Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez 331ania 28 kwi 2007, 16:39
Piotrek napisał(a):gdyby ludzie tacy byli, to ja raczej zostałbym pustelnikiem

właśnie ja zostałam....wolę być sama do końca życia niż znać takich ludzi bo szkoda tego życia na oglądanie takich dziwaków ;)
ExModerator

przez maiev 28 kwi 2007, 17:03
Różo - ja tez tak mam. Często chciałabym być jakimś pustelnikiem - ale nie mam szans. :?
331ania napisał(a):a my nie chcemy być takie jak ci ludzie,chcemy pozostać soba i dlatego jest nam tak cięzko

dobrze powiedziane! :smile: najgorsze jest to że ja wiem że zawsze będę taka niedopasowana, bo nie zamierzam się upodobnić do ogółu (w pewnych sprawach jak np. wspomiane włażenie w d... - ohyda)

Róża napisał(a):zaczynam bać się ludzi z nerwicą,

heh mam nadzieję że nie wszystkich, bo wyjdzie że kolejna osoba się mnie boi. :mrgreen:
trzymajcie się wszyscy. Obrazek
Piotrek - nie zaśnij z nudów przy tych lekturach. ;) Mam nadzieję że dobrze Ci pójdzie. :smile:
"I need a new version of me..."

przez Zorki 28 kwi 2007, 18:54
Róża napisał(a):A ja dzisiaj doszłam po raz kolejny do wniosku,że jestem inna od innych.Strasznie inna :( Aż za bardzo.Znam w sąsiedztwie osoby z nerwicą i one różnią się ode mnie diametralnie.Są chaotyczne,rozwrzeszczane,jekieś takie agresywne,napastliwe,ciekawskie.Rozmawiamy ze sobą,ale między nami jest mur nie do przeskoczenia,a tym murem jestem ja.

Ale nie brzmi, byś chciała być taka, jak oni. Więc czemu Wasza odmienność musi być problemem?

Róża napisał(a):Cholerka,zaczynam bać się ludzi z nerwicą

BU!
Róża napisał(a):pewnie to głupie,ale wśród nich dla mnie też nie ma miejsca :( .

<przesuwa się, żeby zrobić Róży miejsce>
Jedyną rzeczą, jakiej powinniśmy się bać, jest sam strach. (Franklin Delano Roosevelt)
Zawsze jestem gotów się uczyć, chociaż nie zawsze chcę, by mnie uczono. (Winston Churchill)

Zmieniłem się. Wyzdrowiałem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Róża 28 kwi 2007, 19:15
Kochani moi,dobrze wiedziałam,kto mi odpowie :D I wierzę bardzo mocno,że wy jesteście szczerzy i jedziemy na tym samym wózku.Ale pomyślcie-świat jest właśnie taki i między innymi dlatego my mamy nerwicę.I jednak reakcje i zachowania ludzi z tą samą nerwicą mogą być różne.Tak szczerze-jak znaleźć się w tym świecie?Pewnie Piotrku masz rację,że się wkręcam,ale próbuję zacząć żyć normalnie,tzn.aktywnie i co chwila rozbijam się o mur zachowań ludzkich,tych nieciekawych.Świata nie zmienię,to już wiem,chociaż strasznie mnie to wkurza,bo chciałabym żeby był inny.Siebie też nie zmienię,bo jak słusznie zauważył Zorki-i nie chcę upodobnić się do tych ludzi i nie umiem choćbym chciała.I do czego to w końcu prowadzi?Do wyobcowania,do lęku,do osamotnienia i w rezultacie-znowu do depresji.Po raz pierwszy od wielu dni,wróciłam na swój dywanik w łazience :( Przepraszam,że dołuję,nie chcę tego,ale co można zrobić w tej sytuacji?Chyba tylko pogodzić się z tym,że jestem ciamajda,mało sprytna niedołęga i oryginał :( Taki wybryk natury,cudak,pomyłka.Może nadaję się w ramki,ale nie do ludzi :(
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez IceMan 28 kwi 2007, 19:37
Róża napisał(a):próbuję zacząć żyć normalnie,tzn.aktywnie i co chwila rozbijam się o mur zachowań ludzkich,tych nieciekawych

