Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o Xanax SR 0,5.

 

Dotychczas brałam zwykły xanax 1 mg doraźnie i działał na mnie rewelacyjnie. Dziś dostałam tą powyższą wersję, wzięłam jedną tabletkę i nie czuję żadnego działania. Czy skoro wcześniej brałam 1 mg to teraz powinnam brać dwie tabletki tego SR? I co to w ogóle jest ten SR, co to znaczy, że przedłużone działanie? Czy on jakoś inaczej działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SR,działa dłużej,jak zwykły działa 4-6 h SR działa chyba teoretycznie do 12h,no może krócej tak jest napisane na Wikipedii,a to niezbyt wiarygodne źródło.SR zaczyna działać później tak po godzinie od zazycia A zwykły działa jak wiesz po 15-30minutach .Moze lekarz stwierdził,ze skorodziala dłużej to potrzebujesz mniejszej dawki,nie wiem,zapytaj lekarza on najlepiej będzie wiedział.SR tak szybko nie uzależnia jak zwykły,właśnie dlatego,ze działa dluzejMoze lekarz się pomylił,choć to maloprawdopodobne.

 

-- 08 lis 2012, 18:24 --

 

Martynka33, A ile płacisz za Xanax 1mg?

A ile za Xanax SR 0,5?

Biorę doraznie zwykły Afobam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, za SR zapłaciłam 35 zł (30 tabl.). Za zwykły nie pamiętam, bo dawno kupowałam.

Wzięłam drugą tabletkę tego SR i teraz czuję działanie. Dawka 0,5 jest chyba dla mnie za mała. A lekarka kazała mi to dzielić jeszcze na połowę. Dla mnie to bezsens, równie dobrze chyba mogłabym wypić herbatę z melisy.

 

A czy jest szansa, że na xanaxie wyciszą się objawy psychosomatyczne? Jeśli tak, to po jakim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Lekarka chce chyba Tobie całkiem odstawić ten lek.Tak się robi przy odstawianiu.Dziwne bo SR ,nie powinno się dzielić bo traci przez to dłuższe działanie,ale może się mylę,sama juz zwatpilam.

Tak najprawdopodobniej będzie dobrze działał na objawy somatyczne, i to od pierwszej tabl.Niestety trzeba uważać ,bo uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, lekarka dopiero mi go przepisała. Mam brać przez tydzień, a później tylko doraźnie. Też mnie zdziwiło to dzielenie, bo czytałam, że tych tabletek się nie dzieli.

W każdym razie zjadłam drugą i teraz dopiero czuję działanie. Widocznie potrzebuję 1 mg, połówka nic mi nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wówczas jego działanie będzie znacznie słabsze. Sam przerabiałem ten temat. nawet 10mg SR nic mi nie dawało. Jak rozgryzłem, to owszem szybko zaskakuje, ale szybko przestaje działać... to taki kolejny krok do uzależnienia.

 

Odnośnie odstawienia, to ja ostatnio dostałem 6 opakowań afobamu i do tego Elicea, jak wstawałem rano to myślałem, że wyląduje na tamtym świecie. po tym Elicea lol.

Polscy psychiatrzy - nic nie wiedzą na ten temat. Jak stosowałem zejście afomabu + relanium (które działa dłużej i zastępuje się je odkładaną dawką alpry) to mało kto to popiera, a osoby które wypowiadały się na ten temat uważają to na jeden z najskuteczniejszych metod, dzięki którym uwolniły się od tego.

 

Pomijam fakt, że ten schemat stworzyła osoba, zajmująca się tylko i wyłącznie benzo - prowadzi klinikę odwykową przez 12 lat i napisała masę książek na ten temat. Oczywiście za granicami naszego kraju. U nas idziesz z problemem, dostajesz alpre i jakiś losowo wybrany lek, jak nie poskutkuje, to co innego.

 

Owszem, sam detoks wchodzi w grę, ale nie u nas. Tutaj to słyszałem, że istne piekło z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar brac atarax na sen a powoli odstawiac xanax brac max 1mg dziennei a nei wiecej.Poradzcie bo mam tez sedam......co jest bezpeczniejsze sedam czy xanax.....nie ktorzy mowia ze lepiej brac relanium zamiast xanaxu czy sedamu.......mam nadzieje ze atarax bezdie sie db spisywal i pomalu zejde z sedamu i xanaxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja myślę,ze one wszystkie są prawie takie same...dziś mija miesiąc od kiedy nie biore Zomirenu,jestem dumna jak Paw,bo cięzko było,ale dałam radę...:) po Relanium moja znajoma traciła przytomnosc i wylądowała w psychiatryku,nie polecam...Wytrwałości...Wszystkim!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×