Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch miesięcy jestem już na dawce 200 mg (setaloft) i moja nerwica oraz fobia społeczna nie zmniejszyła się ani trochę. Po dawce 100mg myślałem, że jest lepiej, ale widocznie to było złudzenie, placebo. Pomimo 200mg czuje się nadal bardzo obserwowany wśród ludzi, oceniany przez każdego, duża nadpotliwość jak zawsze oraz kontrolowane ruchy z każdej strony. Co do skutków ubocznych, nie ma żadnych. Dobrze sypiam, nie boli mnie głowa, biegunki minęły już dawno. Za miesiąc wizyta u psychiatry, pewnie będę miał zmieniony lek. Jak znajdę pracę to idę na poznawczo-behawioralną, bo tak mi doradził lekarz. On jest również psychoterapeutą, ale psychodynamicznym i powiedział, że w moim przypadku chyba bardziej by mi pomógł ktoś z poznawczo...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was brał więcej niż 200mg (max dawka)? To dobry lek, najlepiej działa na depresję i natręctwa (z wszystkich które brałem, inne zamulają i powodują znieczulicę + senność), ale ponoć jeżeli jest poprawa mimo maksymalnej dawki, czasami stosuje się większą. Podrzuciłem do 250mg, jest nieco lepiej, ale lęki nadal dokuczają. Ktoś ma jakieś doświadczenia z większymi dawkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post więc witam wszystkich :)

Bardzo prosiłabym o pomoc/ podpowiedz w kilku kwestiach.

No więc dostałam Zoloft 50 , na wizycie za 300 dolarów w stanach :/ Wszyscy piszecie , ze to bardzo mała dawka , boję się , że dostałam taką żeby zaraz wrócic i dalej walić kase... Czuję , że jest bardzo słabo i nie wiem jak ja dam radę czekać az lek zacznie działać (o ile w ogole) 5 tyg.

Czy moje wrażenie , ze u większości tyle to trwało jest zasadne? Jak szybko odczuwaliscie efekty uboczne?

Biorę pierwszy tydzień ale ciężko mi powiedzieć czy mój organizm reaguje na lek czy na to co sobie robie alkoholem...

Bo mam mdłości , zawroty i ból głowy i mega niepokój.

Czy myślicie ze wspomaganie się xanaxem codziennie to bardzo zły pomysł?

Nie wiem w ogóle dlaczego nie powiedziałam lekarce , że chce cital+fluanxol który kilka mies temu przywrócił mnie do zycia tylko jakieś kombinacje :/ Moze powinnam olać ten Zoloft jako ze mam jeszcze troche tamtych tabletek...

Pozdrawiam, dzieki za przeczytanie tego bełkotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem a mianowiscie od 2 miesiecy jestem na setralinie a dokladnie na leku Zotral. Pierwszy miesiac bralem dawke 50mg i lekką poprawe odczułem dopiero po 3 tygodniach. Prychiatra wiec zwiekszył mi dawke do 100mg i kazał wrocić po 2 miesiącach. Nową dawke biore juz miesiac i nie widze zadnej poprawy. Czuje się tak samo jak przed rozpoczenciem leczenia. Teraz mam takie pytanie do was czy brac te 100mg 3 miesiac i dopiero po tym czasie udac sie do psychiatry czy udac sie teraz po zmiane leku? Dostalem ten lek na zaburzenia nerwicowe. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem a mianowiscie od 2 miesiecy jestem na setralinie a dokladnie na leku Zotral. Pierwszy miesiac bralem dawke 50mg i lekką poprawe odczułem dopiero po 3 tygodniach. Prychiatra wiec zwiekszył mi dawke do 100mg i kazał wrocić po 2 miesiącach. Nową dawke biore juz miesiac i nie widze zadnej poprawy. Czuje się tak samo jak przed rozpoczenciem leczenia. Teraz mam takie pytanie do was czy brac te 100mg 3 miesiac i dopiero po tym czasie udac sie do psychiatry czy udac sie teraz po zmiane leku? Dostalem ten lek na zaburzenia nerwicowe. Pozdrawiam ;)
Albo poczekaj, albo zwiększ dawkę oczywiście za porozumieniem z lekarzem.

