Mój dzisiejszy dzień

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Mój dzisiejszy dzień

przez paradoksy 14 sty 2010, 15:11
wovacuum napisał(a):paradoksy, a co musisz wkuwac?? ;)

hmmm.. podstawy prawoznawstwa, nauke o administracji, integracje europejska, konsytytucyjny system organow panstwowych i historie administracji.. narazie jestem w tzw. czarnej dupie :mrgreen:

:-|

ed:
omg, chcialabym zdawac z jezykow :!:
paradoksy

przez Joaśka 14 sty 2010, 15:12
magdalenabmw napisał(a):Dłutowanie nie jest złe?! Raz miałam, prawie umarłam! Tutaj nie wiadomo czy trzeba będzie dłutować, zależy czy korzenie są poplątane, ale na pewno trzeba ciąć.
Boję sie iść bo boję się że dostanę ataku na fotelu albo i przed jeszcze a nie można zejść, bo co- zejdę i ucieknę do domu? Z dziurami w buzi i z krwotokiem?

:cry:

Rozumiem Cię i to dobrze Magda..., ja też się boję wizyt u dentysty, raz zemdlałam na fotelu po zastrzyku, gdy mnie w końcu lekarz dobudził to nie chciał mi plombować zęba w tym dniu, ale ja jak sobie pomyślałam, że mam jeszcze raz to przeżywać to kazałam mu plombować. Jak w końcu od niego wyszłam to byłam w takim szoku, że się poryczałam i w ogóle się nie mogłam uspokoić chyba przez godzinę :? . Od tamtego czasu strasznie się boję chodzić do dentysty :( Ciągle czekają na mnie krzywe ósemki do wyrwania (na razie jest to w dalszym ciągu niemożliwe z powodu moich problemów ze stawami skr.-żuchw.). Nie wiem jak ja je kiedyś usunę... :cry:

Idź jak najszybciej do dentysty i powiedz mu, że masz taki problem!!! Gdy będzie wiedział, że się boisz to będziesz się czuć pewniej. A może wybierz się tam z kimś bliskim?
Joaśka

przez wovacuum 14 sty 2010, 15:12
magdalenabmw, no postaraj siè jakos zmobilizowac!!z glupimi zèbami rady nie dasz?no daj spokoj,nie takie problemy rozwiàzalas w swoim zyciu!!jak bèdziesz siè uczyc z bolem zèbow?

[Dodane po edycji:]

Joaśka, lo boze co to za avatar??az siè wystraszylam..
wovacuum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 14 sty 2010, 15:17
Joasia- chociaż jeden ktoś! Już mi lżej że nie jestem sama :smile: Mój chłopak też ma 8-ki to cięcia.
Nie boli mnie :smile: Spkojnie. Te zęby mi sie rozsypały już kilka miesięcy temu i nie bolą, ale widzę że powoli tam sie coś dzieje bo mam zgrubiałe trochę dziąsło. Jak by co to mam antybiotyk na ropę w domu od dentystki. Także uczyc sie mogę a ten tydzień w te czy wewte nie zrobi różnicy- a jak mnie potną to będę spuchnięta tydzień i wolałabym to po sesji na studiach załatwić.
Tylko boję się JAK tam wogóle iść i dać radę?
Oczywiście z chłopakiem pojadę, i powiem już przez telefon tej pani (do faceta boję się iść) że mam NL.
magdalenabmw

przez wovacuum 14 sty 2010, 15:21
No Magda wlasnie nie pèkaj :D i dobrze ze idziesz z facetem.ja tez chodzè z moim zawsze to razniej :mrgreen: i ucz siè!!
wovacuum

przez magdalenabmw 14 sty 2010, 15:24
Amon-Rah - a ile Xanaxu jadłeś przed taką wizytą? Bo ja to chyba z 2mg będę musiała wciągnąć :(
A za sztuczne ile płaciłes ? Masz implanty? Czy mosty? Ja muszę w sumie dwa mosty zrobić, każdy czteropunktowy ale narazie jeden ząb mam 'na haczykach'- taki ściągany i tamten most sobie daruję, ale ten co teraz muszę korzenie wyrwać to muszę most zrobić bo sie jeść nie da.
Da sie może zrobić mosty i ogólnie sztuczne zęby na NFZ jakoś?
Szczerze szkoda mi 1500zł na most, chociaż dentystka powiedziała że na operację plastyczną jak mi sie policzek zapadnie wydam więcej..
magdalenabmw

przez wovacuum 14 sty 2010, 15:26
magdalenabmw, mozna nfz ale zapytaj dentysty,te cale przepisy siè szybko zmieniajà!
wovacuum

przez magdalenabmw 14 sty 2010, 15:27
A jak chodzę do dentysty i chirurga prywatnie ?
magdalenabmw

przez wovacuum 14 sty 2010, 15:30
magdalenabmw, tez mozesz!!oni tez majà umowy z Nfz!ja tez bylam w <Polsce na nfz,nie bylo zadnej roznicy jak prywatnie :D serio
wovacuum

przez magdalenabmw 14 sty 2010, 15:35
Wovka- moja dentystka nie ma umowy na NFZ. U niej za zęba małego na drucie (zaczepia sie go o zęby obok i wyjmuje przy myciu zębów) zaplaciłam 350zł.
Amon-ostatnio moja kuzynka (jest protetykiem) mówiła mi że jak chcem to mi może zrobić jednego implanta za 3000zł bo to są koszta materiałów (czy tak jest naprawdę nie wiem). A dentystka powiedziała że za most mój ok 1300-1500zł bo to cztery punkty są- dwa zęby i dwa zaczepy.

Zastanawia mnie to właśnie czy jak dentyste mam tylko prywatnie i chirurga tak samo to czy zrobią mi zęby na NFZ jak już z dziurami w dziąsłach pójdę do przychodni do dentysty (???).
magdalenabmw

przez paradoksy 14 sty 2010, 15:36
magdalenabmw napisał(a):Zastanawia mnie to właśnie czy jak dentyste mam tylko prywatnie i chirurga tak samo to czy zrobią mi zęby na NFZ jak już z dziurami w dziąsłach pójdę do przychodni do dentysty (???).

nie ma znaczenia, czy przyjdziesz z dziurami czy bez i czy leczysz się prywatnie czy nie
jesteś ubezpieczona = mają Ci pomóc
paradoksy

przez linka 14 sty 2010, 15:37
Dobra, pierwsza wizyta u pani psycholog - pozytywne wrażenie, konkretna babka :smile: , czeka mnie terapia, długa i nie koniecznie przyjemna, wymagająca ode mnie sporo wysiłku bo jak powiedziała "ja ani nikt inny tego za panią nie zrobi" ;)
Mamy już wyznaczone cele do osiągnięcia i dostałam pierwsze prace domowe - następna wizyta za dwa tygodnie - kolejne już co tydzień :smile:, dużo rzeczy mi wytłumaczyła i powiedziała, ze zaburzenia lękowe tak naprawdę nie są trudne do wyleczenia - tylko wymagają bardzo dużo pracy nad sobą no i nie tylko leki ale i terapia, terapia terapia :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 14 sty 2010, 15:38
Magda dobre pytanie..nie wiem,lepiej zadzwon do przychodni stomatologicznej i zapytaj jak to wyglàda!!swojà drogà bardzo drogie te zèby cholera!!
wovacuum

przez linka 14 sty 2010, 15:38
magdalenabmw, a z bólem zęba przyjmują nawet bez kolejki w każdym gabinecie NFZ ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg