Cytat na dziś

Różnego rodzaju gry oraz zabawy. Subforum powstało w celu odciążenia innych, bardziej merytorycznych działów, które były bombardowane nowymi postami.

Cytat na dziś

przez wel2 19 sty 2015, 18:14
Niektóre z dróg wprowadzają nas w błąd i dopiero po pewnym czasie czujemy, że przebywaliśmy na szlaku prowadzącym donikąd lub wylądowaliśmy w ślepej uliczce. Wówczas, aby dotrzeć do celu, pozostaje nam tylko droga powrotna, do tego rozwidlenia, na którym obraliśmy błędny kierunek.

Niektórym droga powrotna wydaje się być zbyt męcząca, szczególnie gdy długo błądzili. Wtedy zatrzymują się oni w miejscu, starają się poukładać to, co im pozostało, choć są na drodze bez wyjścia. Ścieżka ta, chociaż niewłaściwie obrana, staje się dla nich celem samym w sobie.

Bert Hellinger
tł. Renata Downar
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

Cytat na dziś

przez asl 19 sty 2015, 20:35
wel2 napisał(a):Niektóre z dróg wprowadzają nas w błąd i dopiero po pewnym czasie czujemy, że przebywaliśmy na szlaku prowadzącym donikąd lub wylądowaliśmy w ślepej uliczce. Wówczas, aby dotrzeć do celu, pozostaje nam tylko droga powrotna, do tego rozwidlenia, na którym obraliśmy błędny kierunek.

Niektórym droga powrotna wydaje się być zbyt męcząca, szczególnie gdy długo błądzili. Wtedy zatrzymują się oni w miejscu, starają się poukładać to, co im pozostało, choć są na drodze bez wyjścia. Ścieżka ta, chociaż niewłaściwie obrana, staje się dla nich celem samym w sobie.

Bert Hellinger
tł. Renata Downar

Bert Hellinger - twórca terapii systemowej
asl

Cytat na dziś

przez Kontrast 20 sty 2015, 00:10
,,Samotność jest jak wizyta w toalecie, nie powinna trwać za długo'' Skrzypek po buchu
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Cytat na dziś

przez lojantka 20 sty 2015, 03:16
Nie masz pojęcia, jak ja czasem cierpię, zupełnie bez wyraźnego powodu. Myśli mam tak dziwnie poplątane, wartościowanie tak stasowane, że już nie mogę tak dłużej żyć [...] Mój światopogląd zaczyna walić się od podstaw. Właściwie jestem wcieleniem kompromisu, i to koniecznego, i niczym więcej
lojantka

Cytat na dziś

przez Arhol 20 sty 2015, 09:26
by overcoming difficulties, life and this whole world can advance forward. that’s what destiny is for. a world that has lost the power to advance forward, will be destroyed.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Cytat na dziś

przez Zebrec 21 sty 2015, 01:28
"Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same."
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

Cytat na dziś

przez katia010 21 sty 2015, 02:12
"Światło ożywia każdą istotę, czyniąc z niej, tego, kto jest obecny, tego, kto żyje w bliskości drugiej osoby i "ku niej ciąży", poprzez wzajemne istnienie w sobie"
"... piekło [...] oznacza owo zaciemnione miejsce, w której samotność doprowadza istotę do skrajnej nędzy..." Evdokimov
e... wizyta w toalecie nie kojarzy mi się jeszcze z piekłem , raczej z wyzwoleniem

Cytat na dziś

przez Kosmaty 21 sty 2015, 02:14
dobre :>

Cytat na dziś

przez Arhol 21 sty 2015, 09:29
Those candle flames were like the lives of men. So fragile. So deadly. Left alone, they lit and warmed. Let run rampant, they would destroy the very things they were meant to illuminate. Embryonic bonfires, each bearing a seed of destruction so potent it could tumble cities and dash kings to their knees.
Brandon Sanderson
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

Cytat na dziś

przez Saraid 21 sty 2015, 10:45
Obrazek ;)
Saraid

Cytat na dziś

przez Arhol 22 sty 2015, 09:32
There’s no hope on the battlefield. It has nothing but unspeakable despair. Just a crime we call victory, paid for by the pain of the defeated. Yet humanity has never recognized this truth. And the reason for that is, in every era, a dazzling hero has blinded people with their legends and prevented them from seeing the evil of bloodshed. The true nature of humanity has not advanced a step beyond the Stone Age.
Moderator

Cytat na dziś

przez wel2 22 sty 2015, 15:43
Obrazek
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

Cytat na dziś

przez Arhol 23 sty 2015, 09:29
Life is basically like a soap bubble.
It rides on the wind, flying here and there,
…And before you realize it, pop! It’s gone.
When it’s about to disappear, you think
that you could’ve flown a bit higher.
But by the time, it’s already too late.
Moderator

Cytat na dziś

przez wel2 23 sty 2015, 14:33
Obrazek

Sortuj wg