[WARSZAWA]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

pomoc teraputyczna dla mojej koleżanki

przez ECeft 18 kwi 2011, 17:25
Aniu nie wiem jak z psychoterapeutami w Warszawie ale polecam specjalistów z Meta EFT. Prowadzone przez polaka, który specjalizuje się w najpoważniejszych zaburzeniach emocjonalnych, który pracuje np. z weteranami wojennymi z całego świata - depresje, PTSD, psychozy, CHAD, nerwice. Czarno na białym tłumaczą skąd się wziął problem, wyjaśniają procesy które się na to złożyły i pokazują odpowiednie kroki, w tym terapia, do wyjścia na prostą.
''Istotne problemy naszego życia nie mogą być rozwiązywane na tym samym poziomie myślenia, na jakim byliśmy, kiedy je tworzyliśmy.''
''Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie.''
''E = mc2 Wszystko jest energia'' Albert Einstein

pomoc teraputyczna dla mojej koleżanki

przez ania23 19 kwi 2011, 21:20
ECeft, dzięki :)jako jedyny do tej pory odpisałes :)

[Warszawa]

przez sadi31 21 kwi 2011, 22:06
jeśli chodzi o CBT - polecam ja niestety zawiesiłem odwiedziny - bo przez jakiś czas mnie nie było stac
ale moj terapeuta - doskonale mnie zrozumial juz za pierwszym spotkaniu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Warszawa]

przez Gorzka_Czekolada 22 kwi 2011, 10:07
Mam problem. Przeczytałam ten temat do strony 24 i dalej chyba nie mam siły. Jakieś dziwne akcje się tam rozkręciły :shock:

Szukam psychologa. Jak każdy.
Biorę pod uwagę kilka placówek i nie chciałabym się wsadzić na minę. Dodam, że szukam NFZ i to będzie moje pierwsze doświadczenie z takim kimś.

Przychodnia Lekarska WAT
ul. Kartezjusza 2
Poradnia Zdrowia Psychicznego

Lekarze, którzy przyjmują:
- Izabela RAKOCA(KIEROWNIK PORADNI);
-Igor GAJ
-Adam POLAŃSKI

Centrum Psychoterapii
ul. Sobieskiego 112

(nie mam pojęcia kto leczy i jak leczy a opinie, które tu wychwyciłam były różne albo dziwne)

Poradnia Zdrowia Psychicznego na Rembielińskiej 8
-spec. psychiatrii Joanna Głowacka
-psycholog Elżbieta Tyszko-Remisiewicz
-psychiatra Katarzyna Janke
-lek.med. Agata Paciorkiewicz-Piechalak

Brałam jeszcze pod uwagę CEPELEK - przychodnię wojskową ale opinie ma średnie.

I prosiłabym jeśli ktoś mógłby mi doradzić bądź odradzić konkretnego lekarza bądź placówkę albo przestrzec przed którąś tu wymienioną... Jestem zielona a nie chcę zrobić sobie krzywdy.
"Niech sobie słońce, księżyc i gwiazdy robią co chcą, nie wiem czy dzień jasny, czy noc na ziemi, a świat cały znikł z mej świadomości"

[Warszawa]

przez neuromedyk 23 kwi 2011, 23:19
zapraszam na stronę http://www.depresja.waw.pl
Ostatnio edytowano 24 kwi 2011, 00:02 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do działu oferty

Instytut Psychiatrii i Neurologii - F 7

przez Akatosh 05 maja 2011, 18:45
Witam, jakiś czas temu dostałem skierowanie na oddział F7 w Instytucie na Sobieskiego w Warszawie. Obecnie czekam na przyjęcie. Będzie to mój pierwszy pobyt na oddziale zamkniętym. W Instytucie już byłem z tym, że był to oddział F10, który jest oddzialem otwartym.

F7 przylega bezpośrednio do głównego gmachu Instytutu - jak byłem na F10, miałem czasami okazję do tegoż głównego gmachu się przejść, a to po kawę z automatu, a to na dobry obiadek do bufetu (który to obiadek był niewątpliwie dobrą alternatywą dla szpitalnych obiadków). No i w czasie wizyt w tymże gmachu zdarzało mi się niekiedy spotkać gości w piżamach. Zakładam, że byli to pacjenci oddziałów zamkniętych, którym pozwolono raz na jakiś czas opuścić oddział.

