Czy lubicie siebie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez IceMan 25 lut 2007, 19:21
dobra, dobra już się nie podlizywuj Cool

o ty.... wrrrrrrrrrrrrrrr Obrazek Obrazek jeszcze będziesz kiedyś chciała to usłyszeć Obrazek

A ja też mam kompleksy i stopniowo eliminuję je z życia

...

Obrazek niby ja miałem się podlizywać ??? zapomnij
Przyjaciel forum

przez YORKa 25 lut 2007, 19:48
mam strasznie zanizona samoocene,choc wszyscy uwazaja inaczej,ale co ktos moze wiedziec o moim wnetrzu kiedy patrzy tylko na powierzchownosc i uwazaja ze nie powinnam miec podstaw do samokrytyki.

przez IceMan 25 lut 2007, 20:16
YORKa - czasem jest tak, że nie brak samokrytyki, a brak właśnie podstaw. Tak jest z wrażliwymi osobami. Zobacz kilka postów wyżej wypowiedź Atkii. Właśnie o tym pisała.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gringo 25 lut 2007, 20:49
człowiek nerwica napisał(a):
a ja lubię przebywać w towarzystwie ludzi prawdziwych (sztuczny uśmiech i cycki odpadają) Razz Prawdziwi ludzie zawsze okazują swoje prawdziwe emocje. I nie jest dla mnie ważne czy taka osoba uśmiecha się czy płacze. Ważne, dlaczego właśnie to czuje, i że warto o tym rozmawiać...

Ja też lubię przebywać w towarzystwie prawdziwych ludzi,nie ukrywających swoich prawdziwych uczuć,rozmawiających o nich...po prostu nie lubię przebywać w towarzystwie ludzi powierzchownych,płytkich..Ostatnio ktoś powiedzial mi po rozmowie w której mówiłem o swoich prawdziwych uczuciach że nie jestem płytki.....Fajnie usłyszeć takie zdanie na swój temat :D .
\

Piotrek napisał(a):
człowiek nerwica napisał(a):Ostatnio ktoś powiedzial mi po rozmowie w której mówiłem o swoich prawdziwych uczuciach że nie jestem płytki...

chyba się ten ktoś nie mylił... a tak ogólnie to myślę, że wiele osób nie jest płytkich, ale ubiera się w skorupkę, która odsłania tylko tą płytką część ich osobowości, prawdziwe 'ja' ukrywają, a często głębię odkrywa odwaga, i posiadania takowej gratuluję Ci człowiek nerwica

Całe, życie załuję tego, ze nie potrafię być prawdziwy, być sobą, być szczery wobec ludzi.... Jestem dda, ciekawe, czy ktoś wie coż to takiego : ) Często czuję się jak zero, chociaż (chyba) nie mam powodów. Najgorsze jest to, że nie jestemw stanie znieść gdy ktoś zaczyna mnie lubić, popadam wtedy nieświadomie w "panikę" i sprawnie zniechęcam tą osobę do siebie, dacie wiarę(?), dlatego zazwyczaj poruszam się po tej najpłytszej stronie życia, po samej powierzchni, czego z resztą nienawidzę, rozmawiania z ludźmi o bzdurach, o których nawet nie bardzo chce mi si rozmawiać, poza tym od jakiegoś roku znajduje się zazwyczaj w stanie ducha, który możnaby nazwać: wszystko mi jedno (i dont care :))
...szkoda... ; )
Pozdrawiam was serdecznie :)
Gringo

przez YORKa 26 lut 2007, 20:28
ojej Gringo to masz strasznie z ta choroba :cry: naprawde ci wspolczuje ze nie mozesz byc soba tak poprostu,to jest wielka meczarnia kiedy odpycha sie ludzi od siebie i to z powodu choroby :( naprawde bardzo mocno ci wspolczuje i nie bede mowic ze cie lubie bo boje sie ze popadniesz w panike,ale powiem ci ze moze cie polubie ;) to wtedy dluzej potrwa ten normalny stan,pozdrowionka :smile:

przez Gringo 27 lut 2007, 14:26
YORKa napisał(a):ojej Gringo to masz strasznie z ta choroba :cry: naprawde ci wspolczuje ze nie mozesz byc soba tak poprostu,to jest wielka meczarnia kiedy odpycha sie ludzi od siebie i to z powodu choroby :( naprawde bardzo mocno ci wspolczuje i nie bede mowic ze cie lubie bo boje sie ze popadniesz w panike,ale powiem ci ze moze cie polubie ;) to wtedy dluzej potrwa ten normalny stan,pozdrowionka :smile:

