Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mój dzisiejszy dzień

przez banocik 14 wrz 2010, 19:39
a też miałam dzisiaj ciężki dzień - wszystko przez nierozumnego faceta wrr 1,5 godziny tłumaczysz, tłumaczysz a ten nie rozumie - współczuję jego żonie - całą spocona z drżącymi rękoma z wrażeniem że tchu mi już brak wrrr

a jutro dzień jeszcze cięższy - jadę z dzieckiem do lekarza :( matko jak ja się boje

do tego mam (pewnie jak większość tutaj) w takich kolejkach i tłumach takie leki ze zaraz zemdleje , ze mi słabo że muszę wyjść :(
oczywiście jadę na wizyte prywatną - ale ja już wiem że będą kilkugodzinne kolejki i nie dam rady tam ustać

pomocy - jak sobie w takich sytuacjach radzicie ?macie chyba jakieś sposoby ? czy tak jak ja sobie nie radzicie ( bo ja w sumie odizolowałam się od ludzi tzn znajomi przychodzą do mnie bo ich zapraszam ale ja staram się nie wychodzić - tylko tam gdzie muszę i to wracam tak szybciutko jak się tylko da)

przez TheGrengolada 14 wrz 2010, 20:48
banocik, oprócz leków i terapii to ja żadnych innych nie znam... :/ ech, no może pozytywne myślenie, ale kiedyś się na to siły kończą.

Ja sobie natomiast zaczynam wmawiać przeziębienie. W dodatku coś dziwnego się dzieje ze mną... czy Wy też macie głupie / dziwne / przerażające sny? (np. niedawno śniło mi się, że umarł mój kolega, dziś, że zabiłam trójrogą [!] kozę a poza tym w stanie półsnu kołacze mi się w głowie myśl, że jestem niedoszłą samobójczynią... dlaczego ja tyle myślę o śmierci?)... nieswojo mi z tym

przez jakasia 14 wrz 2010, 20:49
Balbina^^, wyjedź na chwilę oderwanie się od rzeczywistości czasem dużo daje. Dobrze zrobić coś tylko dla siebie...

banocik, zajmij się czymś podczas wyjścia z domu, włącz mp3 z ulubioną muzyką, weź książkę, którą lubisz albo coś innego co odetnie Cię od myślenia...

a ja w czwartek idę do promotora... ciekawe co powie na moje 3 rozdziały wypocin... został mi jeszcze jeden, weny twórczej brak...a tu obsuwa już dwa miesiące...jak ja bym chciała mieć to z głowy...przynajmniej w pracy po urlopie wszystko się pięknie układy i dużo małych sukcesów

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chojrakowa 14 wrz 2010, 20:51
Balbina^^ napisał(a):Jeśli finanse pozwolą to na weekend wynajmę apartament nad morzem, z widokiem na wodę, na 6 piętrze i legnę na wielkim tarasie z drinkiem w dłoni.

O jeny takiej to dobrze ;)
Ale szczerze mówiąc ja chwilowo nie byłabym w stanie się ruszyć gdziekolwiek
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez Balbina^^ 14 wrz 2010, 21:02
banocik napisał(a):pomocy - jak sobie w takich sytuacjach radzicie ?

Mamy. Tabletka benzo albo pięć Nervomixów (bez recepty), a do tego ciekawa książka i woda mineralna, zimna.

jakasia napisał(a):Balbina^^, wyjedź na chwilę oderwanie się od rzeczywistości czasem dużo daje. Dobrze zrobić coś tylko dla siebie...

Dokładnie. Dlatego staram się wyjeżdżać w każdy weekend, a do morza mam dość blisko- 86km. To daje mi choć trochę odpoczynku od całego świata. Np w zeszłą niedzielę będąc nad morzem odwiedziłam SPA i park wodny- niby tylko godzina, a zrelaksowała mnie jak opakowanie benzo :pirate:

chojrakowa napisał(a):O jeny takiej to dobrze ;)
Ale szczerze mówiąc ja chwilowo nie byłabym w stanie się ruszyć gdziekolwiek

Gdybym nie była na ssri to pewnie też byłoby mi ciężko ;) Ale jestem na lekach więc jest ok. A w dodatku mam w ten weekend urodziny więc w ramach prezentu sobie chyba zaszaleję, a co.
No i w sobotę są walki MMA, chcę to oglądać w fajnym miejscu, już się nie mogę doczekać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Balbina^^

przez chojrakowa 14 wrz 2010, 21:03
Balbina^^, dobrze, że są rzeczy, które cię cieszą ;)
No to miłego pobytu, wypij za mój związek drina 8) :lol:
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez banocik 14 wrz 2010, 21:14
TheGrengolada napisał(a):banocik, oprócz leków i terapii to ja żadnych innych nie znam... :/ ech, no może pozytywne myślenie, ale kiedyś się na to siły kończą.

