Gry ulubione

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Gry ulubione

przez Voytek 31 paź 2008, 20:32
Straybow napisał(a):Aha, ostatnio nie mogłem oderwać się od Knights of The Old Republic, RPG-a w świecie Star Wars. Żeby było śmieszniej, wcześniej nie widziałem żadnego filmu z tej serii, ale gra broni się sama i jest niesamowicie dobra, głównie dzięki ciekawym, wyrazistym postaciom, fabule i dialogom. No i można poprzez swoje uczynki wybierać między jasną i ciemną stroną Mocy, ale jakoś odrzucała mnie strasznie ta druga, Sithowie w sposobie zachowania przypominają mi większość znajomych. ; )

Taa,grałem w obie części KotOR'a (nawiasem mówiąc ponoć mieli trzecią zrobić,ale nie zagłębiałem się).I przyznam się,że druga część w kilku momentach fabuły wycisnęła mi łzy z oczu (chlip chlip)>No cóż,takim jestem nadwrażliwcem.Co do gier,chyba jestem nałogowcem,po krótkiej przerwie znów wróciłem do grania i spędzam trochę za dużo czasu grając.Teraz dorwałem Dead space.Co do fallouta to sam jestem maniakiem tej gry,na notebooku ciągle noszę pierwszą część i od czasu do czasu w nią gram gdzieś poza domem.

P.S
Gusia,ale masz ikonek na pulpicie:)
"Po pierwszym ad personam kończę dyskusję."

przez gusia 01 lis 2008, 02:24
Hihi,miałam bo tu widzę aż 5 rządków ,zazwyczaj mam 3 ;]
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez Straybow 02 lis 2008, 19:53
Voytek napisał(a):Taa,grałem w obie części KotOR'a (nawiasem mówiąc ponoć mieli trzecią zrobić,ale nie zagłębiałem się).I przyznam się,że druga część w kilku momentach fabuły wycisnęła mi łzy z oczu (chlip chlip)>No cóż,takim jestem nadwrażliwcem.Co do gier,chyba jestem nałogowcem,po krótkiej przerwie znów wróciłem do grania i spędzam trochę za dużo czasu grając.Teraz dorwałem Dead space.Co do fallouta to sam jestem maniakiem tej gry,na notebooku ciągle noszę pierwszą część i od czasu do czasu w nią gram gdzieś poza domem.

Ja też chętnie bym się dorwał do KoTOR 2, tylko tam chyba są trochę większe wymagania sprzętowe, a mój stareńki bidny pięcioletni komp ledwo dźwigał jedynkę na minimalnych detalach. Eh, ale jak sobie apgrejtnę, to będzie grania a grania ^^
A co do płakania przy grach, to pamiętam, że po skończeniu Baldur's Gate 2 i dodatku do niego, miałem takie momenty sentymentalizmu :p
No i Planescape: Torment... Fallout 1 i 2 też emocjonalnie działały, a z konsol np. Final Fantasy 6. Zresztą, każde dobre RPG powinno wzruszać. ; )
Straybow

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Voytek 03 lis 2008, 14:36
W KoToR 2 grałem pierwszy raz na poprzednim kompie,też na minimalnych detalach i zacinało jak diabli przy większej walce.KoToR jest świetny pod chyba każdym względem,ale jedno mnie w nim denerwowało-świat gry był strasznie mały jak dla mnie.Nie było praktycznie mowy o swobodnej eksploracji,a to chyba najbardziej lubię w grach RPG.Pamiętam,jak zagrywałem się w Morrowind'a-zbaczałem ze ścieżki i tak sobie szedłem przed siebie,penetrując po drodze jakieś krypty,ruiny itp.Miałem nawet swoje ulubione miejsca w tamtym świecie.A tak na marginesie-dlaczego nikt jeszcze nie wyprodukował gry RPG dziejącej się w czasach współczesnych?Od lat na taką czekałem (Boiling Point mnie strasznie rozczarował).Teraz,kiedy staram się całkowicie zrezygnować z grania w gry,pewnie niedługo zrobią coś takiego:/

przez IceMan 20 lut 2009, 23:48
Ostatnio z posesyjnych nudów ściągnąłem sobie Hard Truck: Apocalypse. I mimo że produkcja rosyjska, od firmy, która raczej wagonami kasy nie dysponuje... zaskoczyła mnie i to bardzo. To takie pseudo-RPG na 4 kółkach (ciężarowych), w świecie nasuwającym na myśl Fallouta i charakterze gry przypominającym nieco Diablo, czyli totalny łomot :D Poza mankamentem z niektórymi zabugowanymi mapami (gra lubi się wysypać od czasu do czasu, trzeba savy często robić, na szczęście jest quicksave) gierka wprost idealna. Niesamowity klimat, jedna z niewielu produkcji gdzie oprawa audiowizualna stoi na co najmniej zadowalającym poziomie, a jeśli chodzi o grywalność, przemyślenie, rozbudowanie - stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie spodziewałem się czegoś takiego od producenta który ciągle wypuszcza czasem bardziej czasem mniej udane symulatory kierowcy ciężarówki.
Przyjaciel forum

przez Voytek 19 lip 2009, 14:43
Hard Truck:Apocalypse-grałem,gierka nienajgorsza.Jest jeszcze Hard Truck:Rise of Clans.
A z rosyjskich gierek pamiętam Star Wolves,taką taktyczną strzelankę kosmiczną/pseudo RPG.Mamy statek matkę i kilka postaci które zasiadają za sterami myśliwców,które ze statku matki wylatują.Postacie mają swoje statystyki,myśliwce i statek matkę można oczywiście upgrade'ować.A ostatnio w stare gry grywam.Np.Cossacs:European wars,albo Gorky 17 (nigdy w nią wcześniej nie grałem).