No i tutaj mam pytanko (nie tylko do osób, które na F7 w Instytucie były - o ile takowe są, ale również do tych wszystkich, którzy mieli kiedykolwiek styczność z oddziałami zamkniętymi): Czy pobyt na oddziale zamkniętym, musi wiązać się koniecznie, z obowiązkiem chodzenia non-stop w piżamie? Nie ukrywam, że wizja chodzenia cały dzień w piżamie przeraża mnie, a nawet dołuje.

Nie robię sobie jaj - mówię szczerze. Chciałbym po prostu wiedzieć, co mnie ewentualnie czeka na oddziale zamkniętym. A że na takowym oddziale nigdy nie byłem, dlatego pytam. :) Więc drodzy użytkownicy: jak to jest z tymi piżamami?

[Warszawa]

przez grusia 06 maja 2011, 13:08
jak już gdzieś tu wspomniałam umówiłam się na Sobieskiego do dr Makowskiej.
niestety wizyta ma się odbyć dopiero 22 czerwca.
nie wiem co robić. czy zainwestować tę stówkę na prywatnego lekarza. może mi da jakieś leki, których działanie będzie mogła ocenić pani na sobieskiego.
czy moglibyście mi coś doradzić? jeśli prywatnie to z nazwiskiem. albo może macie doświadczenie z innymi placówkami nfz. np. psychomed w międzylesiu.
:(
Tęcza jest ważna. Najważniejsza.

Zaburzenia lękowe, polecany psychoterapeuta

przez Skipper 06 maja 2011, 19:49
Witam,

podane zostały mi nazwiska trzech terapeutów i chciałbym zaczerpnąć od Was opinii na ich temat.

prof. Jerzy Mellibruda
prof. Bohdan Woronowicz
prof. Andrzej Kokoszko

Czy mieliście styczność z którymś z nich, jeżeli tak to czy możecie wypowiedzieć się na jego temat. Byłbym bardzo wdzięczny ponieważ mam zamiar w wakacje udać się na konsultację do jednego z nich i rozpocząć terapię grupową lub indywidualną, bardzo mi zależy by była to osoba jak najlepsza ponieważ w mojej miejscowości nie ma osób o odpowiednich kwalifikacjach.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Heroina: 50mg 1-1-1
Acyklowir: 25kg 0-1-1
zbanowany

Warszawski Instytut Psychoterapii i Rozwoju

przez Ludwik_Peziol 10 maja 2011, 18:35
Warszawski Instytut Psychoterapii i Rozwoju to miejsce, gdzie można uzyskać pomoc psychologiczną, psychiatryczną i psychoterapeutyczną.
Jest to miejsce, w którym każdy jest traktowany wyjątkowo, każdy może poczuć się akceptowany, może liczyć na zrozumienie i wsparcie.
W komfortowych warunkach, w atmosferze dyskrecji i bezpieczeństwa proponujemy pomoc psychologiczną w szerokim zakresie, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. W ofercie Instytutu jest m.in. terapia indywidualna, grupy terapeutyczne, grupy wsparcia, terapia rodzin, coaching oraz konsultacje psychiatryczne. W razie potrzeby możliwa jest pomoc i leczenie farmakologiczne, skoordynowane z psychoterapią.

W naszej pracy przyświecają nam następujące zasady:

• Otwartość i szacunek wobec wszystkich ludzi
• Uważność i uczciwość wobec każdego człowieka
• Ciągły rozwój osobisty i zawodowy naszych specjalistów
• Praca pod stałą superwizją Superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

przez hubbik 11 maja 2011, 12:24
Witaj, znam osobiście prof. Kokoszkę. Jest psychiatrą ale stosuję również psychoterapię, głównie w podejściu poznawczo behawioralnym. Pracuje w klinice psychiatrii w Warszawie. Trudno mi jednak uwierzyć, by w Toruniu nie było żadnego godnego polecenia psychoterapeuty, chyba że to musi być profesor ;).
Ośrodek Terapii Poznawczo Behawioralnej Poznań www.otpb.pl