Dziękuję za odpowiedź. Haha, chyba trochę przesadziłem z tą "paniką" - to zbyt mocne słowo (miałem wtedy zły nastrój), nie jest aż tak tragicznie jak ci się wydaje, ale mogło by być lepiej(znacznie lepiej) i nad tym pracuję :) Mój problem polega na tym, że ludzie zazwyczaj mnie lubią do czasu kiedy nie zauważę tego i robi mi się nieswojo z tego powodu i ich podświadomie zniechęcam do siebie, boję się bliższych kontaktów.
Chciałem napisać, że ja ciebie już lubię :D
Gringo

przez YORKa 27 lut 2007, 19:01
hihihihi-az mnie zawstydziles :oops: ;)

przez LuC 28 lut 2007, 20:10
Gringo napisał(a):dda, ciekawe, czy ktoś wie coż to takiego : )

ano wie i ma żonę, która jest dda :]

mnie się zdaje, że nie musisz lubieć wszystkich dookoła i wszyscy dookoła nie muszą lubić ciebie, wystarczy jak znajdziesz jedną osobę, z którą będziesz mógł pogadać nie tylko o pierdołach i której nie będziesz chciał odepchnąć od siebie. wierzę, że kiedyś się taki ktus pojawi :-)

YORKa taka wstydnisia jesteś ? ;-)
"Należy doceniać to, co się posiada, nie niszczyć tego, a i korzystać z życia piersią pełną, bo nie znamy dnia ani godziny "

pozdr...
LuC
LuC

przez lochness 28 lut 2007, 23:21
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ostatnio edytowano 17 kwi 2007, 19:16 przez lochness, łącznie edytowano 1 raz

przez Atkaa 05 mar 2007, 10:22
lochness napisał(a):Swe zalety lubię (: a wady...niektóre zmieniam. Ogólnie dobrze mi z sobą (:

Nareszcie ktoś mojego pokroju :D Cieszę się, że nie tylko mnie je dobrze ze sobą. Już myślałam, że okazałam się jakąś snobistyczną kreaturą po ogłoszeniu tego faktu. Dobrze, że przeczytałam twój post :D
z zimna, z wysiłku, z nadziei, z pragnień
drżę każdego ranka
gdy wyruszam w świat...

przez gusia 05 mar 2007, 10:45
NIENAWIDZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez Makcia 05 mar 2007, 11:23
Moja sypmatia do siebie jest zmienna jak pogoda za oknem. Raz sie lubie to są chwile gdy czuje sie pewniej i w ogóle mam wrażenie że nie jest ze mną tak źle. No ale to nie trwa wiecznie...a wtedy gdy dopada mnie ten nadmiar samokrytyki to..oj niewesoło jest..
O a najbardziej chciałabym zmienić w sobie to jedzenie słodyczy..co dzień rano obiecuje sobie że dzisiaj nic nie zjem (przez co poczuje sie lepiej) ale już około 10 rano wymiękam i ubieram sie pędem do sklepu..taka już jestem... :D Ogólnie dobrze mi ze sobą...
Gusia nie powinnaś siebie nienawidzieć...ja poznając ciebie odniosłam przemiłe wrażenie..jesteś miłą i otwartą dziewczyną zaakceptuj to jaka Jesteś..bo wtedy żyje sie lżej..zamiast mówić że sie nienawidzisz powiedz sobie że kochasz siebie najbardziej na świecie..w przypadku nerwusków ten narcyzm potem owocuje ;)

przez Atkaa 05 mar 2007, 11:28
gusia napisał(a):NIENAWIDZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

No tak... myślę, że warto poddać to analizie...
z zimna, z wysiłku, z nadziei, z pragnień
drżę każdego ranka
gdy wyruszam w świat...

przez alpessik 07 mar 2007, 18:37
ja zdecydowanie siebie nie lubię. zresztą mogę to wytłumaczyć swoją chorobą. chciałabym, żeby jej nie było, ale jest. :( i tak, zmieniłabym w sobie wiele rzeczy. szczególnie w wyglądzie. ech, w charakterze też. generalnie masakra. chciałabym, chciałabym, żeby było inaczej...
Endless climb, I am blind, what can I hear? Call a lie...

Sortuj wg