Ja sobie natomiast zaczynam wmawiać przeziębienie. W dodatku coś dziwnego się dzieje ze mną... czy Wy też macie głupie / dziwne / przerażające sny? (np. niedawno śniło mi się, że umarł mój kolega, dziś, że zabiłam trójrogą [!] kozę a poza tym w stanie półsnu kołacze mi się w głowie myśl, że jestem niedoszłą samobójczynią... dlaczego ja tyle myślę o śmierci?)... nieswojo mi z tym

tzn że co ?? że myślisz że popełnisz samobójstwo ??
ja miałam przez jakiś czas myśl że lepiej to zakończyć bo nie mam już sił na walkę z nerwicą - ale usiadłam i sama sobie powiedziałam że dosyć- to nie jest wyjście a mam dla kogo żyć i za kogo się martwić i absolutnie takie durne pomysły nie wchodzą w rachubę, a siłę trzeba w sobie poszukać, by żyć tak jak kiedyś - przecież jestem ta samą osobą tylko że z nerwicą a podobno nawet z nerwicą można być szczęśliwym !!! (przeczytałam mądre zdanie na ten temat w książce "przebudzenie" ) - jakoś sama sobie wytłumaczyłam że to głupie i przeszło - często czuję w sobie tyle siły do walki z nerwicą - jest mi lepiej a za chwile ... jakiś poważniejszy stres i powrót do dołeczka

może Wam sie wydać to dziwne ale gdyby nie takie wizyty z dzieckiem u lekarza, spotkania rodzinne wszystkie takie urodzinki "posiadówki" w większym gronie i silnie stresujące sytuacje życiowe ( np czeka mojego męża zmiana pracy) - to mi ta nerwica prawie wcale by nie przeszkadzała - pracuje w domu przez internet, zakupy spożywcze robię w małych sklepikach , ciuchy kupuję na allegro a jak już trzeba większych zakupów to wysyłam męża z listą - tylko właśnie te wszystkie spotkania rodzinne urodzinki, imieninki wrrrr mąż do tego ma dużą rodzinę i wszyscy nas zapraszają na te posiadówki - ile można odmawiać albo wchodzić na 15 minut i wykręcać się pracą ?? tylko z tych względów źle mi z nerwicą :( no i moje dziecko - on nie wie co to publiczne piaskownice (od razu mi się słabo robi jak widzę go jak się bawi już widzę że łapie jakieś świństwo -tasiemce i inne )

jakasia - właśnie problem polega na tym że w publicznych miejscach przed taką wizytą boje się że się nie skupie na książce ani mp3 tylko będę myślała o tym jak bardzo kręci mi się w głowie , jak bardzo mi serce kołacze i że zaraz zemdleje

Balbina -skąd jesteś ?? tzn podaj województwo jeśli możesz - może byśmy się ma jakimś SPA spotkały ?? bo uwielbiam spa a do morza mam jakieś 60 kilometrów (pomorskie)
swoją droga polecam Głęboczek nie nad morzem - ale spokój, cisza , fajny klimat

przez TheGrengolada 14 wrz 2010, 21:20
banocik, nie, nie mam myśli samobójczych i nie zrobię tego, zwłaszcza w tym momencie (czyli momencie, w którym odpuszcza mi depresja)... po prostu dziwnie się czuję z tym, że chcąc nie chcąc po głowie chodzi mi śmierć.

Może Ty masz nie nerwicę lękową, a fobię społeczną skoro wiąże się to z jakimiś kontaktami z ludźmi?

przez jakasia 14 wrz 2010, 21:23
banocik, a czy faktycznie mdlejesz w takich miejscach czy tylko masz strach przed omdleniem?

przez banocik 14 wrz 2010, 21:27
TheGrengolada napisał(a):banocik, nie, nie mam myśli samobójczych i nie zrobię tego, zwłaszcza w tym momencie (czyli momencie, w którym odpuszcza mi depresja)... po prostu dziwnie się czuję z tym, że chcąc nie chcąc po głowie chodzi mi śmierć.

Może Ty masz nie nerwicę lękową, a fobię społeczną skoro wiąże się to z jakimiś kontaktami z ludźmi?

hm... może to głupie pytanie ale czym to się różni ??
ups :oops: ja nie wiem - ale zawsze jak jakieś kołatania czy problemy z żołądkiem trafiam do lekarza a on mi na to to nerwica - byłam u psychiatry to mi dał psychotropy - wzięłam raz i katastrofa - więcej nie wezmę i już psychiatrom podziękowałam za współpracę postanowiłam że jakoś może sama to zwalczę - daje sobie z 3 miesiące jak mi się nie poprawi to poszukam innego
myślałam też nad psychoterapią - nawet znalazłam lekarza który dojeżdża do domu ale.. nie miałam odwago zadzwonić - nie wiem mam nadzieję że sobie poradzę - jakoś muszę chyba dojrzeć do terapii

