesto moge brac, by sie nie uzaleznic? Dzisiaj musze (chyba) wziac znowu bo wkurza mnie terapeuta i jest ryzyko, ze przerwe terapie, czego bym wolala nie robic. W przeszlosci zawsze z powodu zbyt silnego leku przerywalam. Biore 1 mg i nie mam jak zmniejszyc bo to ta wersja o przedluzonym dzialaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzielam wczoraj wlasnie doraznie.... jak czesto moge brac, by sie nie uzaleznic? Dzisiaj musze (chyba) wziac znowu bo wkurza mnie terapeuta i jest ryzyko, ze przerwe terapie, czego bym wolala nie robic. W przeszlosci zawsze z powodu zbyt silnego leku przerywalam. Biore 1 mg i nie mam jak zmniejszyc bo to ta wersja o przedluzonym dzialaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×