Instytut Psychiatrii i Neurologii - F 7

przez kite 11 maja 2011, 19:01
ja będąc w lublinie, bywałam na oddziale zamkniętym, to na weekend, czasem mieliśmy zajęcia łączone. i na luzie ludzie chodzili w ciuchach, mieli laptopy, słuchali muzy. z tym że wszelkie, słuchawki, kable, sznurówki, trzymasz u pielęgniarek i one ci dają np słuchawki na jakiś czas. telefon ładujesz u pielęgniarek
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez Skipper 14 maja 2011, 11:31
I jakie jest Twoje zdanie o profesorze? W Toruniu być może jest jakiś dobry psychoterapeuta, ale w wakacje mam zamiar pracować w Warszawie dlatego też pytam o terapeutów z tej miejscowości.
Heroina: 50mg 1-1-1
Acyklowir: 25kg 0-1-1
zbanowany

komunikacja grupa Warszawa

przez martinia25 16 maja 2011, 07:34
Hej mam propozycję-pytanie,czy ktoś z Was byłby zainteresowany uczestniczeniem w spotkaniach grupowych u psychologa-logopedy( takie 2 w 1 )na których moglibyśmy w bezpiecznej, przyjaznej atmosferze poodgrywać scenki ( przepracować sytuacje z życia wzięte które nas stresują), przełamać bariery nieśmiałości, poćwiczyć komunikację, autoprezentację, przeróżne techniki ekspresji werbalnej, relaksacje, wymienić się spostrzeżeniami, emocjami, problemami itp. Wszystko spokojnie powoli, naszym tempem.
Czemu taka propozycja?
Mam w niedalekiej przyszłości podjąć trudną pracę z ludźmi więc postanowiłam się wziąć za siebie, poza tym moje kontakty społeczne coraz bardziej podupadają.
Sama mam problemy nie tyle z mową, co w komunikacji,mam trudności z zabieraniem głosu w grupie, z polemiką, z doborem słownictwa w stresie, mówię za szybko ,mam bariery przed mówieniem, otwarciem się itd. Myślę sobie, że może takie spotkania by coś dały. Logopedka jest przemiła, doświadczona, byłam u niej kilka razy indywidualnie, ale czuję, że lepsze efekty dałaby grupa.

Ilośc osób w grupie 6-7

Naturalnie kontakt do prowadzacej udostepnie, konsultacja jest bezplatna
Jeśli macie pytania, wątpliwości to piszcie.Aha NIE bylaby to terapia a raczej skrzyzowanie grupy wsparcia(dla osób nieśmiałych, z fobią społeczną, dda, lub takich które po prostu czują się źle w komunikacji interpersonalnej etc) z dramą psychologiczną i emisją głosu i czymś tam co nawet nie wiem jak nazwać
Celem jest poprawa komunikacji ze światem, otwarcie na innych,obniżenie lęku przed mówieniem.
Marta

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla uczestników wypadków

przez Lidia lg 23 maja 2011, 19:14
Szanowni Państwo,
Ostatnie lata prowadzonej pierwszej w Polsce akcji specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczestników
wypadków komunikacyjnych w ramach programu „Trakt” pozwoliły nam na skuteczną pomoc ponad 200 osobom cierpiącym
na zespół tzw. stresu pourazowego. Zachęcamy do kontaktu (tel 509 127 858; e mail terapia@psych.uw.edu.pl) osoby, które w
ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyły, były świadkami wypadku, lub doświadczyły utraty bliskiej osoby w wypadku.
Zapewniamy możliwość specjalistycznej diagnozy psychologicznych problemów potraumatycznych (takich jak kłopoty ze snem,
nawracające wspomnienia, nadmierne podenerwowanie lub kłopoty z koncentracją uwagi).
W razie stwierdzenia zespołu stresu pourazowego oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnej terapii prowadzonej
przez najlepszych specjalistów leczeniu stresu pourazowego, w ramach programu naukowego prowadzonego przez
Uniwersytet Warszawski – Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania.
Szczegóły programu na http://www.wypadki‐drogowe.pl.
Z wyrazami szacunku,
Zespół programu „Trakt 2"
http://www.wypadki‐drogowe.pl
tel 509127858
.

Sortuj wg