Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez Powietrzny Kowal 05 mar 2017, 01:20
?????????????????????????????? NN to kufa nie grypa... Obrazek
Po zalogowaniu się na forum polecam wejść na SZUKAJ oraz w polu AUTOR wpisać własny nick zawsze... ułatwia wszystko od A do Z :D

Natręctwa myśli...

przez áschetos 18 mar 2017, 18:32
Cześć, od dawna borykam się z wieloma natręctwami i depresją, jednak chyba najbardziej męczące są dla mnie wizje, że mój partner mnie zdradzi, zostawi, to napędza wszystkie rozterki i załamanie. Ma ktoś podobnie? Szukam sposobów jak sobie z tym radzić.

Natręctwa myśli...

przez Michellea 18 mar 2017, 18:54
áschetos, cześć. Nie mam tego konkretnego natręctwa, ale widziałam na anglojęzycznym forum osoby z tym problemem. Myślę, że sposób, żeby sobie z tym poradzić jest taki jak w przypadku innych natręctw, czyli próbować je ignorować.

Masz niskie poczucie własnej wartości? To napędza tego typu lęki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez áschetos 18 mar 2017, 20:19
Michellea napisał(a):áschetos, cześć. Nie mam tego konkretnego natręctwa, ale widziałam na anglojęzycznym forum osoby z tym problemem. Myślę, że sposób, żeby sobie z tym poradzić jest taki jak w przypadku innych natręctw, czyli próbować je ignorować.

Masz niskie poczucie własnej wartości? To napędza tego typu lęki.

Od zawsze zmagam się z praktycznie zerowym poczuciem własnej wartości... Próbowałam wielokrotnie to zmienić, ale efektów jak widać nie ma. A to błędne koło - jestem nieszczęśliwa, bo myślę, że mój partner mnie zostawi, atmosfera codziennego problemu i smutku go męczy, aż w końcu faktycznie mnie zostawia. To z kolei sprawia, że myślę, że jestem na prawdę beznadziejna.

Natręctwa myśli...

przez Michellea 18 mar 2017, 20:42
áschetos, w takiej sytuacji trzeba zmienić ten błędny schemat, w którym tkwisz. Skoro on jest z Tobą, to najwidoczniej coś dla niego znaczysz, podobasz mu się i nie uważa, że jesteś beznadziejna. Jesteś dla siebie zbyt surowa, nie znam Cię, ale pewnie jesteś wartościową osobą. Musisz zaakceptować, że zasługujesz na miłość i ktoś może naprawdę Cię kochać taką jaka jesteś. Wtedy ten lęk powinien zacząć się zmniejszać.

Natręctwa myśli...

przez Lilly86 18 mar 2017, 22:49
Cześć áschetos! Też miałam niskie poczucie własnej wartości i w pewnym sensie nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy. Smutno mi się zrobiło, gdy zostałam zapytana, za co się lubię, a ja nie umiałam wymienić nawet jednej cechy. Wtedy postanowiłam, że nie chcę, aby tak było. Jednak nie wiedziałam, jak mam polubić siebie. Pomogło to, że przestałam myśleć o sobie źle (np. że jestem nieudolna, do niczego itp.). Potem zaczęłam doceniać siebie, swoje osiągnięcia (także w walce z nerwicą natręctw). Większa wiara w siebie, zaufanie do siebie pomogło ignorować natrętne myśli.
Popracuj nad poczuciem własnej wartości - to procentuje, i to nie tylko w walce z natrętami, lecz także w innych sferach życia :)

Natręctwa myśli...

przez kondzioo 20 mar 2017, 20:04
Witam, mam nerwice natrectw oraz jestem wybuchowy i mam nerwice odbytu(pieczenie), czesto mam drzenie rak i latwo sie stresuje. Biore Asentre 50mg od 2,5 tygodnia i czasami robi sie lepiej i objawy ustepuja (wtedy robie sie spokojny). Dodam ze nerwica narectw zmniejszyla sie o 30%. Moje pytanie czy podniesc dawke do 100mg ?

Natręctwa myśli...

przez Biolante 21 mar 2017, 22:15
To chyba jednak pytanie do lekarza specjalisty, a nie do nas.

