Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez magnolia84 05 lut 2015, 16:51
amelia83, zgadzam się, ale "Fastryga" jest całkiem dobra
magnolia84

przez amelia83 05 lut 2015, 17:09
magnolia84, o czym?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez magnolia84 05 lut 2015, 17:13
amelia83, "Fastryga Grażyny Jagielskiej to opowieść o trzech pokoleniach kobiet naznaczonych piętnem rodzinnej tajemnicy. Więzi pomiędzy babką, matką i córkami są albo niszczące, albo boleśnie rozerwane - kobiety łączy tylko poczucie nieuchronnego nieszczęścia, przejmująca samotność i nakaz milczenia. Dostęp do prawdy ma jedynie upośledzona dziewczynka Mela, żyjąca w zawieszeniu między światem realnym a metafizycznym; ale jej rozpaczliwe próby "fastrygowania" więzi między kobietami są niezrozumiałe dla otoczenia. Fastryga opowiada o mechanizmach wzajemnego zniewolenia. To mroczne studium przemocy w rodzinie, konsekwentnie ukazywane z dwóch perspektyw - sprawcy i ofiary. Wyłania się z niego obraz zakleszczonego świata, który rządzi się niepojętymi dla postronnych regułami i z którego nie ma ucieczki. Hipnotyczna narracja bezlitośnie wciąga w spiralę fizycznych i psychicznych tortur, jakich doświadczają bohaterki, w atmosferę paraliżującego strachu i ciągłego napięcia."

-- 05 lut 2015, 16:31 --

opisy bicia kobiety przez męża prawie do nieprzytomności, a później ciągnięcie jej za włosy zakrwawioną do łóżka i seks .... aż mi się niedobrze robiło :pirate:
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LadyMarmolade 05 lut 2015, 18:21
halo halo a co sądzicie o Grzędowiczu? warto przeczytać? co polecacie?
Lgnę do ludzi, ale im nie otwieram.

mam 19 lat i całe życie za sobą.

przez wiejskifilozof 05 lut 2015, 21:45
LadyMarmolade napisał(a):halo halo a co sądzicie o Grzędowiczu? warto przeczytać? co polecacie?

Wszystko co napisał, nawet listę zakupów.

przez Enii 06 lut 2015, 08:01
amelia83 napisał(a):'lubię palić ale teraz chcę przestać' :shock: zaczęłam i to będzie bodaj najtrudniejsza lektura w moim zyciu ;)

czytałam grażyny jagielskiej ;anioły jedzą trzy razy dziennie' średniawa, bez rewelacji, przeczytałam z ciekawości

Carra przeczytaj Prosta metoda ...

Skończyłam Pierwszą na liście. Ksiązka trudna i fantastyczna:o zdradzie, miłości, życiu, przyjaźni,śmierci, chorobie, przebaczeniu, wierze w lepsze jutro i trudnych wyborach.
Ślad w psyche zostawia. Pomimo że dobrze się kończy to jakiś niepokój zostawiła
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

przez amelia83 06 lut 2015, 11:51
Enii, noo właśnie ta prosta metoda' szukałam w bibliotece nie było, tą co czytam pożyczyłam od koleżanki, zobaczymy, ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Enii 06 lut 2015, 12:31
amelia83, trzymam kciuki :great:
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

przez wiejskifilozof 08 lut 2015, 10:40
Bernard Cornwell Zimowy Monarcha.O królu Arturze,ale w niczym to nie przypomina bajki, wręcz przeciwnie.

przez Poland 10 lut 2015, 01:39
Co sądzicie o książce Twój umysł na detoksie? Wkrótce premiera, wydaje się, że to dość ciekawa pozycja może być. :)
http://muza.com.pl/produkty/1951-twoj-u ... 88017.html

przez wiejskifilozof 10 lut 2015, 10:42
Lars Kepler Świadek.Szwecki kryminał.Akcja toczy się w ośrodku dla dziewczyn z problemami, jedna zostaję zamordowana. Inna oskarżona o morderstwo.

przez PannaNatalia 10 lut 2015, 12:40
Ktoś czytał lub oglądał Poradnik pozytywnego myślenia?Ja dziś wypożyczylam pięć książek i nie mogę się zdecydować od której mam zacząć...
Urodzona w1992r. Od 2006r z przerwami przerobiłam Relanium, Citabax, Arketis, Anafranil, Afobam, Fluanxol, Hydroxyzynę, Setaloft, Propranolol,Pramolan i Trittico. Po 9 latach walki radzę sobie sama, bez leków.

przez amelia83 10 lut 2015, 13:38
Enii napisał(a):amelia83, trzymam kciuki :great:

przydadzą się na pewno ;)
M. Luther King

przez platek rozy 10 lut 2015, 17:25
Rozpacz i szaleństwo. Czy przywiodą do zbrodni?

Katania, sycylijskie miasto u podnóży Etny. Przykładne małżeństwo z klasy średniej oczekuje na przyjazd młodziutkiej pomocy domowej, Ukrainki. Podczas gdy mąż oddaje się głównie karierze zawodowej, żona, po utracie dziecka, powoli pogrąża się w rozpaczy. Rezygnuje z pracy, ogranicza kontakty z ludźmi i coraz bardziej się zaniedbuje.

Ratunkiem dla jej zszarganych nerwów ma być ład i porządek, który zapanuje w domu dzięki pomocy Ludmiły. Dziewczyna bardzo szybko przyzwyczaja się do nowego miejsca, czy jednak rzeczywiście jest tak przywiązana do swoich pracodawców, jak deklaruje? Z domu zaczynają znikać przedmioty, atmosfera gęstnieje. Coraz trudniej odróżnić codzienne życie od fantazmatów i omamów.

Wszystkie elementy mają tu do odegrania ważną rolę - pokój dziecka, ukryta lalka, zgubiona biżuteria, trutki na myszy, wijący się bluszcz... Precyzyjne opisy rzeczywistości przenikają się w tej powieści z nierealnym światem, w jakim zanurza się główna bohaterka, a czytelnik staje się cichym obserwatorem coraz bardziej wstrząsających wydarzeń i w napięciu oczekuje na finał.

Aktualnie. Dziwna książka z granicy psychiatrii i eksperymentu literackiego. Intrygująca.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Sortuj wg