Więc może postaraj się zmienić nastawienie. Zamiast próbować ten mur przeforsować, to postaraj się go ominąć. Nie zmieniaj siebie. Nie zmieniaj innych.
Róża napisał(a):Taki wybryk natury,cudak,pomyłka.Może nadaję się w ramki,ale nie do ludzi

Wrrrrrrr.... nie denerwuj mnie. Jesteś całkowicie w porządku i czy chcesz czy nie, musisz się pogodzić ze świadomością że jesteś sympatyczną i wspaniałą osobą. BASTA!
Przyjaciel forum

przez ashley 28 kwi 2007, 20:14
Hejka, wyjazd z przyjaciólmi wypalil, ale bylo super :D Tak się wyglupialiśmy że aż się ludzie patrzyli hehe ;) Oderwalam się od problemów. Swietny dzień. Już nie pierwszy raz widzę, że moje miasto mnie doluje. Wyjeżdzam jest super, wracam wszystko wraca. Co prawda dobry nastrój mnie nie opuścil, ale nie chcę czekać az do czasu aż wyjadę na studia żeby poczuć wolność :/ To jest narazie bariera którą muszę pokonać :/ Powiem to w środe na psychoterapii. W każdym razie moje miasto mi nie sluży jak narazie. Ale poprawil mi się humor, bo na wakacjach jestem w rozjazdach. Więc można powiedzieć, że wakacje bez depresji. Nie no żartuję sobie. Jest ok. Jak stawiacie pokonam tą barierę? Troche trudno może być.
Róża ja myślę tak: że warto żyć z ludźmi w zgodzie, akceptiować ich takimi jakimi są(nie mówię, że wszystkich, tych zlych nie) a trzymać z tymi, którzy są ok. Na pewno znajdziesz takie osoby, które będą w Twoim stylu. Bratnie dusze. I nie jesteś inna :) To raczej inni odbiegają od norm.
Piotrek szczerze wspólczuje ;)

przez depresyjny86 28 kwi 2007, 20:25
Hejka, wyjazd z przyjaciólmi wypalil, ale bylo super Tak się wyglupialiśmy że aż się ludzie patrzyli hehe Oderwalam się od problemów. Swietny dzień.

Bardzo sie ciesze,że miałaś taki świetny dzień
Jak stawiacie pokonam tą barierę?

Ja stawiam,że pokonasz ;)
Ciesze się,że sobie jakoś radzisz ashley
Co do wyjazdow z przyjaciołmi to raczej mnie żaden wyjazd nie czeka.
:)

przez ashley 28 kwi 2007, 21:00
Darek czeka Cię wyjazd z przyjaciólmi. Nie pamiętasz, że planujemy spotkanie jakoś na początku września? ;)
Albo mi się wydaje, albo powoli zaczynam stawać się sobą :) Na razie nie jestem taka jaka bym chciala. Może po jakimś czasie będę. A jak się okaże, że jestem zupelnie inna za nic w świecie nie będę chciala się zmieniać. Jedyne czego chcę to być sobą.

przez Róża 28 kwi 2007, 21:23
No macie rację.Trzeba być twardym a nie miętkim ;) Wstyd mi teraz :oops: Oj muszę jeszcze popracować nad sobą.Ashley-cieszę się,że pędzisz ku zdrowiu w szalonym pędzie :D Wszystkim życzę udanej niedzieli :D
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 28 kwi 2007, 21:25
Na razie nie jestem taka jaka bym chciala. Może po jakimś czasie będę. A jak się okaże, że jestem zupelnie inna za nic w świecie nie będę chciala się zmieniać. Jedyne czego chcę to być sobą.

Będziesz sobą ashley!!!!Życze Ci tego z całego serca!!!!

przez ashley 28 kwi 2007, 21:26
Nio ja też, tylko ma padać :( Ale co tam, na forum zawsze świeci slońce ;)

przez depresyjny86 28 kwi 2007, 21:30
na forum zawsze świeci slońce

Masz racje ;)

przez ashley 28 kwi 2007, 21:32

przez Madzik13 28 kwi 2007, 21:58
Nie ma na świecie lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego Cię po twarzy.

Sortuj wg