Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jadę do psychiatry. Zapytam się czy jednak mogę po 2 miesiącach odstawić ten setaloft i czy sama psychoterapia byłaby dobra. Jedynym skutkiem ubocznym są biegunki co 2/3 dni, ale nie wiem czy to na stałe, czy przejdzie.... Tak czy inaczej, objaw bardzo niekorzystny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamulenie minelo, tylko jak czegos nie uda mi sie zrobic to Zaraz sie denerwuje, a do mam takiego lenia ze mi sie nie chce nic robic I tylko leze w lozku z nudow I w telefonie ciagle przegladam internet...

 

-- 18 lis 2016, 13:22 --

 

Co ja wpadlem w lenia?

Po ssri człowiek jest zadowolony z nic nie robienia, tu i teraz jest ok i nie trzeba nic robić, poza tym ssri mogą osłabiać i powodować zmęczenie, więc tu dodatkowo nie chce się nic robić, też tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale na pewno różni sie "nośnikiem", dlatego ktoś stosowal jeden i drugi? Aspiryna Bayer, a Aspiryna z importu tez to samo, a sie różni..dletgo pytam

Robiłeś badania biorównoważności leków z sertraliną i leków z kwasem acetylosalicylowym, że tak piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale na pewno różni sie "nośnikiem", dlatego ktoś stosowal jeden i drugi? Aspiryna Bayer, a Aspiryna z importu tez to samo, a sie różni..dletgo pytam

Robiłeś badania biorównoważności leków z sertraliną i leków z kwasem acetylosalicylowym, że tak piszesz?

 

Nie, ale wiem od lekarzy i farmaceutów, jak to jest że na jednych działa to, a drugich to, a niby ta sama substancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wiele myśli natrętnych teraz ignoruje. Nadal czuje się oceniany wszędzie i obserwowany, ale ogólnie chyba mi się polepszyło. Mniej się pocę, jestem troszkę bardziej rozluźniony. Lekarz stwierdził, że trzeba sprawdzić 200 mg czy to pomoże, bo generalnie zmiany jednak nie ma. Pytałem się czy to bezpieczne, powiedział, że to bezpieczny lek i w każdej chwili można zejść z dawki itp. Szczerze mówiąc, nie boje się 200mg, bo do tej pory setaloft okazał się dobrym lekiem dla mnie, bo nie powoduje ani żadnego otępienia, ani bólów głowy, problemów ze snem itp. Czasami zdarzyło mi się mieć depresję podczas niego, kilka razy, czasami dziwnie się czułem, ale to tylko wątłe przypadki. Pytałem się też, czy sama psychoterapia by pomogła, ale odpowiedź brzmiała - nie, dlatego, że 8 lat chodzę z fobią społeczną i nerwicą, która z roku na rok przybierała na sile i sama psychoterapia by nie pomogła, bo to za bardzo już wszystko jest we mnie wbite. Jakby coś się działo po 2-2-0, dam znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sprawiło, że wybrałaś akurat ten produkt?

 

 

Nazwa mnie się spodobała...heheh żartuje

Asertin nie chciałam, bo wydaje mnie się, że kiedyś miałam to przy podejrzeniu migreny i bylo nieciekawie, więc wybrałam co innego. Najtańszego też. Choc w poprzedniej aptece Sertagen proponowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa mnie się spodobała...heheh żartuje

 

No bo mi się właśnie podoba :mrgreen: Serio, wybrałbym na bank.

 

 

Mam tabletki na nadciśnienie też z serii aurobindo i to są b.dobre leki...może tym sie też kierowałam

 

-- 25 lis 2016, 17:58 --

 

Zaczełam czytać ulotkę to mnie się odechciewa. Z tym jeszcze, że sód spada i jest zwiekszone ryzyko złamań kostnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Derealizacja - miewam takie mocniejsz,e parogodzinne, albo parominutowe, czasami słabsze parodniowe, że ledwo je zuaważam.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Depersonalizacja - np. ostatnio miałam tak miesiąc temu; patrzyłam na swoje nogi bite pół godziny i nie moglam siebie przekonać, ze są moje, albo mam poczucie, ze moje ciało i myśli są osobno, widzę siebie trochę jakby z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×