Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Po godzinie od wzięcia tabletki czuje się jakbym rodził dziecko, czy to normalne?

Parte masz?///////// Ty na serio?Boli brzuch i masz falami bóle?

 

-- 05 paź 2016, 23:47 --

 

12 dzień na setalofcie, jutro chyba przerywam. Boje sie jednak, że zostane kaleką jakimś.

Aż tak żle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 dzień na setalofcie, jutro chyba przerywam. Boje sie jednak, że zostane kaleką jakimś.

Aż tak żle?

 

Jednak wziąłem teraz kolejną tabletkę. Nie mam żadnych skutków ubocznych, ale boje się, że się uzależnie jakoś. Zresztą podobno te leki mogą doprowadzić do depresji, więc jeszcze tego mi brakuje ;) No ale wolałbym depresję niż nerwicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno i drugie.Wolę nerwicę z nią umiem sobie poradzic.Deprecha to kanal.

 

A ja właśnie kompletnie nie mam depresji. Jestem mega szczęśliwy, ale w domu... gdy nikt się na mnie nie patrzy itp. Wśród ludzi moje ciało odmawia posłuszeństwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina daje objawy odstawienne strasznie późno. W tym samym okresie odstawiłem benzo, które jadłem jakieś 4 tygodnie i myślałem, że to objawy od benzo. Nie jest przyjemnie. Zawroty głowy, potliwość i wahania nastrojów. Jednak i tak to przyjemność w porównaniu do paro. Nigdy więcej ssrajów. Cenie sobie libido, bo jestem jedynakiem, a ktoś geny musi przekazać dalej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina daje objawy odstawienne strasznie późno. W tym samym okresie odstawiłem benzo, które jadłem jakieś 4 tygodnie i myślałem, że to objawy od benzo. Nie jest przyjemnie. Zawroty głowy, potliwość i wahania nastrojów. Jednak i tak to przyjemność w porównaniu do paro. Nigdy więcej ssrajów. Cenie sobie libido, bo jestem jedynakiem, a ktoś geny musi przekazać dalej. :)

Już odstawiasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenie sobie libido, bo jestem jedynakiem, a ktoś geny musi przekazać dalej. :)

Jak pomyślę, że moje dziecko mogłoby przechodzić to, czego ja doświadczyłem, to stwierdzam, że nie chcę mieć dzieci. Nie chcę, żeby moje decyzje były przyczyną czyjegoś cierpienia, tak jak jest przypadku mnie i mojej matki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina daje objawy odstawienne strasznie późno. W tym samym okresie odstawiłem benzo, które jadłem jakieś 4 tygodnie i myślałem, że to objawy od benzo. Nie jest przyjemnie. Zawroty głowy, potliwość i wahania nastrojów. Jednak i tak to przyjemność w porównaniu do paro. Nigdy więcej ssrajów. Cenie sobie libido, bo jestem jedynakiem, a ktoś geny musi przekazać dalej. :)

Już odstawiasz ?

Owszem. Sama lamotrygina mi wystarcza.

 

Cenie sobie libido, bo jestem jedynakiem, a ktoś geny musi przekazać dalej. :)

Jak pomyślę, że moje dziecko mogłoby przechodzić to, czego ja doświadczyłem, to stwierdzam, że nie chcę mieć dzieci. Nie chcę, żeby moje decyzje były przyczyną czyjegoś cierpienia, tak jak jest przypadku mnie i mojej matki.

Niekoniecznie musi przechodzić przecież. Jednak jakby stał się czarny scenariusz to faktycznie wielka odpowiedzialność i ból.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasila mi sie syndrom niespokojnych nóg.W nocy o 3 sie wybudzilam .Mam nadzieję,ze to przejściowe.Moze ktos tu mi napisze jak wenle brać.Moja mi zapisala ,ale na razie 1 tab rano.Nie zapisala jak zwiekszac w razie czego.Czy 75 mam rano wziac czy 37,5 rano a potem po poludniu.Ja bym rano wzięła,ale nie wiem jak dawkowac a ona wyjechala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenie sobie libido, bo jestem jedynakiem, a ktoś geny musi przekazać dalej. :)

Jak pomyślę, że moje dziecko mogłoby przechodzić to, czego ja doświadczyłem, to stwierdzam, że nie chcę mieć dzieci. Nie chcę, żeby moje decyzje były przyczyną czyjegoś cierpienia, tak jak jest przypadku mnie i mojej matki.