 

Czy dawka 150mg wykazuje jakies dzialanie na dopamine ?Bo czuje sie troche taki pobudzony ale wciaz jeszcze nie odczuwam uczuc mam derealizacje. Jakos proboje zaakceptowac te stany ktore mam.
Działa coś tam na dopaminę w tej dawce, pobudzenie jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz Vengence postaram sie poczekać jeszcze ten miesiąc. Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie tej poprawy w pierwszym miesiącu na dawce 50 mg. Poprawe odczułem po 3 tygodniach i dość dziwny był ten stan niby nastroj mi sie poprawił, mniejsze lęki, idąc ulicą nie miałem juz takich dziwnych mysli typu ze ktos sie na mnie patrzy ale byłem strasznie pobudzony i nie wiedziałem juz co ze soba robic. W domu mieli mnie juz dosc bo zaczalem strasznie nawijac :D Czy tak ma wygladac ta poprawa czy to byla mania :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz Vengence postaram sie poczekać jeszcze ten miesiąc. Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie tej poprawy w pierwszym miesiącu na dawce 50 mg. Poprawe odczułem po 3 tygodniach i dość dziwny był ten stan niby nastroj mi sie poprawił, mniejsze lęki, idąc ulicą nie miałem juz takich dziwnych mysli typu ze ktos sie na mnie patrzy ale byłem strasznie pobudzony i nie wiedziałem juz co ze soba robic. W domu mieli mnie juz dosc bo zaczalem strasznie nawijac :D Czy tak ma wygladac ta poprawa czy to byla mania :-|
Sertralina tak ma, że pobudza, z czasem to mija i powinna zostać aktywizacja, to raczej nie żadna mania, spokojnie, co do działania po 3 tygodniach to działanie było książkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. Mam pewien problem. Po dwuletniej przerwie wróciłem do asertinu. Dawka która rozwiązuje moje problemy to 50 mg. Biorę go od 5 tygodni i mam jeden uciążliwy problem - treningi na siłowni powodują że pogarsza się mój stan - pojawia się poddenerwowanie, przy mcniejszym treningu pojawiaja sie woeczorami leki i czuje jak się we mnie " gotuje ". Przez wyżej wymienione objawy praktycznie nie śpię. stan taki trwa dwa dni od treningu i wracam do normalności. Czy ktoś z was tak miał? Dwa lata temu brałem asertin i nie miałem takich objawów. wspomniałem o tym psychiatrzy i ten polecił abym na razie nie ćwiczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym pomyslem byloby dodanie BCAA do treningu. Wysilek fizyczny podnosi poziomy wielu neurotransmiterow, m.in. serotoniny i dopaminy, przez co moze zachodzic synergizm z sertralina i stad takie efekty. BCAA zas ma wlasciwosc blokowania transportu prekursorow tych neurotransmiterow przez bariere krew-mozg, dzieki czemu takowe efekty powinne byc mniejsze. Jezeli masz kase - warto sprobowac (chociaz pewnie nie bedzie latwo dopasowac dawki, moze lepiej faktycznie odpuscic sobie trening na jakis czas). Jednak jak nie trenujesz, nie bierz BCAA, bo obnizy skutecznosc sertraliny. Mysle tez, ze kiedy pojawi sie pelen efekt terapeutyczny sertraliny, to minie ten efekt przy treningu.

 

Kreatyna zas obniza serotonine, stad tez odradzalbym laczenie z sertralina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Od zawsze byłem aktywny fizycznie i strasznie męczy mnie to że nie mogę nic robić. Zamierzam odpuścić jeszcze ten tydzień i w przyszłym spróbuję zrobić jakiś delikatny trening. Mój psychiatra nie spotkał się wczesniej z takim przypadkiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreatyna zas obniza serotonine, stad tez odradzalbym laczenie z sertralina.

Kreatyna nasila transmisję serotoninergiczną oraz działa synergistycznie z SSRI (w tym sertraliną):

 

http://ac.els-cdn.com/S0361923013000063/1-s2.0-S0361923013000063-main.pdf?_tid=2d3e6b46-d129-11e6-9355-00000aab0f01&acdnat=1483388726_cfe590ca3b2d5fb8c929e73b3a5e347a

Noteworthy, our study clearly extends literature data by showing that besides producing a synergistic antidepressant action with fluoxetine, creatine also exerts this effect with paroxetine, citalopram and sertraline, a finding that may have therapeutic implication.

In conclusion, the results presented herein indicate that the antidepressant-like action of creatine seems to be mediated by a stimulation ofthe post-synaptic 5-HT1A receptors and an inhibition of presynaptic 5-HT1A autoreceptors. Therefore, we suggest that creatine could be used alone or in combination with antidepressant compounds in depression associated with hyposerotonergic dysfunction.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×