Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

... Nie odlatuję, nie jestem naćpana (takie, rzeczy miałam po zolpiku, dlatego pożegnaliśmy się szybko)...

 

Zolpic to zolpidem, to sie stosuje jak nic ci nie dolega poza tym że nie możesz usnąć (leżysz w lozku, mija pol godziny czy godzina , tylko sie przewracasz z boku na bok i nie mozesz zasnac) to lykasz zolpidem 5mg i zasypiasz niemalże natychmiast (do ok. 5 minut) , jak tylko lek się wchłonie, dlatego łyka sie go na pusty żołądek.

Wiem, co to zolpidem i w jakim celu się go stosuje. Wiem też, jak nalezy go przyjmować ;) Zolpi jest pochodną benzodiazepin i uzależnia jeszcze szybciej niż benzyna. No i nie każdy po nim śpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, a teraz ja bo właśnie wiem ,że to pochodna, ale doczytałam sie dwóch roznych rzeczy ,ze uzaleznia i nie uzleżnia i sam a juz nie wiem, mnie usypia ładnie, ale fakt jet taki ze jak raz nie mogłam zasnąc po nim miałam ostre jazdy, ale niestety czułam lęk po nim i to spory a nie dobry humorek jak niektórzy , po tamtym doświadczeniu lękowym z jazdami to juz tylko w łóżeczku i lulu bez zadnych innych dodatków, ale usypia super jesli o mnie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alpra doraźnie jest ok, ale nie lubię tego uczucia pojawiającego się po 5-6 godzinach, gdy już przestaje działać. Na początku leczenia, gdy benzo brałem doraźnie, wracały lęki itp. Teraz, gdy już wpadłem w dawkę 2,5-3g dziennie (lecę również na wenlach i spamilanie)... pojawia się takie strasznie dziwne uczucie, ciężkie do sklasyfikowania i opisania "co mi jest". Też takie coś macie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak, że im większe mam lęki, tym mocniej odczuwam działanie alpry. Jeśli mam lepszy dzień powiedzmy albo akurat antydepresant działa tak, jak powinien - alpra powoduje tylko lekką senność, zamulenie, które w sumie niczym przyjemnym nie jest. Jeśli jednak czuję silne lęki, okazuje się, że ta alpra jednak faktycznie działa i jest to działanie całkiem przyjemne, dające sporą ulgę. Nie jest jednak substancją na tyle atrakcyjną abym potrafił się od niej uzależnić. Chociaż nie wiem, może źle stosuję - maksymalnie jak dotąd wziąłem 1 mg, 2 razy po pół w odstępie czterogodzinnym.

 

A jakie macie doświadczenia z Afobamem i Xanaxem? Różnią sie jakoś mocą te dwa leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miś wesołek-ja osobiście wole afobam niz xanax,po xanaxie strasznie bylo mi smutno,czarno,totalny dól-ale osobiście znam ludzi co sobie chwalą.Nie wzięłabym znów xanaxu a afobam najepiej dziala na mnie w najwyzszej dawce,bardzo dobrze tez dziala na mnie lorafen,pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się właśnie z doraźnego Tranxene 10-30 mg, na doraźny Afobam 0.5 mg. Nieporównywalne. 30 mg Tranxene nawet tak nie działa jak 0.5 Afobamu.

Po pierwszej tabletce oceniam, że jest dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może po Afobamie ma uczucie duszności na oskrzelach? Typowo jakby ktoś usiadł na nich... I problemy z przełykaniem? Bo mi się to zdarza co 2 tablętkę... Zastanawiam się czy to nasilenie lęków czy jakiś skutek uboczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jakiś przelicznik diazepamu obowiązuje. 30 mg klorazepatu, to niby jak 20 mg diazepamu. 0.5 alprazolamu, to jak 10 mg diazepamu.

 

Są takie przeliczniki, ale jakby tak porównać, to w zasadzie nie odzwierciedla się w ulotkach. Np. aby brać 1mg alprazolamu, musiałbym wziąć 20 mg diazepamu. Czyli 4 tabletki Relanium.

Może przy uzależnieniu i schodzeniu z dawek to jest ważne. Natomiast aplrazolam jest jedną z lepszych bezno i pewnie stąd ta pozytywna różnica w porównaniu z Tranxene.

 

-- 06 maja 2012, 09:34 --

 

PS Chociaż każdy ma swoją ulubioną benzo, dla jednych będzie to alprazolam, dla niektrócyh clonazepam a dla jeszcze innych Lorafen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeliczniki mają sens w przypadku schodzenia,zatrucia(ile podać flumazenilu) i dają względne pojęcie o mocy.Ważniejszy jest czas,szybkość działania i sposób metabolizmu.Szybko,krótko działające(np alprazolam,midazolam,lorazepam) najbardziej uzależniają.Alpra do tego wyraźnie poprawia nastrój,działa lekko euforyzująco,w połączeniu z alkoholem często pobudza-NAJŁATWIEJ I NAJSZYBCIEJ uzależniająca benzo.Cholera,sam sobie smaka narobiłem.. :-| Klorazepat-tranxene działa długo i baaardzo wolno,najsłabiej uzależniająca benzo.Można tego spokojnie 50 mg wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×