Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Lilly86

Użytkownik
 • Zawartość

  73
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Hej! Też bałam się, że kogoś skrzywdzę. Powiem Ci, co mnie pomogło. 1. Po pierwsze, uświadomienie sobie, że nie zwariowałam, że to nerwica i że nadal mam pełnię władzy nad sobą, tzn. to ja decyduję, co robię 2. Po drugie, przestałam tłumić złość. Zaczęłam przeklinać w myślach, żeby wyrazić złość, frustrację, bezsilność... 3. Kiedy jestem zła na kogoś, też to okazuję - oczywiście w kulturalny sposób. Stawiając ludziom granice (koniec z wykorzystywaniem) oraz broniąc się w razie potrzeby. Trzymam kciuki za terapię - to naprawdę pomaga! :)
 2. Ale w NN chyba nie chodzi o to, aby zapanować nad natręctwami. Tę potrzebę sprawowania kontroli trzeba porzucić...
 3. Hej! Ja dobrze maskowałam się ze swoim OCD, dlatego nikt mi nie dokuczał z powodu kompulsji... Radziłabym Ci skupić się na walce z OCD, a opinią innych ludzi się nie przejmować. Agresywne zachowania pewnie można zgłosić na policji. Przejrzyj fora prawnicze, może tam znajdziesz jakieś wskazówki. Trzymam kciuki :)
 4. Cześć załamana1234! Doskonale Cię rozumiem, bo kiedyś byłam bardzo podobna do Ciebie. Mam na myśli nie tylko natręctwa, lecz także chory perfekcjonizm i potrzebę uznania ze strony innych. Poszłam na terapię, gdy natręctwa nie pozwalały mi już normalnie funkcjonować. Psycholog pomógł mi uporać się z natręctwami, ale w sumie nie to jest dla mnie najważniejsze. Podczas terapii pozbyłam się chorego perfekcjonizmu, polubiłam siebie i zyskałam poczucie własnej wartości, dzięki czemu nie potrzebuję już uznania ze strony innych. Gorąco Cię zachęcam do podjęcia terapii, to może zmienić Twoje życie :) Nie musisz tak cierpieć. Trzymam za Ciebie kciuki, bo wiem, jak Ci ciężko.
 5. Lilly86

  Nerwica natręctw

  Każdy musi znaleźć metodę odpowiednią dla siebie :) Nie jestem przeciwna ignorowaniu, chyba że ktoś to robi bezrefleksyjnie, tj. bez zrozumienia natury nerwicy natręctw i przyczyn, które ją spowodowały. Bezrefleksyjne ignorowanie sprawia, że człowiek pokonuje jedno natręctwo, ale zaraz pojawia drugie, inne. Bo przyczyna zaburzenia wciąż tkwi w człowieku.
 6. Lilly86

  Nerwica natręctw

  "Ignorowanie to nic innego jak oparcie się przymusowi robienia rytuałów i niedawanie się wciągnąć w błędne koło. A to rytuały są siłą napędową tego zaburzenia." To tylko walka z objawem, a nie przyczyną.
 7. Lilly86

  Nerwica natręctw

  Czy tą metodą udało Ci się pokonać nerwicę natręctw ? Bezrefleksyjne ignorowanie na pewno nie pomoże "pokonać" nerwicy. Skuteczna metoda to terapia, ciężka praca, zmiana wyuczonych schematów myślenia, dogłębne zrozumienie zaburzenia (w tym skąd się wzięło w naszym życiu i co oznacza). Z czasem faktycznie można ignorować natręctwa. W moim przypadku to akurat nie było ignorowanie ich, a raczej - niewierzenie im. Pierwszym objawem zdrowienia była ogromna chęć, by nie wykonać rytuału.
 8. ChoryChorak, a jak chciałbyś żyć? Jakie masz marzenia?
 9. U mnie zawsze chodziło o lęk przed utratą kontroli, tylko kiedyś był to paraliżujący lęk, a teraz to w zasadzie taki mały "lęczek" Objawy to natręctwa, takie jak zawsze, tylko że teraz rzadko im ulegam, po prostu już im nie wierzę... No i tych natręctw jest bardzo mało. Przy czym zaznaczam, że ja jeszcze nie rozwiązałam wszystkich źródłowych przyczyn mojej NN. Może jak to nastąpi, to objawy znikną całkowicie.
 10. Ten moment, gdy człowiekowi wydaje się, że zwariował... Myślę, że z NN uporałam się tak w 90%. I cieszę się, że "zachorowałam", bo dzięki ciężkiej pracy na terapii i stopniowej zmianie sposobu myślenia standard mojego życia już teraz jest o wiele wyższy niż przed NN.
 11. Skąd te dane statystyczne? Nie sądzę, aby były prawdziwe...
 12. Najlepiej połączyć te dwie metody: terapia + ogarnianie kompulsji wszelkimi możliwymi sposobami :) Terapia to podstawa, ale trwa ona dość długo, a na co dzień przecież musimy jakoś funkcjonować. Dlatego przydają się też "doraźne" sposoby. (Ja używałam antybakteryjnych chusteczek ) Pozdrawiam
 13. Moim zdaniem jeśli autorka wątku skorzysta z tej metody, poradzi sobie z objawem, ale istnieje duże ryzyko, że nerwica znajdzie sobie inny sposób by ją dręczyć... Pojawią się inne kompulsje czy myśli. Najlepiej skonsultować się z psychologiem.
 14. Lilly86

  Pytanie psychologa

  Hej! Moja pierwsza wizyta u psychologa wyglądała tak, że opowiedziałam o swoim życiu i problemach. Potem wspólnie z psychologiem szukaliśmy powodu, przez który miałam zaburzenia lękowe. Powód się znalazł; był to określony, wyuczony sposób myślenia o sobie i ogólnie rzeczywistości. Następnie pracowaliśmy nad tym, aby te niesprzyjające mi schematy myślenia zmienić na inne. I tyle :) Może zapytaj psychologa, w jaki sposób zamierza Ci pomóc. Tak byłoby najlepiej.
 15. Lilly86

  Przegrywanie w życie

  "Nie chcę chodzić do psychologów bo to tylko ciągły proces wyzalania się. Mnie już nic nie zmieni, więc po co płacić komuś żeby leczył objawy a nie przyczyny." Faktycznie niektórzy psychologowie leczą objawy. Ale są też nurty w psychologii, które skupiają się na leczeniu przyczyn, a nie objawów. Trzeba tylko wybrać odpowiedniego psychologa, pracującego w interesującym Cię nurcie. Nie będziesz się wyżalał, tylko szukał w swoim życiu wydarzeń, które spowodowały objawy. Będziesz zmieniał wyuczone schematy myślenia, które Ci nie służą. "Mnie już nic nie zmieni" Masz zaledwie 22 lata, jeszcze wszystko może się zmienić :) Powodzenia! :)
×