Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez magnolia84 05 lut 2015, 16:51
amelia83, zgadzam się, ale "Fastryga" jest całkiem dobra
magnolia84

przez amelia83 05 lut 2015, 17:09
magnolia84, o czym?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez magnolia84 05 lut 2015, 17:13
amelia83, "Fastryga Grażyny Jagielskiej to opowieść o trzech pokoleniach kobiet naznaczonych piętnem rodzinnej tajemnicy. Więzi pomiędzy babką, matką i córkami są albo niszczące, albo boleśnie rozerwane - kobiety łączy tylko poczucie nieuchronnego nieszczęścia, przejmująca samotność i nakaz milczenia. Dostęp do prawdy ma jedynie upośledzona dziewczynka Mela, żyjąca w zawieszeniu między światem realnym a metafizycznym; ale jej rozpaczliwe próby "fastrygowania" więzi między kobietami są niezrozumiałe dla otoczenia. Fastryga opowiada o mechanizmach wzajemnego zniewolenia. To mroczne studium przemocy w rodzinie, konsekwentnie ukazywane z dwóch perspektyw - sprawcy i ofiary. Wyłania się z niego obraz zakleszczonego świata, który rządzi się niepojętymi dla postronnych regułami i z którego nie ma ucieczki. Hipnotyczna narracja bezlitośnie wciąga w spiralę fizycznych i psychicznych tortur, jakich doświadczają bohaterki, w atmosferę paraliżującego strachu i ciągłego napięcia."

-- 05 lut 2015, 16:31 --

opisy bicia kobiety przez męża prawie do nieprzytomności, a później ciągnięcie jej za włosy zakrwawioną do łóżka i seks .... aż mi się niedobrze robiło :pirate:
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LadyMarmolade 05 lut 2015, 18:21
halo halo a co sądzicie o Grzędowiczu? warto przeczytać? co polecacie?
Lgnę do ludzi, ale im nie otwieram.

mam 19 lat i całe życie za sobą.

przez wiejskifilozof 05 lut 2015, 21:45
LadyMarmolade napisał(a):halo halo a co sądzicie o Grzędowiczu? warto przeczytać? co polecacie?

Wszystko co napisał, nawet listę zakupów.

przez Enii 06 lut 2015, 08:01
amelia83 napisał(a):'lubię palić ale teraz chcę przestać' :shock: zaczęłam i to będzie bodaj najtrudniejsza lektura w moim zyciu ;)

czytałam grażyny jagielskiej ;anioły jedzą trzy razy dziennie' średniawa, bez rewelacji, przeczytałam z ciekawości

Carra przeczytaj Prosta metoda ...

Skończyłam Pierwszą na liście. Ksiązka trudna i fantastyczna:o zdradzie, miłości, życiu, przyjaźni,śmierci, chorobie, przebaczeniu, wierze w lepsze jutro i trudnych wyborach.
Ślad w psyche zostawia. Pomimo że dobrze się kończy to jakiś niepokój zostawiła
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

przez amelia83 06 lut 2015, 11:51
Enii, noo właśnie ta prosta metoda' szukałam w bibliotece nie było, tą co czytam pożyczyłam od koleżanki, zobaczymy, ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Enii 06 lut 2015, 12:31
amelia83, trzymam kciuki :great:
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

przez wiejskifilozof 08 lut 2015, 10:40
Bernard Cornwell Zimowy Monarcha.O królu Arturze,ale w niczym to nie przypomina bajki, wręcz przeciwnie.

przez Poland 10 lut 2015, 01:39
Co sądzicie o książce Twój umysł na detoksie? Wkrótce premiera, wydaje się, że to dość ciekawa pozycja może być. :)
http://muza.com.pl/produkty/1951-twoj-u ... 88017.html

przez wiejskifilozof 10 lut 2015, 10:42
Lars Kepler Świadek.Szwecki kryminał.Akcja toczy się w ośrodku dla dziewczyn z problemami, jedna zostaję zamordowana. Inna oskarżona o morderstwo.

przez PannaNatalia 10 lut 2015, 12:40
Ktoś czytał lub oglądał Poradnik pozytywnego myślenia?Ja dziś wypożyczylam pięć książek i nie mogę się zdecydować od której mam zacząć...
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

przez amelia83 10 lut 2015, 13:38
Enii napisał(a):amelia83, trzymam kciuki :great:

przydadzą się na pewno ;)
M. Luther King

przez platek rozy 10 lut 2015, 17:25
Rozpacz i szaleństwo. Czy przywiodą do zbrodni?

Katania, sycylijskie miasto u podnóży Etny. Przykładne małżeństwo z klasy średniej oczekuje na przyjazd młodziutkiej pomocy domowej, Ukrainki. Podczas gdy mąż oddaje się głównie karierze zawodowej, żona, po utracie dziecka, powoli pogrąża się w rozpaczy. Rezygnuje z pracy, ogranicza kontakty z ludźmi i coraz bardziej się zaniedbuje.

Ratunkiem dla jej zszarganych nerwów ma być ład i porządek, który zapanuje w domu dzięki pomocy Ludmiły. Dziewczyna bardzo szybko przyzwyczaja się do nowego miejsca, czy jednak rzeczywiście jest tak przywiązana do swoich pracodawców, jak deklaruje? Z domu zaczynają znikać przedmioty, atmosfera gęstnieje. Coraz trudniej odróżnić codzienne życie od fantazmatów i omamów.

Wszystkie elementy mają tu do odegrania ważną rolę - pokój dziecka, ukryta lalka, zgubiona biżuteria, trutki na myszy, wijący się bluszcz... Precyzyjne opisy rzeczywistości przenikają się w tej powieści z nierealnym światem, w jakim zanurza się główna bohaterka, a czytelnik staje się cichym obserwatorem coraz bardziej wstrząsających wydarzeń i w napięciu oczekuje na finał.

Aktualnie. Dziwna książka z granicy psychiatrii i eksperymentu literackiego. Intrygująca.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Sortuj wg