[Dodane po edycji:]

jakasia napisał(a):banocik, a czy faktycznie mdlejesz w takich miejscach czy tylko masz strach przed omdleniem?

mam strach - szybko wychodzę , uspokoję się i przechodzi -często po takich sytuacjach mam takie dziwne uczucie "wyczerpania" psychicznego -nie wiem jak to opisać ale wtedy czuję się tak zmęczona psychicznie

przez jakasia 14 wrz 2010, 21:30
banocik, to chyba nie ma się co męczyć i zwlekać tylko zawziąć się i z tym walczyć. Jeśli chodzi o psychotropy to zawsze początki są okropne, ale jak przeżyje się około 1,5 tyg zaczyna się poprawa, jest to męczące, ale później w wielu przypadkach jest lepiej.

Psychoterapia też dużo daje, właściwie więcej niż same leki bo zwalcza przyczynę. Leki natomiast pozwalają jakoś przetrwać ciężki okres.

przez TheGrengolada 14 wrz 2010, 21:35
banocik, fobia społeczna w skrócie mówiąc to jest strach przed nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi

przez banocik 14 wrz 2010, 21:37
jakasia napisał(a):banocik, to chyba nie ma się co męczyć i zwlekać tylko zawziąć się i z tym walczyć. Jeśli chodzi o psychotropy to zawsze początki są okropne, ale jak przeżyje się około 1,5 tyg zaczyna się poprawa, jest to męczące, ale później w wielu przypadkach jest lepiej.

Psychoterapia też dużo daje, właściwie więcej niż same leki bo zwalcza przyczynę. Leki natomiast pozwalają jakoś przetrwać ciężki okres.

tylko właśnie chodzi o to że dla mnie ciężki okres to wyjścia z domu - jak jestem w domu jestem szczęśliwa - bawię się z dzieckiem, pracuje przy kompie , pielęgnuję swój ogródek -tylko na deszcz czuję że w głowie mi się kręci (to chyba wpływ ciśnienia)

czytam trochę jednym okiem ( drugim oglądam m jak maślanka ;p ) o tej fobii społecznej i kurcze trochę do mnie pasuje - ( poza rumieńcami i jąkaniem )

[Dodane po edycji:]

TheGrengolada napisał(a):banocik, fobia społeczna w skrócie mówiąc to jest strach przed nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi

w sumie u mnie się zaczęło hm... teść mnie nie akceptował i szwagierka i potem problemy - w sumie do dzisiaj teść porównuje mnie wiecznie do drugiej synowej (jestem zła bo moi rodzice nie mają własnej firmy , a bogata szwagierka chciała aby mój mąż był z jej kuzynką więc nawet kiedyś po pijaku mnie zaatakowała słownie bardzo ostro )
potem byłam w sklepie sama i nagle zrobiło mi się tak słabo zaczęło szumieć w uszach czułam że mdleje , wyszłam bardzo szybko ze sklepu - i od tego czasu mam problem aby do jakiegoś większego sklepu wejść - w sumie w małych też mi sie niedobrze robi ale wiem że zaraz mogę wyjść bo drzwi blisko
może macie racje - a psychiatra w sumie nie zastanawiał się nad moim problemem - weszłam powiedziałam że mam nerwice i chciałabym się leczyć - babeczka chwile ze mną porozmawiała powiedziała jakie mam zrobić badania ( tarczyca, morfologia) i zapisała paromarc (czy jakoś tak - opakowania już nie mam bo spaliłam aby nikt przez pomyłkę tego nie wziął)
powiedziała że mam przyjść za miesiąc - już nie poszłam

przez Balbina^^ 14 wrz 2010, 21:47
chojrakowa napisał(a):Balbina^^, dobrze, że są rzeczy, które cię cieszą ;)
No to miłego pobytu, wypij za mój związek drina 8) :lol:

Wypiję, wypiję :smile: Jestem na lekach, ale za takie coś to warto wypić 8) Tfu tfu, żeby nie zapeszyć.

banocik napisał(a):Balbina -skąd jesteś ?? tzn podaj województwo jeśli możesz - może byśmy się ma jakimś SPA spotkały ?? bo uwielbiam spa a do morza mam jakieś 60 kilometrów (pomorskie)
swoją droga polecam Głęboczek nie nad morzem - ale spokój, cisza , fajny klimat

Szczecin :smile: A nad morze jeżdżę albo do Międzyzdrojów, albo do Rewala (tam jestem w sumie co tydzień). A w SPA byłam w Sandrze, w Pogorzelicy:
http://www.sandra.ta.pl/
A gdzie jest Głęboczek?

TheGrengolada napisał(a):banocik

Fobia społeczna jest bardzo często objawem nerwicy lękowej, np u mnie.
Balbina^^

Sortuj wg