przez Niasia 06 wrz 2009, 20:07
Ulubione gry? ^^ Oj wiele ^^

Dłuugi czas grałam w gry sieciowe (najdłużej World Of Warcraft -jeszcze przed wyjściem dodatków do niego oraz Lineage2) - jednak ostatnio przestałam grać i jestem na "odwyku"

Inne gry - nieśmiertelny The Elder Scrolls III: Morrowind - rozbudowany crpg z FPP (lub TPP jak kto woli ;) ) Niesamowita fabuła, grafika (ah te wschody i zachody słońca ^^) i historia tak głęboka, że można się w niej utopić (+masa ksiąg ! ). Gra ta est absolutnym rekordzistą u mnie - na dysku przez orągłe 2 lata +4gb modów. Jednak ostatnio nie gram, wole pisac opowiadania w jej świecie niż grać (mówcie mi dziwadło :D)

The Sims2 - ktoś powie gra głupia, nudna i dla dziewczyn. Możliwe, bo i mi się ona znudziła po dłuższym czasie (nie ma to jak katowanie S2 po kilka godzin dzień w dzień buahaha) ale ma w sobie coś takiego, że po jakimś czasie z chęcią do niej wracasz (przynajmniej ja tak mam)

[Się wcięłam w dyskusję hehe]

przez Majster 11 gru 2009, 15:18
Jak zobaczylem wątek to pomyslalem, ze chodzi o jakies gry typu szachy, brydż, 3-5-8, Czarna Manka, Mafia, Podchody, Geocaching, Scrable itd. A tu patrze - same gry komputerowe... Jaki ja sie stary poczulem :D W takim razie pytanie do mlodziezy: kojarzycie te nazwy ktore podalem? Graliscie kiedys w cos takiego?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez magdalenabmw 11 gru 2009, 15:32
Ja całe dzieciństwo grałam w Euro Biznes :mrgreen: takie dzisiejsze Monopoly. Wogóle byłam zagorzałą fanką gier planszowych, do dziś lubię pograć w Scrable, Monopoly, czy rozwalić kogos w Chińczyka albo w Warcaby :smile: W dzieciństwie dostałam pierwszego kompa na 5 urodziny i od tamtej pory to : Duke nukem, Pizza Syndicate, The Sims, Theme Park, Herkules- to były moje ulubione :mrgreen:

A z komputerowych ostatnio oglądałam (mój facet grał, a gra jak film :smile: ) FALLOUT 3 - świetna gra ! Chodzimy po ruinach Waszyngtonu po jakimś wybuchu bomby, wypełniamy misje i walczymy z mutantami. Ogląda sie jak film.
A sama ostatnio przeszłam Sinking Island i Art of Murder Klątwa Lalkarza - jak ktoś lubi zagadki detektywistyczne i klimat zbrodni to te gry są czadowe, wciągneły mnie na dłuuuugo :smile:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 11 gru 2009, 15:38 przez magdalenabmw, łącznie edytowano 1 raz
magdalenabmw

przez IceMan 11 gru 2009, 15:36
http://demotywatory.pl/518446/Kiedys-to ... alo-w-noge

;)

Ja przepadałem za karciankami, a szczególnie za Tysiącem i rodzinną Kanastą. Nie ma co, spory udział miał też planszowy Chińczyk :D

Z komputerowych teraz zajmuję się dwoma nieśmiertelnymi tytułami - NFS i GTA - oczywiście mówię o najnowszych częściach. Obie warte spróbowania.
Przyjaciel forum

przez paradoksy 11 gru 2009, 16:09
kiedyś bardzo lubiłam Diablo II jeśli chodzi o komputerowe.
ale na tym się skończyło.

ostatnio furorę i drugą młodość przechodzi stara gra w 'kolko -krzyzyk' na uczelni... ;)
paradoksy

przez Fable 01 kwi 2010, 14:17
1. Final Fantasy 7 i 10,
2. Baldurs Gate 2,
3. Planescape Tournament,
4. Herosi 3 i 5
5. Mafia,
6. GTA
7. God of WAR 1 & 2
8. Civilization III
9. STAR OCEAN

To są jedne z moich ulubionych gier :D :D :D

przez Lili-ana 02 kwi 2010, 13:49
moje najulubieńsze gry to:
Tomb Raider i
Silent Hill :D

Kiedyś grałam więcej, teraz dużo rzadziej, bo dzieci, rodzina, obowiązki...
Lili-ana

przez Voytek 27 cze 2010, 20:11
W co trzaskam ostatnio: Assassins creed 2 (nie przeszedłem przez artefakty, chyba karta graficzna mi siada), Battlefield Bad Company 2, Bioshock 2 (mistrzostwo, a ścieżka dźwiękowa powala), Wrestling Mpire (freeware), Reach (freeware - kariera bokserska). I tak sobie gram jakiś czas godzinami, uciakając od rzeczywistości i samego siebie, a potem pojawia się pytanie: "i co ty głupku z tego masz?". No właśnie, nic z tego nie mam, a moje życie wygląda jak wygląda. I jeszcze wzrok mi się psuje od monitora. Ech...

Sortuj wg