Natręctwa myśli...

przez BEZ-niku 30 mar 2017, 18:09
Witam!
Mam problem a mianowicię. Od kilu dni łykam trittico 50 mg na noc . I normalnie ide wieczorem biere tabletkę i popijam .... a zaraz nachodzi mnie normalnie dziwne znerwicowanie. Otóż jak nie zapamiętam momentu popijania tabletki to chodzę i ja się główkuję czy tą tabletkę napewno zjadłem :shock: . Chodze patrzę po ziemi czy może mi gdzieś nie wypadła czasem albo zaglądam czy do butelki nie wpadła , jak i czy woda z butelki ubyła . Wcześniej biorąc wenlę miałem na noc hydro + neurotop i problem tez był ale nie w tym stopniu co ostatnie kilka dni.
Niewiem czy w dobrym dziale piszę ale chciał bym coś od was usłyszeć na ten mój problem , bo naprawdę mi to w głowie robi rozpierdziel dobry.
Może ma ktoś podobne schizy? :tel2:
"Chciałem dobrze " . A.Hitler

Natręctwa myśli...

przez logan1993 30 mar 2017, 18:34
Cześć wam wszystkim mam problem który polega na tym ze wkręcam sobie rózne myśli. Wcześniej to wkręcałem sobie ze jestem gejem a teraz mam mysli które mi mówią ze mogę być pedofilem nie mam do tego zadnych podstaw nic mnie nie podnieciło ani nic po prostu mam takie mysli w głowie i nie mogę sie ich pozbyć. Wkręcam sobie tez ze jestem pedofilem bo moja dziewczyna młodo wygląda i mój chory mózg mówi ze dlatego z nią jestem. Nie wygląda dziecinnie po prostu ma młody wygląd. I na nic zdaje sie tłumaczenie sobie tego ze jest tylko rok młodsza ode mnie. Nie powiedziałem jej o tym bo wiem jak to strasznie głupio brzmi. Jeszcze mam drugie natręctwo polega to na tym ze jak prowadzę samochód to wkręcam sobie ze kogoś potrąciłem i czasami to specjalnie zawracałem marnowałem paliwo aby tylko sprawdzic czy wszystko jest okey. Ostatnio tez miałem takie mysli ale powiedziałem sam do siebie gościu ogarnij sie przeciez nie da sie potrącic człowieka i nawet tego nie zauwazyć . Czy to jest jakaś nerwica ? bo ja sam nie wiem co mi jest

Natręctwa myśli...

przez distorted_level68 31 mar 2017, 09:04
logan1993, siemasz, Ty przyjmujesz jakieś środki psychoaktywne - leki, proszki, kapsułki, grochy... itp.? coś co zaburza percepcję?

Natręctwa myśli...

przez logan1993 31 mar 2017, 10:06
distorted_level68 napisał(a):logan1993, siemasz, Ty przyjmujesz jakieś środki psychoaktywne - leki, proszki, kapsułki, grochy... itp.? coś co zaburza percepcję?

Nic absolutnie nie przyjmuję

Natręctwa myśli...

przez distorted_level68 31 mar 2017, 10:13
logan1993 napisał(a):Nic absolutnie nie przyjmuję
okay, to w jakim wieku jest Twoja dziewczyna, że masz takie myśli? Ty sam sobie to wkręcasz, czy masz kogoś życzliwego, jakiegoś "doradcę"?

Natręctwa myśli...

przez logan1993 31 mar 2017, 10:19
distorted_level68 napisał(a):
logan1993 napisał(a):Nic absolutnie nie przyjmuję
okay, to w jakim wieku jest Twoja dziewczyna, że masz takie myśli? Ty sam sobie to wkręcasz, czy masz kogoś życzliwego, jakiegoś "doradcę"?

No ja mam 24 ona ma 23 sam sobie cos takego wkręcam nikomu tego nie mówię bo wiem jakie to jest głupie. Wcześniej to miałem jeszcze ROCD a jeszcze wcześniej to wkręcałem sobie ze jestem gejem

Sortuj wg