 

Grabarz bardzo negatywne nastawienie. Typowe gadanie w depresji "lepiej zebym sie nie urodzil " , "nie chce zeby moje dzieci przechodzily przez to co ja przechodze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz bardzo negatywne nastawienie. Typowe gadanie w depresji "lepiej zebym sie nie urodzil " , "nie chce zeby moje dzieci przechodzily przez to co ja przechodze"

Nigdzie nie napisałem: "lepiej żebym się nie urodził", więc, proszę, nie wkładaj mi do ust tego, czego nie napisałem. To, że obecnie nie czuję się na siłach, żeby być ojcem to nic dziwnego, biorąc pod uwagę moją chorobę. Póki co wolę być odpowiedzialny tylko za siebie, a nie tylko za siebie i za kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasila mi sie syndrom niespokojnych nóg.W nocy o 3 sie wybudzilam .Mam nadzieję,ze to przejściowe.Moze ktos tu mi napisze jak wenle brać.Moja mi zapisala ,ale na razie 1 tab rano.Nie zapisala jak zwiekszac w razie czego.Czy 75 mam rano wziac czy 37,5 rano a potem po poludniu.Ja bym rano wzięła,ale nie wiem jak dawkowac a ona wyjechala.

Najlepiej brać jednorazowo 75 ja tak brałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz bardzo negatywne nastawienie. Typowe gadanie w depresji "lepiej zebym sie nie urodzil " , "nie chce zeby moje dzieci przechodzily przez to co ja przechodze"

Nigdzie nie napisałem: "lepiej żebym się nie urodził", więc, proszę, nie wkładaj mi do ust tego, czego nie napisałem. To, że obecnie nie czuję się na siłach, żeby być ojcem to nic dziwnego, biorąc pod uwagę moją chorobę. Póki co wolę być odpowiedzialny tylko za siebie, a nie tylko za siebie i za kogoś.

 

Chodzilo mi o to co ta choroba robi z naszym mysleniem. Czlowiek w depresji ma same nagatywne mysli. Mi ostatnio zdarzaja sie lepsze dni i automatycznie jak depresja mija to mam zupelnie inne mysli. Walcz Grabarz wyjdziesz z tego i jeszcze zalozysz rodzine :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dr dziwiła się ,ze Zoloft mnie tak aktywizował Ponoć wszyscy którzy go przyjmowali tzn jej pacjenci mówili ,ze ich zamulał.Wiec trzeba sprawdzić wsio na sobie.

Mnie sertralina w dawce 50 - 100mg też bardziej pobudzała niż uspokajała. Ale brałem chyba za małe dawki, żałuję, że nie dobiłem do 200mg. Brałem nieco ponad 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj Panie Boze. Kiedys jak bylem zdrowy nawet nie przypuszczalem jaka depresja to paskudna choroba.

 

Dorota a pamietasz po jakim czasie lek antydepresyjny ci pomogl?

U mnie jest tak,że jeśli lek jest dla mnie to zaczynam bardzo szybko zauważać pozytywne skutki.Choćby przez godzinę w ciągu dnia mam ochotę coś zrobić lub zauważam jaka przyroda jest piekna .Nie umiem wytłumaczyć ,ale to tak jak by ktoś mi zasłonę z oczu zdejmował.Citalopram w pełni działał na mnie po ok 2 miesiacach.Zoloft bardzo szybko bo chyba w tydzień mnie zaktywizował.Teraz Efectin niby 4 dni biorę a jestem spokojna,serce mi nie wali,nie denerwuję się byle czym .Mam nadzieję,że mnie zaktywizuje .Dziś np jak nigdy musiałam się przespać w dzień.

 

-- 10 paź 2016, 19:48 --

 

Dzisiaj jakos skontaktowalam sie z dr moją.Dzis z kolei nie czuję uspokojenia,nic jak bym leku nie brala nawet jestem deko wnerwiona.Kazala mi jeszcze 2 dni pobrać tą maleńką dawkę i potem wejść na 75 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z ta choroba? Jestem na dawce sto ale chyba niedlugo wejde na wieksza bo nie czuje sie zaktywizowany . Czuje po prostu po sobie ze dojrzewam I zaczynaja sie moje poczatki z depresja. Czuje ze zycie przez te leki I stres mnie przytlacza I czuje sie tak jak bym umieral w srodku. Czuje tez ostatnio taki bol z tylu glowy. Dzisiaj w nocy mialem sen ze wyladowalem w wiezieniu I demony nie daly mi z tamtad uciec bo mieli Bron I jak by strzelali do mnie w moja dusze, I dzisiaj rano wstalem poprostu przestraszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×